وعظ ما را هم بشنوید! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 13761
  پرینتخانه » سرمقاله, سیاسی, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷ |

وعظ ما را هم بشنوید!

جناب آقاي واعظي مسئول دفتر رئيس‌جمهور در حاشيه نشست هيئت دولت نکاتي بيان کردند که مرور آن‌ها خالي از لطف نيست.
وعظ ما را هم بشنوید!

|مسعود پيرهادي – سردبير| 
جناب آقاي واعظي مسئول دفتر رئيس‌جمهور در حاشيه نشست هيئت دولت نکاتي بيان کردند که مرور آن‌ها خالي از لطف نيست. وي در واکنش به بيانيه محمدباقر قاليباف پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس مبني بر اينکه مي‌خواهد تمام هم‌وغم خود را بر وادار کردن دولت به کار و فعاليت در اين‌يک سال و نيم باقيمانده از عمرش قرار دهد، اظهار داشت: «ايشان بايد به گذشته و عملکرد خود برگردد. اين‌که نه خودش جوان است و نه عملکرد آن‌چناني دارد! اگر عملکردي هم در شهرداري داشته خيلي روشن است. اين‌همه بدهکاري که در آنجا به بار آورده و با اين دولت که در اين تحريم‌ها اين‌همه پروژه‌ها را انجام مي‌دهد قابل‌مقايسه نيست! به نظر مي‌رسد حرفي براي مردم ندارند و اين‌گونه حرف زدن تبليغات انتخاباتي است. به‌جاي اين‌که برنامه و سياست‌هاي خود را بگويند و از خودشان حرف بزنند  فکر مي‌کنند که اگر به دولت حمله کنند مردم به آن‌ها اقبال نشان مي‌دهند، درحالي‌که اشتباه مي‌کنند چون مردم ما فهيم هستند و يادشان نرفته است که ديگران که در مسئوليت بودند چه‌کار کردند، بنابراين اين روش‌ها جواب نمي‌دهد.»
اگر جناب رئيس دفتر، يک حرف درست زده باشد، همين جمله آخر است. مردم فهيم‌اند و يادشان نمي‌رود. من اگر به‌جاي شما باشم، در هر صبح و شامي، دعا مي‌کنم مردم يادشان برود ما با اين کشور چه کرديم، يادشان برود که چه در بازار سکه و ارز و خودرو و مسکن و مايحتاج عمومي مردم گذشت، يادشان برود که دستاوردهاي هسته‌اي که حتي پاي آن، خون شهداي دانشمندمان ريخته بود، چگونه معطل شد، يادشان برود رؤسا و وزراي چند صدميلياردي و رئيس‌جمهوري که مي‌خواست عزت را به گذرنامه ايراني برگرداند، وزير خارجه خودش هم تحريم شد! 
مسئول دفتر رئيس‌جمهور ۷۱ ساله که خودش ۶۷ ساله است، به قاليباف، کنايه جوان نبودن مي‌زند! آري عملکرد شهرداري زمان قاليباف روشن است. قاليباف نياز به دفاع ندارد و امروز که دو سال و چند ماه از مسئوليتش گذشته، کمتر شهروندي در تهران مي‌توان يافت که از دوران او به نيکي و به‌عنوان نمادي از تلاش خستگي‌ناپذير در خدمت‌رساني به مردم ياد نکند.  ضمن آن‌که يکي از وظايف ذاتي هر نماينده مجلس، نظارت بر عملکرد دولت و به ريل بازگرداندن آن در مواقع انحراف است و نمي‌توان از نامزدهاي مجلس انتظار داشت از اين وظيفه شانه خالي کنند و در ارتباط با آن، برنامه‌هايشان را اعلام نکنند. به مسئولان دولت هم بايد گفت که اي‌کاش در اين ۷۵ ماه، از خود کارنامه‌اي به‌جا مي‌گذاشتيد که وقتي مخاطبان با اين سخن شما مواجه مي‌شوند که «عملکرد قاليباف با اين دولت که در شرايط تحريم اين‌همه پروژه انجام مي‌دهد قابل قياس نيست»، لبخند بر لبانشان نقش نبندد.

نویسنده : مسعود پيرهادي - سردبير |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.