چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد/عاشقان سلامت مردم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 28494
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۶ |
زالی تاکید کرد:

چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد/عاشقان سلامت مردم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بن مایه بهورزی را عشق به مردم دانست و گفت: چهره بهورزان در بحران کرونا بازنمایی شد.
چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد/عاشقان سلامت مردم

علیرضا زالی، در مراسم نمادین تقدیر از بهورزان که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، بهورزی را شغلی مقدس و شریف ذکر کرد که خدمات بی نظیر این سنگربانان خط مقدم شبکه بهداشتی کشور همواره در داخل و خارج از کشور مورد تمجید قرار گرفته است.

به گفته وی، مهم‌ترین خصلت بهورزان از جنس مردم بودن آنها است و این عاشقان سلامت مردم با کوله باری از تجربه، عشق، مهربانی و مهرورزی به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی به مردم منطقه خود می‌پردازند.

زالی با بیان این مطلب که افزایش شاخص‌های بهداشتی و سلامت در اقصی نقاط کشور بدون خدمات بهورزان ناممکن بود گفت: بسیاری از دستاوردهای شبکه بهداشت کشور نظیر کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و نوزادان، افزایش کیفیت زندگی، ارتقای سلامت مردم، ارتقای شاخص‌های بهداشتی که به عنوان شاخص‌های ممتاز تحسین برانگیز در عرصه بین المللی مطرح است مرهون تلاش جامعه بهورزی است.

وی با اشاره به وظایف متعدد بهورزان خاطرنشان کرد: بسته خدمتی متراکم، فشرده و بسیار حساسی بر دوش پرتوان بهورزان است و این گروه خدوم از پیش از تولد تا پس از ممات در کنار مردم به ارائه خدمت می‌پردازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بهورزان که در خط مقدم ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی اولیه هستند را محیطی ترین نقاط تماس نظام سلامت در عرصه خدمات عمومی کشور عنوان کرد و گفت: بهورز نگهبان اولین ایستگاه تماس نظام سلامت کشور محسوب می‌شود.

زالی با بیان اینکه امروز به جامعه بهورزی کشور افتخار می‌کنیم افزود: این عزیزان کارشان مقید به زمان و مکان نیست و با عشق و محبت و مهرورزی به ساکنان منطقه تحت پوشش خود را حتی در نقاط سخت و صعب العبور سرکشی می‌کنند. ارتباط عاطفی و معنوی عمیقی که بین بهورز و مردم وجود دارد یکی از استثنایی‌ترین ارتباطات در نظام خدماتی کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بن مایه بهورزی را عشق به مردم دانست و گفت: بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند و این مراقبان سلامت، نگهبانان و دیده وران تیزبین عاشقانه و خالصانه علیرغم تمامی دشواری‌ها و سختی‌ها شبانه روز در خدمت مردم روستای خود هستند.

زالی با اشاره به اشراف بهورزان به مختصات جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی، اقلیمی، فرهنگی منطقه تحت نظارت از آنان به عنوان سامانه متحرک اطلاعات بهداشتی روستای محل خدمت یاد کرد.

وی دستاوردهای حاصل شده در سیستم بهداشتی کشور و ارتقای سلامت جامعه را مرهون تلاش شبانه روزی بهورزان برشمرد و گفت: بهورزان نقاط قوت و غرورآفرین سیستم بهداشتی کشور هستند که جایگاهی متعالی دارند.

زالی با اشاره به نقش مهم و ارزنده بهورزان در بحران کرونا و ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری گفت: چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد و این بحران نیاز به خدمات این گروه را بیش از پیش نمایان ساخت.

وی با ذکر این مطلب که بهورزان نیز همچون سایر مدافعان سلامت در نبرد با کرونا حضوری چشمگیر داشته و تعدادی از آنان نیز به فیض شهادت نائل شدند، افزود: بهورزان تمام این مخاطرات را به جان خریده و تن به طوفان کرونا زده و به صیانت از جان مردم پرداختند و این امر قابل ستایش است.

زالی با اشاره بر لزوم ارتقای جایگاه شغلی و حرفه‌ای بهورزان و اعلام حمایت از جامعه بهورزی، تاکید کرد: آموزشگاه‌های بهورزی به عنوان نبض تپنده نظام بهداشت همچنان باید فعال باشند و به تربیت نیروی متبحر و کارآمد بپردازند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.