محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان قیمتی نخواهند داشت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83313
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۵:۵۷ |
سید محمد رضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی:

محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان قیمتی نخواهند داشت

سید محمد رضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از عدم افزایش قیمت محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضا‌ن خبر داد و به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد از مواد اولیه تشکیل دهنده فرآورده‌های لبنی شیر است که پس از حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱  و تعیین قیمت محصولات تا امروز کمترین نوسان قیمتی در بازار را داشته است.
محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضان نوسان قیمتی نخواهند داشت

گروه سیاسی 
سید محمد رضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از عدم افزایش قیمت محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضا‌ن خبر داد و به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد از مواد اولیه تشکیل دهنده فرآورده‌های لبنی شیر است که پس از حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱  و تعیین قیمت محصولات تا امروز کمترین نوسان قیمتی در بازار را داشته است. به عبارت دیگر با وجود افزایش بهای تمام شده اما نرخ شیر از کمترین نوسان قیمتی برخوردار بوده است. 
وی افزود: علی‌رغم افزایش بهای تمام شده به سبب افزایش نرخ انرژی، هزینه حمل و نقل و قطعات خودروها و ماشین آلات صنعتی و همچنین تأثیر مستقیم افزایش نرخ ارز بر مواد پتروشیمی و هزینه بسته بندی اما نوسان قیمتی محصولات لبنی در کمترین حالت خود خواهد بود و به نوعی دیگر تا پایان ماه مبارک رمضان تغییری نخواهد داشت.بنی طبا تصریح کرد که قیمت محصولات لبنی تا پایان ماه مبارک رمضان افزایش نخواهد داشت. وی همچنین ادامه داد که حال حاضر قیمت هر کیلو شیر خام درب گاوداری ۱۲ هزار تومان است و نرخ محصولات لبنی نیز بر این پایه تعیین قیمت می‌گردد.
 سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی همچنین خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان محصولات لبنی با 
۱۸ غرفه در برخی غرفه‌های سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران حضور خواهند داشت و عرضه محصولات خواهند پرداخت. در این راستا همچنین مقرر شده تا تولیدکنندگان محصولات خود را با تخفیف ۵ الی ۲۰ درصدی به عرضه برسانند. او متذکر شد: خوشبختانه مطابق أدوار گذشته و به  دلیل رقابتی بودن صنعت لبنیات و حضور بخش خصوصی، کمبودی در بازار محصولات لبنی وجود ندارد و محصولات مورد نیاز نیز بازار تأمین و به راحتی قابل دسترسی است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.