نیروهایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68343
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳ |

نیروهایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند

رئیس جمهور گفت: اگر در ادارات نیروهایی هستند که روحیه تحولی ندارند، از اداره اخراج نکنید اما در حاشیه و کنار بگذارید تا راه باز شود و کار کشور جلو رود.
نیروهایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، عصر امروز در شورای اداری استان که در محل سالن شهدای دولت استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: در دولت جدید، نظامی مبتنی بر توحید برقرار کردیم تا اساس ارتباط با مردم باید بر اساس عدالت باشد.

 

وی گفت: امروز میزان عدالت در جامعه باید به میزانی که قانونی در جامعه عمل شود، باشد، زیرا فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام نیست.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شورای اداری استان‌ها بعد از بررسی مشکلات، اولویت‌های رسیدگی به آنها تعیین می‌شود، افزود: همه مدیران بدانند، مصوباتی که در استان به تصویب می رسد باید توسط مدیران و مسئولان اجرایی شود.

 

مردم انتظار پروژه‌های نیمه تمام در دولت انقلابی را ندارند

 

وی اضافه کرد: مردم انتظار ندارند که در مرحله گام دوم انقلاب، با روی کار آمدن دولت مردمی و مجلس انقلابی همچنان پروژه ها نیمه تمام باشند، بلکه به نگاه تحولی نیاز است.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه انتظار نخبگان کشور از مدیران این است که روحیه تحولی داشته باشند، گفت: مدیران کارها را به نامه و تماس تلفنی خلاصه نکنند، بلکه این کفایت ندارد، اگر بخواهید کاری ایجاد شود قطعا ایجاد خواهد شد، زیرا اعتبار، بودجه و نیروی انسانی قابل قبول است اما بیش از همه و در صدر شرط موفقیت تمام برنامه ها مدیر متحول و تحول آفرین است.

 

از مدیران جمهوری اسلامی انتظار کار تحولی وجود دارد

 

وی یادآور شد: از مدیران در جمهوری اسلامی انتظار این است که کار تحولی انجام شود، باتوجه به اینکه خراسان شمالی بعد از استان شدن اتفاقاتی رخ داده، کارهایی انجام شده اما هنوز عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که قطعا گزارش دادن کار را حل نمی کند و نیازمند کار جهادی است.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت مردمی دولت حل‌مسئله خواهد بود و نباید صورت مسئله پاک شود و این به دست مدیران اقدام می شود، بیان داشت: گزارش دادن در ادارت وجود دارد، باید روحیه تحولی و کار متفاوت ایجاد شود که به همکاران تحول گرا نیازمند است.

 

نیروهایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند

 

وی گفت: اگر در ادارات نیروهایی هستند که روحیه تحولی ندارند، از اداره اخراج نکنید اما در حاشیه و کنار بگذارید تا راه باز شود و کار کشور جلو رود.

 

آیت‌الله رئیسی افزود: برای رفع آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه شهر طبق تاکیدات مقام معظم رهبری رهبری نیاز به کار جهادی است، دستگاه ها گزارش عملکرد دارند، اما در میدان چه خبر است، کار تحولی میدانی برای ریشه کنی فساد و اجرای عدالت و برخورداری مردم از مواهبی که حقشان است و ظرفیت هایی که باید در اختیار مردم قرار گیرد.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: سلسله مراتب اداری قابل قبول است، اما در استان خیلی اختیارات است و نباید استان را معطل مرکز گذاشت و کار را دنبال کنید که کار حل و اجرا شود و مسئله را حل کنید و صورت مسئله را پاک نکنید.

سریعاً باید پساب جایگزین آب شرب پتروشیمی خراسان شود

 

وی به موضوع استفاده پتروشیمی خراسان از آب شرب استان اشاره کرد و گفت: پتروشیمی آب شرب و کشاورزی را مصرف می کند، که باید سریعا نسبت به جایگزین استفاده پساب برای پتروشیمی به جای آب شرب اقدام کرد زیرا این آب سهم مردم و کشاورزی است و بخش زیادی از این آب در حال تبخیر است و مربوط به مدیریت نادرست آب می باشد.

 

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی مهم و ضروری است، اضافه کرد: در جایی که قطب دامداری است باید صنایع تبدیلی و لبنی داشته باشیم.

 

وی گفت: در جلسه با ترکمنستان بیشترین حجم ورودی به این کشور از خراسان بزرگ است که کاهش پیدا کرده و حتی محصول ایرانی که مورد نظر ترکمن ها است، اینکه چه کشورهایی جای ایران را گرفتند و این موجود است باید کار جدی صورت بگیرد، براین اساس کالاهای مورد نیاز ترکمنستان ارزیابی شود، زیرا این کشور برای تبادلات اعلام آمادگی کرده است.

 

آیت الله رئیسی یادآور شد: ایجاد بازار دائمی برای صنایع دستی خراسان شمالی، می تواند یک کار ثابت باشد که سریعا باید این بازار ایجاد شود تا سود دست خود تولید کننده برسد.

 

راه آهن مشهد – بجنورد – گرگان باید احداث شود

 

وی گفت: راه آهن مشهد – بجنورد – گرگان سال‌هاست مطرح بود که از ضرورت‌های قطعی است و باید احداث شود.

 

آیت الله رئیسی ادامه داد: ایجاد صنایع لبنی و کشتارگاه صنعتی در استان ضروری است و باید زنجیره در قطب دامداری کامل شود و خراسان شمالی این ظرفیت را دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: کارخانه سیمان سمنگان که ۶۵ درصد پیش رفت فیزیکی داشته است، این کار باید از طریق آستان قدس دنبال و باید تمام شود و به یک نقطه قطعی برسد.

 

بروکراسی اداره کارآفرین را خسته کرده است

 

رئیس جمهور با اشاره‌به اینکه بروکراسی اداری، تولید کننده و کارآفرین را خسته کرده است، افزود: برنامه سال جاری براین اساس است که با رشد اقتصادی هشت درصدی و سرمایه گذاری و افزایش بهره وری هدف‌گذاری شده است و قطعا افزایش بهره‌وری با بروکراسی اداری همساز نیست.

 

آیت الله رئیسی گفت: تاکید براین است افزایش بهره‌وری در گرو اقدام قاطع و تحولی مدیران و کادری انقلابی ارزشی و روحیه تحولی قرار گیرد که کار پیش رود زیرا در غیر این‌صورت سرمایه از استان خارج می شود.

 

رئیس جمهور افزود: اگر بانک‌های استان نقدینگی را به سمت تولید ببرند تورم ایجاد نمی شود، بلکه خبر خوش است، همچنین میدان دادن به بخش خصوصی سیاستی دولت و وظیفه دولت است و با به دست گرفتن کار توسط بخش خصوصی دولت بخش هدایت و نظارت را عهده دار شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.