وضعیت نظامی قرمز در آمریکا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 26344
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۷:۳۴ |
سکوت واشنگتن در قبال حادثه کالیفرنیا؛

وضعیت نظامی قرمز در آمریکا

مقامات آمریکایی هنوز اطلاعات و جزئیات مشخصی را در خصوص حادثه اخیر در سواحل کالیفرنیا منتشر یا بیان نکرده‌اند.
وضعیت نظامی قرمز در آمریکا

گروه بین‌الملل
مقامات آمریکایی هنوز اطلاعات و جزئیات مشخصی را در خصوص حادثه اخیر در سواحل کالیفرنیا منتشر یا بیان نکرده‌اند. حساب توییتری متعلق به نیروی دریایی آمریکا نیز از وقوع حادثه برای یک زره‌پوش آبی-خاکی متعلق به واحد پانزدهم این نیرو خبر داده اما جزئیات بیشتری ارائه نکرده است. طی این حادثه حداقل ده نظامی آمریکایی کشته و مفقود شده و دو تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. براساس گزارش‌ها، عملیات جست‌وجو و نجات با حضور نیروی دریایی و گارد ساحلی آمریکا همچنان در جریان است.
 تصمیم جدید نیروی دریایی آمریکا
نیروی دریایی آمریکا استفاده از وسایل نقلیه آبی-خاکی در تمرینات آموزشی را بعد از حادثه رخ داده برای یک زره‌پوش آبی-خاکی  متعلق به یک واحد نیروی دریایی ارتش آمریکا در سواحل کالیفرنیا و کشته و مفقود شدن تعدادی از تفنگداران نیروی دریایی این کشور، به حالت تعلیق درآورد. «دیوید اچ برگر» فرمانده نیروی دریایی ایالات‌متحده در همین خصوص گفت: این حادثه بد در دست تحقیق است … دراین‌بین دستور فوری داده‌ام تا زمانی که عواملی که به بروز این حادثه منجر شد بهتر فهمیده شوند، عملیات آبی وسایل نقلیه تهاجمی آبی-خاکی معلق شوند. همه وسایل نقلیه تهاجمی آبی-خاکی در سراسر ناوگان موردبررسی قرار خواهند گرفت.بعد از حادثه رخ داده در  پنج‌شنبه گذشته  برای زره‌پوش آبی-خاکی متعلق به واحد پانزدهم این نیرو، نیروی دریایی و گارد ساحلی در حال جست‌وجو برای یافتن ۸ تفنگداری هستند که در این حادثه مرگبار مفقود شده‌اند.طبق گزارش وب‌سایت«میلیتاری»، هنگام حادثه، تفنگداران در حال انجام تمرین معمول خود نزدیک  به جزیره «سن کلمنت» بودند.
 هنوز از ۸ نظامی مفقود شده خبری نیست
مقامات نیروی دریایی آمریکا  در جلسه‌ای درباره این حادثه اعلام کردند از ۸ نفری که مفقود شده بودند همچنان اثری نیافته‌اند و وضعیت جسمانی دو تفنگدار بحرانی است.  آن‌ها همچنین اعلام کردند پنج نیرو به ایستگاه‌های اختصاص‌یافته خود بازگشته‌اند.از ۱۵ تفنگدار و یک ملوانی که هنگام حادثه سوار این زره‌پوش بودند، یک نفر آن‌ها بعد از انتقال به بیمارستانی نزدیک سن‌دیگو فوت شد.از این وسایل نقلیه از اوایل دهه ۱۹۷۰ برای انتقال تفنگداران از کشتی به ساحل استفاده می‌شود.
 حادثه‌ای دیگر در آمریکا 
منابع محلی در آلاسکا خبر دادند که در پی برخورد دو فروند هواپیمای خصوصی کوچک در آسمان، هفت نفر جان خود را از دست دادند.به نوشته روزنامه «نیویورک‌تایمز»، بر اثر این سانحه هوایی که در شهر «سولدوتنا» رخ داد، علاوه بر ۶ نفر دیگر، 
«گری ناب» قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالت آلاسکا نیز کشته شده است.رئیس دفتر منطقه‌ای هیئت ایمنی حمل‌ونقل در آلاسکا می‌گوید که ناب به‌تنهایی خلبان یک هواپیما بوده و ۶ نفر نیز در هواپیمای دیگر بودند و علی‌رغم مساعد بودن شرایط آب‌وهوا، این دو هواپیما به دلیل نامعلومی باهم برخورد می‌کنند.مسئولان مربوطه در حال بررسی علت این حادثه هستند و تاکنون جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است.
 پس‌لرزه‌های حادثه در ناو «بونهام ریچارد»
