معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات در بستر پلتفرم‌های داخلی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83311
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۵:۵۶ |
امیرحسین بانکی پور، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات در بستر پلتفرم‌های داخلی

امیرحسین بانکی پور، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: اطمینان خاطری که نسبت به پلتفرم‌های داخلی وجود دارد بسیار بیش‌تر از پلتفرم‌های خارجی می‌باشد. در این راستا مقرر شد تا معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات در بستر پلتفرم‌های داخلی کشور صورت بگیرد.
معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات در بستر پلتفرم‌های داخلی

گروه سیاسی 
امیرحسین بانکی پور، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: اطمینان خاطری که نسبت به پلتفرم‌های داخلی وجود دارد بسیار بیش‌تر از پلتفرم‌های خارجی می‌باشد. در این راستا مقرر شد تا معافیت کسب و کارهای اینترنتی از پرداخت مالیات در بستر پلتفرم‌های داخلی کشور صورت بگیرد. وی افزود: پلتفرم‌های داخلی اطمینان سرمایه‌گذاری را رقم می‌زنند و در شرایط‌های ویژه همواره بر قرار خواهند بود. به منظور ترغیب و هدایت کسب و کارهای اینترنتی در بستر پلتفرم‌های داخلی معافیت مالیاتی برای این حوزه درنظر گرفته شد. به عبارت دیگر این تصمیم با هدف گسترش فضای کسب و کار در بستر شبکه‌های داخلی اتخاذ شده است. 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طورحتم با رقم خوردن معافیت مالیاتی و گسترش کسب و کار اینترنتی در بستر شبکه های داخلی، مشاغل استمرار پیدا خواهند کرد. از طرفی دیگر اگر مشاغل اینترنتی در فضای پلتفرم‌های داخلی دچار آسیب یا مشکل شوند، امکان پیگیری خواهند داشت و مشکل‌شان حل خواهد شد. این یک برتری در مقایسه با کسب و کار در بستر شبکه‌های خارجی است چراکه در فضای خارجی اگر افراد دچار مشکل شوند، امکان دسترسی و پیگیری موضوع را نخواهند داشت. عدم پیگیری در بستر شبکه‌ها، موجبات کلاهبرداری و ناامنی‌های اقتصادی را رقم می‌زند. بانکی پور همچنین خاطرنشان کرد: ضرورت داشت تا فضای کسب و کارهای اینترنتی در بستر پلتفرم‌های داخلی قانونمند شود. در این راستا در بودجه سال ۱۴۰۲ موضوع معافیت مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی مطرح شد.وی در پایان این گفت‌وگو بیان داشت: به طورحتم معافیت مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی در بستر شبکه‌های داخلی مورد استقبال قرار خواهد گرفت و نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.