وعده ارائه مسکن ارزان‌قیمت به زوج‌های جوان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 6513
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳ |

وعده ارائه مسکن ارزان‌قیمت به زوج‌های جوان

سخنگوی دولت گفت: علائم خوبی داریم که تا 24 ماه آینده و حتی تا پایان امسال رشد اقتصادی در کشور حاصل شود و تورم در قیمت کالاها کاهش یابد.
وعده ارائه مسکن ارزان‌قیمت به زوج‌های جوان

علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه حضور در ستاد اجرایی پنجمین دوره از انتخابات شورایاری‌ها اظهار داشت: سخنگو بودن تنها به معنی این نیست که ما سخنان دولت را منتقل کنیم بلکه مسئولیت انتقال سخن مردم به دولت را هم داریم و به نظرم در انتخابات مردم با مسئولین حرف می‌زنند.

وی افزود: خوشبختانه انتخابات امروز در عالی‌ترین سطح در حال برگزاری است و تعامل اجتماعی مردم را در شرایط حساس کنونی نشان می‌دهد.

سخنگوی دولت بیان داشت: از آن دورانی که دشمنان فکر می‌کردند مردم دچار یأس شده و از همه چیز بریده‌اند گذر کرده‌ایم. امروز آمارهای اولیه را که در برخی از مناطق تهران دیدم نشان از حضور آنها در صحنه انتخابات داشت.

وی بیان داشت: اداره کشور به سمت جوامع خرد محلی پیش رفته و محلات باید به اداره کشور بازگردد. طرحی را در دولت نیز در نظر گرفتیم که مسئولیت خدماتی را که توسط دولت اجرا می‌شود به سازمان‌های محلی واگذار کنیم.

وی بیان داشت: جوادیه محله من در تهران است و مشاهده کردم که ۵ ائتلاف در این محله تشکیل شده و جالب بود که این سطح از رقابت حاصل شده که حکایت از نشاط اجتماعی و سیاسی دارد.

وی ضمن تبریک به شهرداری به دلیل برگزاری مکانیزه این انتخابات گفت:‌ انتخابات شورایاری‌ها الگوی خوبی برای برگزاری انتخابات مکانیزه گسترده در تهران است.

ربیعی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه خبر خوبی برای مردم تهران دارید، گفت: برای ۲۴ ماه آینده علائم خوبی از لحاظ رشد اقتصادی داریم که احتمالا پایان امسال هم مشاهده شود البته نمی‌‌گوییم که ارزانی می‌شود؛ به مردم به ویژه در جنوب تهران فشارهای زیادی وارد شده ولی موفق شدیم جلوی رشد تورم را گرفته و آن را منفی کنیم و حتی برخی از کالاها نیز تورم آن به سمت منفی شدن است.

ربیعی اعلام کرد: در حوزه مسکن هم تصمیمات خوبی گرفته‌ایم که شهرداری با رئیس‌جمهور تصمیم گرفتند که در کلانشهرها خانه‌های کوچک و ارزان قیمت برای تازه ازدواج کرده‌ها ارائه شود و پس از آن برای سایر مردم نیز موضوع مسکن مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی دولت گفت: انتخابات امروز شورایاری‌ها در پایین‌ترین سطح سلول اجتماعی است و این که مدیریت را به محلات واگذار کنیم اتفاقات خوبی بوده علاوه بر اینکه هزینه‌ها را کمتر می‌دهد فسادپذیری را کمتر کرده و شکافی که بین جامعه و حاکمیت مدام در حال تبلیغ شدن است نیز از بین خواهد رفت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.