چرایی عظمت ملت ایران - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81949
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ |

چرایی عظمت ملت ایران

 ۱ -رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان فرمودند؛ «شنبه ۲۲ بهمن تاریخی بود ، به ملت ایران اظهار تعظیم می کنم». این در حالی بود که ملت ایران در پاسخ به اهانت های دشمن در فتنه پاییز گذشته به رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن به خیابان ها آمدند تا ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های امام خمینی(ره) و ارزش های الهی انقلاب اسلامی برای ۳۳ سال رهبری حکیمانه و هوشمندانه آیت الله خامنه ای اظهار تعظیم کنند.
چرایی عظمت ملت ایران

 محمدکاظم انبارلویی
 ۱ -رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان فرمودند؛ «شنبه ۲۲ بهمن تاریخی بود ، به ملت ایران اظهار تعظیم می کنم». این در حالی بود که ملت ایران در پاسخ به اهانت های دشمن در فتنه پاییز گذشته به رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن به خیابان ها آمدند تا ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های امام خمینی(ره) و ارزش های الهی انقلاب اسلامی برای ۳۳ سال رهبری حکیمانه و هوشمندانه آیت الله خامنه ای اظهار تعظیم کنند. شنبه تاریخی یک فرصت ناب برای نشان دادن مقبولیت مردمی و مشروعیت الهی جمهوری اسلامی به تمام جهان بود. انقلابیون جهان در برابر این فرصت شناسی مردم ایران هم سر تعظیم فرود آوردند.
شنبه تاریخی نشان داد انقلاب و نظام و اسلام در عمق وجود مردم ریشه دوانده و ریشه کن نمی شود .شنبه تاریخی نشان داد مردم به مسائل و مشکلات کشور «نگاه انقلابی »دارند و از «نگاه ارتجاعی» که آمریکا و ضد انقلاب تبلیغ و ترویج می کنند فاصله هوشمندانه‌ای دارند. 
دشمن هنوز از پیام تاریخی ملت ایران در «شنبه تاریخی» گیج و سردرگم است. تصاویر حضور مردم در سرتاسر کشور حرف آخر را در «جنگ تصویر» به دنیا زد و این حرف در جهان شنیده شد. 
 لذا اعتراف کردند نظام جمهوری اسلامی نهادینه شده است و اثری از تزلزل در آن دیده نمی شود. ایران قوی با گفتمان عدالت و جمهوریت شکل گرفته و به سرعت رو به جلو در حرکت است. 
مردم ایران در شنبه تاریخی نشان دادند دچار «اکنون زدگی» نیستند،   به آینده ای روشن و امیدبخش فکر می کنند و هزینه آن را هر چه هست می دهند. مردم ایران ۲۲ بهمن امسال را به «خود اکتشافی» و «خود فهمی» اختصاص دادند .
نتیجه این خود فهمی و خود اکتشافی، استقامت ملی است. دشمن امروز در برابر استقامت ملی ملت ایران زانو زده و چاره‌ای جز این ندارد. 
۲ – یک مردم‌سالاری جسورانه در ایران حاکم است. هیچ نظامی در جهان این ریسک را
 نمی کند که سالگرد انقلاب یا روز ملی، مشروعیت نظام خود را به حضور پرو پیمان مردم در یک حضور حماسی در خیابانها نه در پایتخت بلکه در تمام شهرها و روستاها منوط کند. 
دولت و مجلس را می توان با رای مردم انتخاب کرد و میزان مشارکت را روی درصد مشارکت نشان داد . اما این اصل مشروعیت مردمی نظام با حضور پیر و جوان و زن و مرد در خیابان ها
 نشان داد این یک امر منحصر به نظام الهی ما در جهان است. 
اینکه مردم یک روز را اختصاص به صدای خود دهند، آن هم پس از ۴۴ سال فراز و نشیب، با دشمنان نظام رودررو سخن بگویند یک شگفتانه حیرت‌انگیز سیاسی و اجتماعی است. ۲۲بهمن بخشی از هویت اسلامی، ملی، فرهنگی و اعتقادی ماست . این یک راهپیمایی و تظاهرات نیست یک اعلام موجودیت است که در قالبی خاص نشان داده می شود .
ملت در ۲۲ بهمن سخن از یک درک ملی از نقش تاریخی خود در تاریخ ایران و جهان به میان می آورند
 و اصرار دارند جهانیان آن را به‌عنوان یک بانگ بیدارباش بشنوند. 
صدای ملت حاوی یک کنش تاریخی در تراز کنش انبیا و اولیای الهی در طول تاریخ بشر است. 
همچنین این صدا یک واکنش جدی نسبت به
 دشمنی ها علیه انقلاب، اسلام و رهبری است . مهم این است که این صدا امسال بیش از سال های گذشته در گوش جهان شنیده شد .
شرایط و چگونگی شکل گیری «شنبه تاریخی» هنوز مورد بحث جامعه شناسان سیاسی است.

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.