یلدای دولت در گلستان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 95519
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲ |
دومین سفر رئیس جمهور به استان گلستان بررسی شد

یلدای دولت در گلستان

ما ایرانی‌ها شب اول زمستان را پاس می‌داریم چراکه از فردای این شب آرام آرام روزها بلندتر می‌شوند و روند پایان سرما آغاز می‌شود. در این شب گویی نطفه بهار پیچیده می‌شود. ایرانی‌ها در نخستین شب زمستان و در آستانه سردترین روزهای سال به استقبال بهار می‌روند. این یعنی ما امید را در تیره‌ترین شب‌ها می‌جوییم.
یلدای دولت در گلستان

ما ایرانی‌ها شب اول زمستان را پاس می‌داریم چراکه از فردای این شب آرام آرام روزها بلندتر می‌شوند و روند پایان سرما آغاز می‌شود. در این شب گویی نطفه بهار پیچیده می‌شود. ایرانی‌ها در نخستین شب زمستان و در آستانه سردترین روزهای سال به استقبال بهار می‌روند. این یعنی ما امید را در تیره‌ترین شب‌ها می‌جوییم. یلدا آغاز پایان زمستان است و این آغاز ما را به آن پایان امیدوار می‌کند. همین فرهنگ امیدمحور و ایمان‌گراست که مردم را دسته به دسته راهی استقبال از دولت و رئیس‌جمهورشان می‌گرداند. دولتی که اگرچه ثمره همه اقداماتش امروز روشن نیست؛ اما امید است این اقدامات آغازی بر پایان اوضاع معیشتی ملت باشد. 
​​​​​​​ما ایرانی‌ها یلدا را در کنار اعضای خانواده می‌گذرانیم؛ اعضای دولت هم یلدا را در کنار خانواده خود بودند. رسم دولتمردی جز این نیست که همه ملت را خانواده خود بدانی. پیرشان را پدر و مادر خودت بدانی و سرباز جوانشان را جوان خودت. گلستان را استان خودت بدانی و کوچه و خیابان‌هایش را محله خودت.
روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری مردم استان گلستان میزبان سید ابراهیم رئیسی بودند که برای دومین بار به این استان شمالی کشور رفته بود. استانی که به پایتخت اقوام کشور مشهور است و نماد و تبلوری از زندگی و همجواری شیعه و اهل سنت در کنار هم محسوب می شود. رئیس جمهور در این سفر در روز پنج‌شنبه همان ابتدای صبح بااستقبال استاندار گلستان و همچنین نماینده ولی فقیه در این استان وارد فرودگاه گرگان شد تا نشان دهد که کار برای مردم تعطیل‌بردار نیست. رئیسی در اولین گام وارد جزیره آشوراده، تنها جزیره ایرانی دریای خزر شد و از طرح های احیای گردشگری این منطقه بازدید کرد.

 پیشرفت‌های شگفت‌انگیز کشور علی‌رغم تهدیدهای دشمنان
به گزارش ایرنا، وی سپس در میان استقبال پر شور مردم شهرها و روستاهای مختلف گلستان که در خیابان های منتهی به مصلای گرگان برای استماع سخنان رئیس جمهور تجمع کرده بودند، وارد مصلای این شهر شد و از همزیستی وحدت آمیز اقوام و طوایف و مذاهب در این استان سخن گفت و آن را رنگین کمان همزیستی و معنویت نامید. رئیس جمهور در این سخنرانی با اشاره به پیشرفت های شگفت انگیز
کشور در این سال ها علی رغم تحریم ها و تهدیدهای دشمنان و افتخاراتی که جوانان در عرصه های علمی رقم زده اند، از مقاومت بیش از ۷۰ روزه فلسطینیان در برابر تهاجم و کشتار صهیونیست‌ها یاد کرد و سپس خطاب به صنعتگران، معدن‌کاران، تولیدکنندگان و فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی گفت: جایگاه فعالیت شما سنگر است و کشور می‌تواند در تأمین کالاهای اساسی خودکفا باشد و نیازی به واردات نداشته باشد و این ظرفیت در کشور وجود دارد و ما در بسیاری از عرصه‌ها توانستیم از واردکننده به صادرکننده تبدیل شویم.
وی گفت: برنامه دولت استفاده از همه ظرفیت‌هاست. در استان گلستان ظرفیت گردشگری بسیار خوبی داریم. نباید اجازه دهیم خلیج گرگان خشک شود و  تهدیدی برای منطقه تبدیل شود. این خلیج یک فرصت برای منطقه است و باید آن را حفظ کرد. شاهد بودیم که لایروبی خلیج گرگان با تلاش عزیزان به شکل مناسبی انجام شد و این تهدید برطرف شد و خلیج گرگان دوباره به فرصتی برای منطقه و کشور تبدیل شده است.

