نظارت اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83379
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۶:۵۱ |
احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

نظارت اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان

احمد حسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح نظارت اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان پرداخت و اظهار‌ کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی اعتراض خود نسبت به شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان را بیان کردند.
نظارت اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان

گروه سیاسی
احمد حسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح نظارت اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان پرداخت و اظهار‌ کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی اعتراض خود نسبت به شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان را بیان کردند. به‌منظور پیگیری مطالبه نمایندگان، اعضای کمیسیون آموزش این مسئله را در دستورکار رسیدگی خود قراردادند و مقرر شد تا اعضای کمیسیون آموزش بر شیوه اعطای رتبه‌بندی معلمان نظارت داشته باشند.وی افزود: نشستی با وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد تا وضعیت رتبه‌بندی معلمان به طور کامل بررسی شود. همچنین مقرر شد تا میزان خطای صورت گرفته در میان متولیان امر نیز واکاوی شود. حجت‌الاسلام فلاحی همچنین خاطرنشان کرد: موضوع رتبه‌بندی در دانشگاه‌ها نیز امری حائز اهمیت است؛ اگر معلمی ۲۹ سال سابقه کار داشته باشد، طی ۶ ماه رتبه‌بندی او و بررسی سوابق او انجام می‌شود و این امری نادرست است چراکه فعالیت در دانشگاه‌ها به‌صورت متناوب انجام می‌شود و بررسی سوابق اساتید مدت‌ها به طول می‌انجامد و سپس رتبه‌بندی انجام می‌شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: بی‌شک رتبه‌بندی
 ۷۰۰ هزار نفر از معلمان طی ۶ الی ۷ ماه نادرست است و با کمبود وقت مواجه خواهد شد. همچنین هیئت ممیزه با روند و شکلی نو آغازشده است. این به معنای اعتراض به شیوه رتبه‌بندی معلمان نیست بلکه به‌منظور ضرورت بررسی بیش‌تر و دقیق‌تر است چراکه می‌بایست حقوق افراد را به‌صورت دقیق موردبررسی قرارداد. او متذکر شد: مجلس شورای اسلامی به‌ویژه کمیسیون آموزش‌وپرورش پیگیر شیوه رتبه‌بندی معلمان هستند و همواره می‌کوشند تا میزان خطا در این فرآیند به حداقل زمان ممکن برسد. وی در پایان این گفت‌وگو بیان داشت: رتبه‌بندی معلمان در هر استان با نظارت و پیگیری همراه خواهد بود. بی‌شک اعتراضات نیز دراین‌باره شنیده می‌شود و مسائل به طورکامل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.