اندر باب عقیم بودن تحریم و تحریف انقلاب - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 26339
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰ |

اندر باب عقیم بودن تحریم و تحریف انقلاب

یک مشت ابله در كاخ سفید و وزارت خزانه‌داری آمریكا جمع شده‌اند، فكر می‌كنند با تحریم ملت ایران می‌توانند به اهداف شوم خود در به اسارت كشیدن یک ملت بزرگ و تحریف یک تاریخ كهن برسند
اندر باب عقیم بودن تحریم و تحریف انقلاب

محمدكاظم انبارلویی
یک مشت ابله در كاخ سفید و وزارت خزانه‌داری آمریكا جمع شده‌اند، فكر می‌كنند با تحریم ملت ایران می‌توانند به اهداف شوم خود در به اسارت كشیدن یک ملت بزرگ و تحریف یک تاریخ كهن برسند.اگر كفار قریش در تحریم اقتصادی مسلمانان در ابتدای ظهور اسلام و اعلام پیامبری محمد رسول خدا، آن‌ها را در شعب ابی‌طالب گرفتار كردند، به اهداف خود می‌رسیدند، عمال جاهلیت مدرن كه امروز درغرب علیه انقلاب و اسلام گرد هم آمده‌اند و توطئه می‌كنند هم به نتیجه خواهند رسید.
پیامبر اسلام از آن تحریم و تهدید یك فرصت برای غنی‌سازی جریان مقاومت ساخت كه بعدها نه‌تنها شبه‌جزیره عربستان بلكه بخش عظیمی از پنج قاره روی زمین را تسخیر كرد.
ملت ایران در كوره تحریم‌ها آبدیده شده‌اند و امواج توطئه‌های آمریكا بر صخره ملت ایران طی ۴۰ سال گذشته فرود می‌آید،‌ اما جز شكست و رسوایی چیزی برای آن‌ها به ارمغان نیاورده است.
آمریكایی‌ها نمی‌توانند توانایی‌های یك ملت بزرگ چون ایران را نادیده بگیرند. دولت و ملت ایران هم نمی‌توانند ظرفیت‌های عظیمی كه در كشور، خداوند به ودیعت نهاده را نادیده بگیرند. امروز هیچ بهانه‌ای برای نرفتن به سوی پیشرفت و توسعه شنیدنی نیست.
آمریكایی‌ها فكر می‌كنند اگر ملت را به ستوه آورند، به اهداف خود می‌رسند، اما نمی‌دانند هر قدر فشار می‌آورند، بر نفرت ملت ایران از سردمداران كاخ سیاه می‌افزایند و ملت را در مبارزه با دشمنان اسلام، انقلاب وایران مصمم‌تر می‌كنند. انرژی پایان ناپذیر مقاومت در ایران و منطقه آماده پاسخ قاطع و كوبنده به تجاوزات آمریكا و رژیم صهیونیستی است.
هزاران موشک انبار شده در اعماق زمین و شهرهای موشكی ایران در انتظار یک فرمان است تا این نفرت تاریخی را عملا به متجاوزان نشان دهد. یک مشت ابله‌تر از حكام كاخ سفید در رسانه‌های اهریمنی امپریالیستی نشسته‌اند، فكر می‌كنند با تحریف حقایق و راه‌اندازی جنگ روایت‌ها می‌توانند به اراده و مقاومت ملت ایران اثرگذاری كنند.
سواد عظیم رسانه‌ای ملت نشان می‌دهد كه آمریكایی‌ها دستشان خالی است. ۴۰ سال است با تفنگ بی‌فشنگ به سوی ملت شلیک می‌كنند.
دولت و ملت ایران امروز فهمیده‌اند راه‌حل مشكلات، نه مذاكره بلكه ادامه مقاومت است. دولت در راستی‌آزمایی برجام فهمید كه؛ آن غلط بود كه می‌پنداشتند!
قدرت هسته‌ای ایران علی‌رغم توطئه‌های برجامی، مسیر رسیدن به قله‌های خود را طی می‌كند. نفوذ منطقه‌ای ایران هر روز وسیع‌تر و گسترده‌تر می‌شود و دانش موشكی ایران هر روز دقت نقطه‌زنی خود را در منطقه و فراتر از آن افزایش می‌دهد و این سه تحت هیچ شرایطی قابل گفت‌‌وگو، مذاكره و توافق نیست.
امروز خسارت‌های برجام پیش روی دولت و ملت ماست. این خسارت‌ها فریاد می‌زند كه راه‌حل تحریم‌ها عقب‌نشینی در برابر دشمن نیست. دشمن امروز در فكر ورشكستگی اقتصادی كشور است،‌ اما خود از هر زمان دیگر ورشكسته‌تر است.آمریكا با ۴۵ میلیون بیكار و درماندگی در برابر ویروس كرونا و با صدهاهزار معترض در كف خیابان‌ها، در تب داغ تبعیض نژادی و خشونت می‌سوزد. جامعه‌شناسان آمریكا می‌‌گویند نه‌تنها تابستانی داغ داریم، بلكه پاییز داغ‌تر در انتظار ماست.
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریكا گفته است: «شرایط فعلی آمریكا اورژانسی است، اما ترامپ این را نمی‌فهمد.»
امروز جامعه‌شناسان و فیلسوفان سیاسی، خط پایان و بطلان بر تاریخ لیبرالیسم و شكست همه الگوهای لیبرالیستی برای نجات جامعه بحران‌زده غرب كشیده‌اند. آن وقت یک مریض اورژانسی در كاخ سفید برای میلیون‌ها انسان آزاده، مقاوم و مبارز در غرب آسیا به‌ویژه ملت ایران خط و نشان می‌كشد. ترامپ همین دیروز مردم معترض كف خیابان‌های پورتلند را تروریست نامید و آن‌ها را تهدید به فرستادن گارد ملی برای سركوب آن‌ها كرد.
بوی ادرار و مدفوع بی‌خانمان‌ها در خیابان‌های لس‌آنجلس، نیویورک، كالیفرنیا و… دماغ شهرداران این مناطق را آزار می‌دهد.
ترامپ در كاخ سفید نمی‌خواهد این بو را كه نشانه گندیدگی «دموكراسی پول‌محور» و «سرمایه‌داری طبقاتی»  است، استشمام ‌كند.
او حتی نمی‌خواهد اعتراف وندی شرمن را بشنود كه گفت: «سیاست ترامپ در برابر ایران‌، شكستنی، دردناک و پرهزینه است.»
ملت ایران با اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر متكی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حال عبور آرام از تحریم‌ها هستند. هیچ ترفندی نمی‌تواند حقایق امروز ایران را واژگونه نشان دهد و اراده ملت ایران را در عبور از موانع نادیده بگیرد. وقتی آمریكایی‌ها آرام‌آرام از منطقه بیرون رفتند، این حقایق مكشوف‌تر خواهد شد.

نویسنده : محمدکاظم انبارلويي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.