نازی‌ها پشت صهیونیست‌ها درآمدند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 21152
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۸:۱۵ | 434 بازدید |
بررسی ادعای آلمان مبنی بر تروریست‌ خواندن حزب‌الله لبنان؛

نازی‌ها پشت صهیونیست‌ها درآمدند

10 اردیبهشت‌ماه امسال دولت آلمان اعلام کرد: فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در خاک این کشور ممنوع است و آن را به‌عنوان یک «سازمان تروریستی» می‌شناسد.
نازی‌ها پشت صهیونیست‌ها درآمدند
‌|راضیه فراهانی‌|
۱۰ اردیبهشت‌ماه امسال دولت آلمان اعلام کرد: فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در خاک این کشور ممنوع است و آن را به‌عنوان یک «سازمان تروریستی» می‌شناسد. پس از اعلام این موضوع از روز ۱۱ اردیبهشت حمله نیروهای پلیس آلمان به برخی از مساجد و مراکز فرهنگی در آلمان آغاز و بیش از هزار نفر از افرادی که به‌نوعی با حزب‌الله ارتباط داشتند، دستگیر شدند. مسئولان امنیتی آلمان مدعی هستند حدود هزار و۵۰ عضو حزب‌الله در این کشور حضور دارند. گفته می‌شود به رسمیت نشناختن حزب‌الله توسط رژیم صهیونیستی، دلیل آلمان برای تروریستی خواندن این حزب قانونی لبنان بوده است! عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این اقدام دولت آلمان علیه حزب‌الله لبنان را در راستای اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا خواند و آن را محکوم کرد. وی افزود: «تصمیم دولت آلمان در بی‌احترامی کامل آن کشور به دولت و ملت لبنان اتخاذ شده زیرا حزب‌الله بخش رسمی و مشروع دولت و پارلمان این کشور و همواره یک حزب سیاسی تأثیرگذار در عرصه ثبات سازی سیاسی این کشور بوده که از پشتوانه وسیع مردمی در لبنان و منطقه برخوردار است.» همچنین عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان طی پیامی در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی نوشت: «طبق این رویکرد دولت‌های غربی، حقوق بشر واژه‌ای بی‌معناست که هر از گاهی با نگاه ابزاری علیه مردم بی‌دفاع به کار گرفته می‌شود.» به همین دلیل روزنامه «رسالت» گفت‌وگویی با دو کارشناس در این حوزه داشته که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.
* دفاع ازصهیونیست ها اعتبار آلمان را کم خواهد کرد 
عباس سلیمی‌نمین، کارشناس مسائل منطقه دراین‌باره به «رسالت» گفت: «آلمان به بهانه کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم سالانه غرامت سنگین چند میلیارد دلاری دریافت و به یهودی‌ها ارائه می‌دهد. این موضوع در حالی است که تعداد مسلمانان کشته‌شده در این جنگ بیشتر از یهودی‌ها بود.»
وی ادامه داد:‌ «به عبارت دیگر تمام اقوام و ادیان در این جنگ با خسارات سنگینی مواجه شدند اما چرا میان تمام خسارت‌دیدگان تنها یهودیان انتخاب شدند و این‌که داستانی تحت عنوان هولوکاست بدون هیچ منبع تاریخی مبنی بر کشته شدن ۶ میلیون یهودی ارائه دادند را می‌توان مبنی بر سست بودن این سناریو دانست.»
سلیمی‌نمین با بیان این‌که آلمان حاضر نیست تا سوژه‌پردازی تاریخی‌اش مورد تحلیل قرار گیرد، گفت: «هرکسی که به دنبال تحلیل این موضوع گام بردارد تحت عنوان یهودستیزی با آن برخورد می‌شود. بسیاری از یهودی‌ها این داستان‌پردازی‌ها را مبنای ظلم بزرگ‌تر و جنایت هولناکی قرار داده اند تا فلسطینی‌ها را از کشورشان بیرون برانند و آواره کنند.»
این کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: «چرا این غرامت باید به صهیونیست‌ها پرداخت شود؟ در حال حاضر یهودی ضد صهیونیست بسیار وجود دارد، آیا به این دست از یهودی‌ها نیز غرامت پرداخت می‌شود؟ بنابراین این بحث‌ها تنها برای حمایت از صهیونیست‌ها مطرح می‌شود. اگر این مسئله به خوبی برای همگان روشن شود بسیاری از افرادی که امروز اروپا را متمدن می‌دانند، دیگر بر این تصور خود پایبند نخواهند ماند. چرا آن‌ها باید از تمام این جنایت‌ها غرامت دریافت کنند؟»
وی ادامه داد: «اکنون شاهد هستیم که  اعتراضات نسبت به اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی گسترش یافته تا آن‌ها مجبور به ترک منطقه شوند. طبیعی است در کشورهایی که سرمایه‌گذاری‌های کلان برای ایجاد پایگاه صهیونیستی مصروف کردند امروز نگران بر باد رفتن سرمایه‌هایشان باشند.»
سلیمی‌نمین تصریح کرد: «حزب‌الله برای ملت لبنان و سایر ملت‌های آزاده به عنوان نماد مقاومت عاقلانه علیه سلطه‌گران شناخته شده است. آن‌ها در لبنان دارای کارنامه‌ای هستند که مردم را با خود همراه و نماد عزت‌شان شده تا در میان ملت‌ها در منطقه شناخته شوند.»
وی گفت: «آلمان با برچسب‌هایی مانند تروریست خواندن حزب‌الله لبنان تنها خود را مفتضح می‌کند دولت آلمان به جای دفاع از مقاومت  به دنبال حمایت از شرارت برخاسته است. ادعای اخیر آلمان درباره حزب‌الله جز بی‌اعتباری هیچ حاصل دیگری نخواهد داشت.»   
* نفوذ صهیونیسم در عناصر حاکمیتی آلمان امر جدیدی نیست
مصیب نعیمی، کارشناس مسائل لبنان نیز دراین‌باره به «رسالت» گفت: «نفوذ صهیونیسم در عناصر حاکمیتی آلمان امر جدیدی نیست و به‌طور طبیعی هر زمانی که شرایط مساعد باشد از آلمان به عنوان یک عنصر فشار استفاده می‌کنند.»این کارشناس مسائل لبنان افزود: «در حمله آلمان‌ها به مراکز مسلمانان تنها هواداران حزب‌الله حضور نداشتند بلکه مجموعه‌ای از شهروندان مقیم نیز بودند که متأسفانه به این بهانه مراکز را بستند. آلمانی‌ها همواره سعی داشتندتا خود را مستقل نشان دهند اما این بار فشاری که از سوی صهیونیست ها و آمریکا بر آنان وارد شده، بیش از توانشان بوده است.»
وی با اشاره به سکوت اخیر حزب‌الله نسبت به ادعای آلمان گفت: «حزب‌الله واقعیت‌ها را می‌داند بنابراین سعی دارد تا سریع به این موضوعات واکنش نشان ندهد چون در آلمان بحث‌های مختلفی وجود دارد بنابراین حزب‌الله لبنان به دنبال اقدامات سنجیده است. حزب‌الله با توجه به سابقه‌ای که دارد خیلی به این مسئله دامن نخواهد زد چرا که این اقدام هیچ تأثیری ندارد.»
نویسنده : راضیه فراهانی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.