 افتتاح طرح‌های وزارت نیرو در گلستان
رئیسی در ادامه سفر دو روزه به گلستان، روز پنج‌شنبه در آیین افتتاح متمرکز پروژه های آبرسانی، برق رسانی و فاضلاب این استان گفت: پیش از هر چیز، نهضت به سامان دادن طرح‌های نیمه‌تمام برای ما بسیار مهم است و کارهایی وجود دارد که می‌توان زودتر آنها را به پایان رساند. ۲۹ طرحی که در گلستان بهره‌برداری می‌شود اعم از برق‌رسانی، آبرسانی و فاضلاب بسیار مهم است. میزان مبلغی که در این مورد هزینه شد ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است. باید قدردانی کنم که در این ۲ سال کارگران، پیمانکاران، مشاوران و مهندسان و همه دست اندرکاران، کار جهادی انجام دادند و طرحی که می‌توانست سال‌ها طول بکشد را در زمانی کوتاه تمام کردند. وی افزود: تأکید من به همه همکاران و همه کسانی که سخن من را می‌شنوند این است که دولت نسبت به سامان رساندن طرح‌های نیمه‌تمام مصمم است. دولت برنامه خودش را همین قرار داده است. مگر می‌شود کاری که ۳۰ سال پیش آغاز شد و به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده را رها کنیم؟
رئیسی سپس به شرق گلستان رفت و در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران، نخبگان و همچنین علمای شیعه و اهل سنت گنبد کاووس سخنرانی کرد. وی پنج‌شنبه شب همزمان با شب یلدا به یکی از پادگان های ارتش در استان گلستان رفت و در جمع سربازان حاضر شد؛ شعرخوانی، حافظ خوانی، خوش و بش با جوانان و همراهی شب چله‌ای رئیس جمهور با سربازانی که از خانواده خود در شب یلدا دورند، موجی از اظهار محبت نسبت به این رفتارحجت‌الاسلام  رئیسی را در مردم برانگیخت. 
سید ابراهیم رئیسی روز جمعه یک دی ماه در دومین روز از دومین دور سفر استانی به گلستان در آیین افتتاح طرح ملی انتقال فیبر نوری به منازل، کسب و کارها و مدارس این استان اظهار کرد: امروز شاهد بهره‌برداری از یکی از زیرساخت‌های مهم ارتباطی و اطلاعاتی و فناوری در این استان هستیم. از همه دست‌اندرکاران، وزارت ارتباطات اداره کل مرتبط، متخصصان و پیمانکاران صمیمانه تشکر می‌کنم. 
رئیس جمهور گفت: معرفی گلستان به‌عنوان اولین استان برخوردار از پوشش کامل شبکه ملی فیبر نوری، خبر خوبی است. امروز زیرساخت اینترنتی فیبر نوری در همه شهرها و روستاها قابل بهره‌برداری است و امیدواریم این اقدام در استان ‌های دیگر نیز با قوت ادامه یابد.
وی ادامه داد: سرعت کار در وزارت ارتباطات خیلی خوب است، هزار و ۳۰۰ کیلومتر در گلستان حفاری شد تا طرح فیبر نوری در این استان پوشش داده شود. کار بزرگی انجام شد تا شهر و روستاها دارای فیبر نوری شد. رئیسی سپس  راهی شرق گلستان و در میان مردم شهرستان مراوه تپه حاضر شد. وی طی سخنانی در این شهر، با تأکید بر اینکه هویت این مردم همواره باید حفظ شود و هویت ملی و دینی سرمایه‌ای است که نباید اجازه داد مورد هجوم قرار گیرد اظهار داشت: آنچه امروز مردم غزه را در صحنه حفظ کرده ایمان مردم غزه است.
  تشکر رئیسی از مردم برای حضور باشکوه و عذرخواهی بابت کمبود جا در مسجد رئیس جمهور بیان کرد: محبت و صفای شما مردم جلوه زیبایی به این مراسم داد. از بدو ورود به منطقه تا این لحظه مرهون محبت مردم عزیز در مسیر بودم. با توجه به این‌که مسجد گنجایش کافی ندارد، از کسانی که روی سقف ساختمان‌ها، خیابان‌ها و مناطق اطراف مسجد حضور دارند صمیمانه قدردانی می‌کنم. از بانوانی که در مسیر، خودشان را به اتومبیل بنده رساندند و با نان ترکمنی از ما استقبال کردند تشکر می‌کنم.

