موج‌سواری اصلاحات بر دروغ و تهمت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 16694
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۱۵ | 437 بازدید |
واکاوی ترفند قدیمی اصلاح‌طلبان با نزدیک‌شدن به ایام انتخابات؛

موج‌سواری اصلاحات بر دروغ و تهمت

تا يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي زمان زيادي باقي نمانده و اين موضوع باعث شده تا تنور داغ انتخابات هرروز داغ‌تر شود. جريانات سياسي هرکدام به‌نوبه خود درصدد تلاش براي کسب رأي هستند، در اين ميان حتي برخي در فضاي مجازي از شفافيت مالي دم زدند و اموال خود را معرفي کردند تا مردم اطلاعات بيشتري درباره آ‌ن‌ها داشته باشند
موج‌سواری اصلاحات بر دروغ و تهمت

‌|گروه سياسي‌|
تا يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي زمان زيادي باقي نمانده و اين موضوع باعث شده تا تنور داغ انتخابات هرروز داغ‌تر شود. جريانات سياسي هرکدام به‌نوبه خود درصدد تلاش براي کسب رأي هستند، در اين ميان حتي برخي در فضاي مجازي از شفافيت مالي دم زدند و اموال خود را معرفي کردند تا مردم اطلاعات بيشتري درباره آ‌ن‌ها داشته باشند. در اين ميان جريان سياسي مدعي اصلاحات در کشور با توجه به اين‌که طي ۶ سال در دولت، ۴ سال در مجلس و ۲ سال در شهرداري هيچ اقدام قابل دفاعي براي ارائه ندارد بهترين راه را تخريب چهره رقيب دانسته است. اين جريان سياسي ابتدا در کشور موجي ايجاد و در ادامه سوار بر آن مي‌شود حال ممکن است اين موج‌سواري با دروغ و تهمت باشد. دومين اقدامي که اين جريان انجام مي‌دهد تعيين تکليف براي نهادهاي نظارتي است، سومين روش القاي وجود بن‌بست در اداره کشور و درنهايت القاي بازخواني مباني و تجديدنظر در نيروها، روش‌ها و راهبردها يا همان پوست‌اندازي است. اگر کمي به عقب برگرديد به سخنان حسن روحاني نيز توجه کنيد متوجه مي‌شويد که چگونه به شوراي نگهبان حمله کرده و نظارت آن‌ها بر روي صلاحيت کانديداهاي انتخاباتي را زير سؤال برده است اين موضوع در حالي است که بارها قوه قضائيه و شوراي نگهبان درباره اين موضوع صحبت کردند. در همين راستا «رسالت» گفت‌وگويي با صاحب‌نظران در اين حوزه داشته تا راه‌هاي مواجهه با ترفندهاي قديمي اصلاحات را بررسي کند که در ادامه مشروح آن را مي‌خوانيد.
* عملکرد اصلاح‌طلبان و اصولگرايان را به مقايسه بگذاريد
روح‌الله حسينيان، رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي در گفت‌وگو با «رسالت» اظهار داشت: «اين موضوع را بايد پذيرفت که اصلاح‌طلبان در فضاسازي و ايجاد جنگ رواني، مطبوعاتي و رسانه‌اي قوي‌تر از اصولگرايان هستند و دستشان بسيار بازتر است چراکه لزومي در پايبند بودن به برخي اصول نمي‌بينند تا ملاک‌ها را موردتوجه قرار دهند.» 
وي ادامه داد: «اصولگرايان بايد موضع مثبت تبليغاتي داشته باشند يعني ‌تلاش کنند تا عملکرد نيروهاي اصولگرا درزماني که به حاکميت دست يافتند را با عملکرد اصلاح‌طلبان در آن موقعيت در مقايسه قرار دهند. در اثر اين مقايسه برگ برنده با اصولگرايان خواهد بود.»
رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي تصريح کرد: «هرگاه مديريت کشور دراختيار اصولگرايان بوده وضعيت اقتصادي و معيشتي بهتري براي مردم فراهم و کشور نيز از رونق اقتصادي بهتري برخوردار بود. من هيچ زماني مشکلات اقتصادي مردم را در برهه‌هاي زماني ناديده نگرفتم و نمي‌گيرم اما درزماني که اصولگرايان به قدرت دست يابند اين‌گونه مشکلات اقتصادي کمتر بوده است.»وي با اشاره به اين‌که مقاومت هميشه سياست مدنظر مقام معظم رهبري بوده و است، ادامه داد: «با توجه به اين‌که جريان سياسي اصولگرا تبعيت بيشتري از فرمايشات رهبري دارند و به جهت سياست مقاومت رهبري است که باعزت و قدرت بيشتري در جوامع حضور و موضع انفعالي در مقابل قدرت‌ها نداشتيم.» 
حسينيان افزود: «درنهايت اگر سياست داخلي و خارجي را در دولت‌هاي اصولگرا و اصلاح‌طلب مورد مقايسه قرار دهيم براي مردم شفاف خواهد شد که روش اصولگرايانه به‌مراتب بهتر پسنديده‌تر و داراي منافع بيشتري براي ايران خواهد بود.» 
* اصولگرايان در مقابل اصلاح‌طلبان بايد متحد باشند
ابوالفضل ابوترابي، عضو فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» اظهار داشت: «با توجه به اين‌که اصلاح‌طلبان هيچ‌چيزي براي ارائه ندارند به جهت آرام بودن فضاي انتخاباتي به دنبال ايجاد موجي هستند تا بر آن سوار شوند، بنابراين نخست موجي ايجاد و شروع به موج‌سواري مي‌کنند. عملکرد اين جريان سياسي در دولت طي ۶ سال، در شوراي شهر و نمايندگانشان در مجلس بر همگان روشن است به اين صورت که هيچ دستاورد داخلي و خارجي قابل ارائه به جامعه ندارند، لذا آن‌ها با موج‌سواري به دنبال ايجاد دوقطب‌سازي در جامعه هستند.»
وي ادامه داد: «نمونه اين‌گونه موج‌سواري‌ها را مي‌توان به‌دروغ بزرگ حسن روحاني در شب انتخابات ۹۶ عنوان کرد. در آن زمان وي اعلام کرد که رقبا قصد ديوارکشي در خيابان‌ها را دارند يا مباحثي خلاف امنيت ملي حول منافقين مطرح کرد و با استفاده از اين فضا، رعب و وحشتي در دل مردم ايجاد و موفق به کسب رأي شد.»
نماينده مردم نجف‌آباد در مجلس با تأکيد بر اين‌که هنر اصلاح‌طلبان تنها ايجاد فضايي دوقطبي است، افزود: «در حال حاضر اصلاح‌طلبان و روحاني مجدد لب به‌دروغ ديگري مبني بر نبود کانديد از سوي جريان سياسي متبوعشان باز کردند، اما اين موضوع در حالي است که در هر شهر و حوزه انتخابيه‌اي ليست‌هاي اصلاح‌طلبان کاملاً وجود دارد منتها آن‌ها با عنوان کردن چنين دروغ‌هايي تنها به دنبال آن هستند تا اصولگرايان در اين انتخابات با چند ليست ورود پيدا کنند تا خودشان پيروز ميدان شوند.»
ابوترابي در پايان تأکيد کرد: «جريان سياسي اصلاح‌طلب به دنبال ايجاد اختلاف ميان اصولگرايان است تا چند ليست از جريان رقيب ارائه شود بنابراين اصولگرايان بايد متحد و در مرحله بعد با مردم صحبت کنند که آن‌ها مجدد فريب اصلاح‌طلبان را نخورند.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.