گسترش روابط ایران و عربستان موجب تقویت انرژی منطقه خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83377
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۶:۵۱ |
محمد طلا مظلومی عضو کمیسیون انرژی‌ مجلس شورای اسلامی:

گسترش روابط ایران و عربستان موجب تقویت انرژی منطقه خواهد شد

محمد طلا مظلومی، نماینده مردم بهبهان و عضو کمیسیون انرژی‌ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه توافق ایران و عربستان تا چه اندازه بر تقویت انرژی منطقه اثرگذار خواهد بود، اظهارکرد: یکی از شرکای تجاری کشور در حوزه انرژی، عربستان است. بنابراین گسترش و تقویت روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان بر تقویت حوزه انرژی به‌ویژه در منطقه اثرگذار خواهد بود.
گسترش روابط ایران و عربستان موجب تقویت انرژی منطقه خواهد شد

گروه سیاسی 
محمد طلا مظلومی، نماینده مردم بهبهان و عضو کمیسیون انرژی‌ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه توافق ایران و عربستان تا چه اندازه بر تقویت انرژی منطقه اثرگذار خواهد بود، اظهارکرد: یکی از شرکای تجاری کشور در حوزه انرژی، عربستان است. بنابراین گسترش و تقویت روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان بر تقویت حوزه انرژی به‌ویژه در منطقه اثرگذار خواهد بود. وی با تأکید بر جبران وقفه‌های ایجادشده در روابط دو کشور افزود: با توجه به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گسترش روابط این دو کشور می‌تواند باب جدیدی در حوزه انرژی ایجاد کند و وقفه‌ای را که طی سال‌های گذشته ایجادشده بود، جبران کند. مظلومی ضمن اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به دیپلماسی همسایگی تصریح کرد: طی ادوار گذشته روابط میان ایران و عربستان با شکاف مواجه شده بود و اکنون این شکاف با  تقویت و گسترش روابط، جبران شده است. همچنین نقطه امیدی از ظرفیت منطقه در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه انرژی نیز شکل‌گرفته است. 
او ادامه داد: به نظر می‌رسد به سبب سیاست دولت سیزدهم و اولویت قرار دادن دیپلماسی همسایگی، گسترش روابط ایران و عربستان رهگشای موضوعات منطقه شود. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به‌ضرورت دیپلماسی همسایگی همچنین خاطرنشان کرد: فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی و روابط با کشورهای همسایه امری حائز اهمیت می‌باشد. شایان‌ذکر است تا بگویم که گسترش روابط با همسایگان می‌تواند موجب افزایش سرمایه‌گذاری در منطقه شود. 
نماینده مردم بهبهان در پایان این گفت‌وگو ضمن بیان اینکه گسترش روابط ایران و عربستان اثرات مثبت اقتصادی را به همراه خواهد داشت، یادآور شد: با تقویت روابط ایران و عربستان گام بلندی در حوزه روابط اقتصادی و انرژی ایجاد خواهد شد. امیدواریم به سبب نگاه شکل‌گرفته، اثرات مثبت اقتصادی مبرهن شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.