 ما با ترکمنستان هم همسایه‌ایم هم خویشاوند 
وی اظهار کرد: مردم و دولت ترکمنستان روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارند و روز به روز این روابط در حال گسترش است و آن‌ها همسایه خوبی برای ایران هستند. این تعبیر رهبر انقلاب است که اخیرا در دیدار رئیس‌جمهور ترکمنستان فرمودند ما نه تنها با یکدیگر همسایه، بلکه خویشاوند هستیم.

 به یاد مختومقلی فراغی، شاعر نامدار ترکمن
وی اظهار کرد: به مختومقلی فراغی افتخار می‌کنیم چون شاعری است که سروده او در جهت ساخت انسان و توجه به تعالی و رشد انسان است. دلیل تجلیل ما از یک شاعر نامدار این است که او قلم و سروده‌اش در جهت تعالی انسان و رشد اسلام بین ملت‌ها حرکت کرد. او الگویی در منطقه و جهان به حساب می‌آید چون شاعر زبردستی بود که می‌تواند مفاهیم ارزشمند انسانی را در قالب شعر به جامعه تعلیم دهد. رئیس جمهور گفت: امام و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی همواره توجه به این اصالت فرهنگی، اخلاقی، معنوی و ایمان را مورد تأکید قرار می‌دهند چون سرمایه بزرگی است.

 اولویت دولت افزایش رفاه مردم است
وی تأکید کرد: آمایش سرزمینی مبنای اجرای عدالت در توزیع ثروت است و دولت هم به این موضوع توجه دارد؛ بسیاری از مناطق کشور، ‌یک برخورداری نسبی دارند، اما این برخورداری باید کامل شود. بنای دولت رفع مشکلات اقتصادی است؛ مسئله آبرسانی به روستاهای استان بسیار مهم است. این طرح از برنامه‌های جدی دولت است که ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است. رئیس جمهور گفت: مراوه‌تپه در حوزه راه مشکلاتی دارد برای این حوزه هم ۱۶۰ میلیارد تومان اختصاص یافت تا راه‌های شهرستان به سرعت اصلاح شود. وی گفت: مراوه‌تپه منطقه‌ای فرهنگی است و مردمی دارد که به آموزش و پرورش توجه دارند. برای آموزش و پرورش باید اعتباری در نظر گرفته می‌شد که مدارس اصلاح شود. برای نوسازی مدارس منطقه ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 آمارهای رشد ۵ تا ۷ درصدی اقتصادی کشور در سال دوم دولت سیزدهم
رئیسی ادامه داد: برخی بنا به دلایلی دهه گذشته را دهه تعطیل می‌نامند، این در حالی است که در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم و سال دوم شاهد رشد اقتصادی کشور هستیم. برخی از مراکز آماری ما رشد ۵ درصد و برخی دیگر هم رشد ۷ درصدی را در سال دوم دولت سیزدهم تأیید می‌کنند.

 رئیسی، اولین رئیس جمهوری که به مراوه‌تپه رفت
وی به استقبال پرشور مردم مراوه‌تپه اشاره کرد و گفت: به سبب کثرت جمعیت امکان پیاده‌شدن از ماشین وجود نداشت اما امیدوارم پاسخ این محبت‌های شما را در کار و فعالیت بدهیم و خدمات دولت و نظام در این منطقه بیشتر شود. رئیس جمهور افزود: گفته شد تا کنون هیچ رئیس‌جمهوری به این منطقه نیامده است. من می‌خواستم در سفر نخست به مراوه‌تپه بیایم اما آن زمان شرایط کرونایی محدودیت‌هایی برای برنامه‌ریزی ایجاد می‌کرد. خوشحالیم که شرایط مساعد شده و امروز در نقطه صفر مرزی در خدمت مردم هستیم.

 برپایی میز خدمت بنیاد شهید گلستان در سفر استانی رئیس جمهور
همزمان با دور دوم سفر رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به گلستان، میز خدمت صادقانه و مسئولانه با هدف امیدآفرینی و تسهیل ارتباط مردم با دولت سیزدهم در اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برپا شد تا نظر، درخواست‌ و پیشنهادات جامعه هدف را دریافت کند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.