آژانس بین‌المللی انرژی به وظیفه فنی خود عمل کند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 54706
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰:۴۵ | 83 بازدید |
غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در مجلس:

آژانس بین‌المللی انرژی به وظیفه فنی خود عمل کند

غلامحسین رضوانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران تصریح کرد: رفتار دولت قبلی طوری بوده است که توهمات طرف غربی1+4تشدید شده است.
آژانس بین‌المللی انرژی به وظیفه فنی خود عمل کند

حانیه مسجودی
غلامحسین رضوانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران تصریح کرد: رفتار دولت قبلی طوری بوده است که توهمات طرف غربی۱+۴تشدید شده است.
وی افزود: ما نبودیم که از برجام خارج شدیم، ما همچنان در این توافق هستیم و در چارچوب برجام تعهدمان را کاهش دادیم و این اقدام متناسب با نقض پیمان طرف‌های غربی است. بنابراین کشوری که باید به برجام بازگردد ما نیستیم. بلکه همان کشوری است که خارج‌شده است.
رضوانی ادامه داد: در همین راستا، آمریکایی‌ها برای بازگشت به برجام نیازمند اخذ رضایت و توافق با ایران هستند. اما کشورهای غربی باوجوداینکه به توافق با ما نیاز دارند به‌جای اینکه این نیاز را بخرند می‌خواهند آن را بفروشند. درنتیجه طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران نیز از حق خود کوتاه نیاید. 
نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: اگرچه قرار است کشورهای اروپایی مستقل از آمریکا عمل کنند اما در واقعیت این‌طور نیست. حتی رافائل گروسی نیز به‌جای اینکه در چارچوب سیاست‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رعایت بی‌طرفی حرکت کند، طوری رفتار می‌کند که گویا نماینده غربی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌هاست.
او یادآور شد: گروسی اخیراً به جای کار فنی خود، به کار سیاسی پرداخته و علیه ایران موضع گیری می کند. در صورتی که که باید به وظیفه فنی خود عمل کند.
رضوانی خاطرنشان کرد: کشورهایی که باید حرکت و اقدام عملی درراستای برجام داشته باشد، آمریکا و اروپا هستند.
 حال اگر آمریکا می‌خواهد به برجام بازگردد طبق قوانین بین‌المللی توافق ایران را نیاز دارد. لذا باید ببیند چگونه می‌تواند اعتماد ایران را جلب کند تا دوباره در مجموعه ۱+۴ وارد شود. طبیعتا چنانچه نظر جمهوری اسلامی ایران را تأمین کند بهترین کار این است که تضمین بدهند و قدم‌به‌قدم پیش بیایند.
این نماینده مجلس گفت: پس‌ازاینکه ایران نیز از اجرای تعهداتشان اطمینان حاصل کرد و راستی آزمایی انجام و مشخص شد که طرف مقابل به تعهداتش بازگشته، گام‌به‌گام تعهداتی را که کاهش داده  در قالب برجام زنده کند.
رضوانی در انتها ضمن اشاره به اینکه آژانس اعلام کرده  اگر ایران به سیاست‌های خود ادامه دهد در شورای حکام قطعنامه‌ای علیه‌اش تصویب می‌شود، عنوان کرد: این رفتار نیز درراستای باج‌گیری‌های آمریکاست. آژانس باید به همکاری‌های خود با ایران ادامه دهد چراکه ایران همواره به تعهدات خود عمل کرده است.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.