مردم‌داری توصیه مراجع به دولت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 76652
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ |
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در سفر به قم با مراجع تقلید و علما دیدار کرد

مردم‌داری توصیه مراجع به دولت

دکتر محمد مخبر برای دیدار با مراجع و علما راهی قم شد و با آیات عظام جوادی آملی، نوری همدانی، سبحانی، حسینی بوشهری، اعرافی و محفوظی دیدار کرد. مخبر در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی که صبح روز سه شنبه در شهر قم صورت گرفت، گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.
مردم‌داری توصیه مراجع به دولت

دکتر محمد مخبر برای دیدار با مراجع و علما راهی قم شد و با آیات عظام جوادی آملی، نوری همدانی، سبحانی، حسینی بوشهری، اعرافی و محفوظی دیدار کرد. مخبر در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی که صبح روز سه شنبه در شهر قم صورت گرفت، گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.
معاون اول رئیس جمهور، کشور را دارای مزیت ها و نعمت های خدادادی کم نظیر دانست که با اتکا به هر یک از آنها می توان کشور را به خوبی اداره کرد.
وی به اقدامات دولت در خصوص تامین کالاهای اساسی، فروش نفت، اصلاح یارانه ها، انتقال آب، تامین انرژی، سرمایه گذاری خارجی، دیپلماسی منطقه ای، مسکن و اشتغال اشاره کرد و برنامه های دولت را برای کنترل تورم و رشد اقتصادی کشور تشریح کرد.
معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از مواضع مراجع و علما در حمایت از دولت افزود: تدابیر و نظرات مراجع معظم راهگشای دولت در مسیر حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور خواهد بود. آیت الله جوادی آملی در این دیدار گزارش معاون اول رئیس جمهور را گزارشی نافع و امیدبخش دانست و بر تلاش و خدمت بیشتر برای رفع مشکلات قشرهای مختلف مردم تاکید کرد. ایشان مردم ایران را مردمی محترم، فهمیده و فداکار دانست و تاکید کرد: مردم جایگاه مهمی دارند و باید با عزت و آبرو اداره شوند. ایشان قرآن را حافظ جمهوری اسلامی دانستند و با توجه به هجمه های همه جانبه دشمن، حل مشکلات جاری را مورد تاکید قرار دادند.
مخبر در دیدار با آیت‌الله‌‌‌العظمی‌ سبحانی با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی خاطر نشان کرد که با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.دکتر مخبر‌ درباره اجرای‌ طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها نیز توضیح داد: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قاچاق و بی عدالتی در جامعه شده بود که دولت‌ با شجاعت در جهت اصلاح آن گام برداشت.
معاون اول رئیس‌جمهور، توسعه روابط با همسایگان، افزایش صادرات گاز‌، فروش نفت و درآمدهای ارزی‌ کشور، جلوگیری از روند خلق پول و کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی در پی تولید واکسن داخلی را از دیگر توفیقات دولت در یک سال گذشته عنوان کرد. مخبر از کاهش تورم‌ و حل معضل بیکاری و مسکن به‌عنوان اولویت‌های کاری دولت سیزدهم یاد کرد و گفت که دولت با عزم راسخ و برنامه‌ای کاربردی این سه موضوع را پیگیری خواهد کرد.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت همواره خود را نیازمند نظرات مراجع‌ و علما می‌داند، اظهار داشت: دولت به توصیه‌های بزرگان توجه دارد و خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند‌.
آیت‌الله‌‌ العظمی‌ سبحانی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت، اظهار داشت: اداره کشور همواره امری دشوار همراه با فراز و فرود بوده و حوادث، فرصتی برای آسیب‌شناسی و رفع نقاط ضعف هستند. این مرجع عالیقدر‌ با بیان اينکه حوادث و مشکلات نباید دولت را از پیگیری برنامه‌ها‌ و تلاش‌هایش در خدمت‌رسانی به مردم باز دارد، برای دولت در پیشبرد‌ اهدافش‌ آرزوی موفقیت کرد.
معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار با آیت‌الله‌‌ العظمی‌ نوری همدانی با تشریح وضعیت کشور در مقطع آغاز به‌ کار دولت سیزدهم به تبیین اقدامات صورت گرفته برای اصلاح یارانه‌ها، تامین کالاهای اساسی، کاهش تورم، تولید مسکن، افزایش نرخ اشتغال‌، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم پرداخت.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات کشور، گفت: سال گذشته ۳۶۰ هزار میلیارد‌ تومان یارانه پرداخت کردیم ولی برخی مردم از این یارانه‌ها بهره نمی‌بردند‌ و این عادلانه نبود. مخبر ادامه داد: امروز با عالادنه‌سازی یارانه‌ها هیچ خانواده‌ای نداریم که درآمد حداقلی را نداشته باشد. معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: در دولت تلاش می‌کنیم با افزایش سرانه‌ها، رونق سرمایه‌گذاری و همچنین توجه به اشتغال و مسکن به سرعت به جایگاه مناسب خودمان در منطقه و جهان برسیم. دکتر مخبر‌ با ابلاغ سلام رئیس جمهور، از مراجع‌ عظام به‌عنوان سرمایه‌ معنوی نظام اسلامی یاد کرد و دعای خیر آنها را پشتوانه دولت مردمی دانست‌.
آیت‌الله‌‌ العظمی‌ نوری همدانی هم در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات دولت در توجه به‌ رفع مشکلات کشور و مردم اظهار داشت: همه انسان‌ها دارای مسئولیت اجتماعی‌ هستند اما  مسئولیت دولت در این زمینه مضاعف است.
این مرجع‌ عظام‌ با اشاره به منشور حکومتی امام علی(ع) به مالک اشتر، افزود: هیچ حجابی نباید بین کارگزاران و مردم باشد و مسئولان باید حرف‌ها‌ و درددل‌های مردم را بشنوند و همه تلاش خود را برای حل مشکلاتشان‌ به کار گیرند.آیت‌الله‌ العظمی نوری همدانی توجه به عدالت را از مهم ترین وظایف حکومت و دولت دانست و گفت: دولت باید توجه ویژه‌ای به رفع فقر داشته باشد تا کسی نیازمند نباشد. این مرجع عالیقدر، مردم را سرمایه اصلی جامعه معرفی کرد‌ و افزود: مردم همواره پشتیبان اسلام و انقلاب و نظام بوده‌اند و امروز هم دولت را در اداره امور کمک خواهند کرد. آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی با اشاره به نقش مهم وحدت‌ و برادری در پیشبرد امور، تاکید کرد مردم باید از مسئولان حقیقت عدالت را ببینند.
ایشان تأکید کرد: ما مشکلات دولت را مشکلات خود می‌دانیم و برای موفقیت دولت دعا می‌کنیم و برای کمک به دولت از آنچه در توان داریم دریغ نمی‌کنیم. آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی در این ديدار، اصلاح نظام بانکی را مورد تأکید قرار داد.
مخبر در دیدار آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ظرفیت های گسترده کشور نظیر دریا، منابع نفت و گاز و معادن افزود: دولت سرمایه گذاری های گسترده ای در بخش های مختلف انجام داده و برای موضوعاتی نظیر مسکن، اشتغال و کاهش تورم برنامه های خوبی دارد که ثمرات آن را مردم در آینده ای نزدیک خواهند دید. وی یکی از اهداف دولت سیزدهم را ریل گذاری برای توسعه کشور دانست و تاکید کرد: زیرساخت های لازم برای حمل و نقل، انتقال آب و توسعه صنایع و اقتصاد دریامحور در مسیر تکمیل و رشد قرار دارد و یک حسنه ماندگار برای آینده خواهد بود. معاون اول رئیس جمهور مدیریت تولید و کنترل مصرف انرژی را از اولویت های کشور دانست و   برخی فعالیت های دولت در این زمینه را برشمرد و به عنوان نمونه به مدیریت مناسب در حوزه انرژی و عدم خاموشی برق و قطعی گاز در زمان پیک مصرف در سال گذشته اشاره کرد.
آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این دیدار با قدردانی از دکتر مخبر به خاطر حضور مستمر در صحنه های مختلف اجتماعی، گفت: این حضور باعث دلگرمی جامعه است چرا که مردم مشاهده می کنند که معاون اول رئیس جمهور در کنار آنها است. وی با اشاره به وقایع اخیر در کشور اظهار داشت: دشمنان بیش از ۴۰ سال است که در صدد آسیب رساندن به کشور هستند و پشتیبانی های آنها از این حوادث
 بی سابقه است اما عنایت و لطف خداوند همواره در مقاطع مختلف باعث حفظ انقلاب اسلامی شده و توطئه دشمنان ناکام بوده. وی بر لزوم گفت وگو با مردم و آگاهی بخشی به جامعه تاکید کرد و افزود: باید دستگاه های متولی فرهنگ بیش از گذشته فعال باشند و با آگاهی بخشی به جامعه طراحی و توطئه های دشمنان را خنثی کنند. آیت الله حسینی بوشهری تسریع در تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را پراهمیت خواند و گفت: باید برای کمک به کسب و کارهای مبتنی بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جامعه بیش از پیش نیاز به امید آفرینی دارد، گفت: دشمنان با تمام وجود و با استفاده از تبلیغات گسترده به دنبال آن هستند که گرد یأس و ناامیدی را در جامعه پراکنده کنند که باید برای مقابله با این هدف برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.