حوادث اخیر در حالی رخ می‌دهد که تبعات ناشی از آتش‌سوزی در ناو «بونهام ریچارد» همچنان ادامه دارد. به نوشته وبگاه «دیفنس نیوز» درحالی‌که مرکز فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در حال ارزیابی میزان خسارات ‌ بر ناو بونهام ریچارد است، ملوانان و پیمانکارانی که در این کشتی کار می‌کنند  نیز در حال بررسی روند کار خود  و اطمینان یافتن از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار فاجعه دوم هستند.دریاسالار «مایکل گیلدی» فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا طی روزهای گذشته  در این زمینه گفت: منتظر حادثه  شماره دو نمی‌مانم  تا تصمیم بگیرم چه‌کاری انجام بدهم. یک حادثه برای من کافی است تا تشخیص دهم که این مسئله  می‌تواند به یک‌روند مبدل شود.
«جیمز گوئرتس» از مقامات ارشد دیگر نیروی دریایی آمریکا نیز با ارسال نامه‌ای خطاب به سازندگان کشتی و پیمانکاران از آن‌ها خواسته  از حادثه رخ‌داده برای ناو بونهام ریچارد درس بگیرند. به نوشته این وبگاه، حادثه آتش‌سوزی برای ناو آبی-‌خاکی بونهام ریچارد که بر اساس برآوردهای اولیه خساراتی را بر عرشه این ناو وارد کرده و نیاز به تعمیرات اساسی دارد،  ابهاماتی را درزمینه نحوه آمادگی ملوانان برای مواجهه با آتش‌سوزی در کشتی برانگیخته است.  نیروی دریایی آمریکا نیز تحقیقاتی دوگانه را در مورد این آتش‌سوزی آغاز کرده است. تحقیقات مربوط به ایمنی، عموما در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرند و تحقیقات دوم یک تحقیق اداری رسمی‌تر و قابل‌انتشار است.
 بحران در روابط آمریکا و متحدان نظامی واشنگتن 
از سوی دیگر، طی روزهای اخیر و در حوزه برون‌مرزی نیز شاهد تشدید بحران میان مقامات آمریکایی و شرکای امنیتی و نظامی واشنگتن هستیم. دونالد ترامپ می‌گوید ازآنجاکه آلمان به افزایش هزینه‌های نظامی خود توجه نکرده، آمریکا ۱۲ هزار نیروی نظامی خود را که در این کشور مستقر هستند فراخوانده است. آمریکا خروج این سربازان از خاک آلمان را جابه‌جایی «استراتژیک» خوانده است.
به گفته مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا که در واشنگتن صحبت می‌کرد، ۶۴۰۰ نفر از این نظامیان به آمریکا برگردانده می شوند و ۵۶۰۰ نفرشان هم در دیگر کشورهای عضو ناتو چون بلژیک و ایتالیا مستقر خواهند شد.بر این اساس، تعداد نظامیان آمریکایی مستقر در آلمان به ۲۵۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.به گفته آقای اسپر، هدف از این کار تقویت نظامی ناتو در منطقه دریای سیاه است.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مدت‌هاست که خواهان کاهش حضور نظامی کشورش در آلمان است ولی منتقدان او می‌گویند کاهش توان نظامی ایالات‌متحده در آلمان درنهایت به نفع روسیه است.۲۲ عضو جمهوری‌خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به ترامپ هشدار داده‌اند که کاهش تعهد آمریکا به امنیت نظامی اروپا به سیاست‌های تهاجمی روسیه کمک می‌کند.
مقام‌های ارشد آلمان هم به این تصمیم واکنش نشان داده و آن را نگران‌کننده خوانده‌اند.بااین‌حال ترامپ گفته: «ما دیگر نمی‌خواهیم مثل احمق‌ها جلوه کنیم. ما نیروهایمان را در آنجا (آلمان) کاهش می‌دهیم، علت هم ساده است؛ چون آن‌ها از عهده مخارج خودشان هم برنمی‌آیند.»
ترامپ در سه سال گذشته بارها از اعضای ناتو انتقاد کرده و از آن‌ها خوا سته که بودجه بیشتری برای این سازمان دفاعی که تمرکزش بر اروپاست، اختصاص دهند. او می‌گوید اعضای ناتو دیگر نباید به آمریکا وابسته بمانند و هزینه‌های گزاف حضور نظامی در اروپا را  روی شانه‌های ایالات‌متحده بگذارند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.