مبارزه قاطع با تروریسم دولتی آمریکا در دستورکار وزارت اطلاعات - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 49920
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۶:۳۶ |
در دیدار وزیر اطلاعات با اژه ای مطرح شد:

مبارزه قاطع با تروریسم دولتی آمریکا در دستورکار وزارت اطلاعات

وزیر اطلاعات گفت: مبارزه قاطع با وجوه مختلف تروریسم ازجمله تروریسم رسمی دولتی و اقتصادی آمریکا در اعمال تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران در دستور جدی کار وزارت اطلاعات خواهد بود.
مبارزه قاطع با تروریسم دولتی آمریکا در دستورکار وزارت اطلاعات
وزیر اطلاعات گفت: مبارزه قاطع با وجوه مختلف تروریسم ازجمله تروریسم رسمی دولتی و اقتصادی آمریکا در اعمال تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران در دستور جدی کار وزارت اطلاعات خواهد بود.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات با حضور در دفتر رئیس قوه‌قضائیه، با حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای دیدار و درباره سازوکارهای استفاده متقابل از ظرفیت‌های دو مجموعه گفت‌وگو کرد.
رئیس قوه‌قضائیه در این دیدار با تبریک آغاز به کار دولت سیزدهم همزمان با هفته دولت و آرزوی توفیق برای کابینه «دولت مردمی»، بر همکاری هر چه بیشتر دستگاه قضا و وزارت اطلاعات در جهت بهبود وضعیت و کاهش مشکلات مردم تأکید کرد.
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اشاره به سوابق مدیریتی حجت‌الاسلام خطیب در بخش‌های مختلف وزارت اطلاعات، حضور وی در رأس این وزارتخانه را موجب تقویت همکاری‌های وزارت اطلاعات و دستگاه قضا، سازمان‌دهی هر چه بیشتر فعالیت ضابطان و بهبود کارکرد دستگاه اطلاعاتی کشور دانست.
  هرچقدر کار ضابط دقیق‌تر باشد قاضی بهتر می‌تواند تصمیم‌گیری کند
رئیس قوه‌قضائیه، وزارت اطلاعات را نهادی فراقوه‌ای دانست که متعلق به‌نظام و انقلاب اسلامی است و بر نقش مهم این وزارتخانه برای شناسایی و ریشه‌کنی بسترهای فسادزا و همکاری با دستگاه قضا برای برخورد با عناصر فاسد تأکید کرد.
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اشاره به نقش مهم ضابطان در تصمیم‌گیری قضات، متذکر شد: هرچقدر کار ضابط دقیق‌تر و تحقیقاتش کامل‌تر باشد، قاضی بهتر می‌تواند درباره یک پرونده تصمیم‌گیری کرده و حکم بدهد و اگر خدای‌نکرده ضابطی اطلاعات نادرست بدهد، در صدور حکم باطل از سوی قاضی سهیم است.
وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: همان‌طوری که دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی برای تبادل اطلاعات و حسن انجام مأموریت‌هایشان شورای هماهنگی دارند، تعامل ضابطان با قضات با حفظ استقلال قاضی نیز در کاهش اختلافات و بهبود کارها تأثیر دارد.
  برخورد با برهم زنندگان امنیت ملی بدون اغماض
رئیس قوه‌قضائیه، وزارت اطلاعات را «چشم بیدار نظام اسلامی» خواند و تأکید کرد: دستگاه قضائی و نهادهای مسئول باید باکسانی که به دنبال ضربه زدن به امنیت ملی هستند و می‌خواهند آرامش و آسایش مردم را بر هم بزنند، بدون اغماض برخورد کنند.
وزیر اطلاعات نیز در این دیدار از انتصاب حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به ریاست دستگاه قضا به‌عنوان شخصیتی برخاسته از درون این مجموعه که مراتب مدیریتی را گام‌به‌گام طی کرده و به دلیل سابقه مدیریت وزارت اطلاعات تجارب ارزنده‌ای در هر دو حوزه دارد، ابراز خرسندی کرد.
  وزارت اطلاعات در مبارزه با مافیای دارو با همه توان وارد خواهد شد
حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به دستورات اخیر رئیس قوه‌قضائیه در مورد مقابله با مافیای دارو و کسانی که در این شرایط سخت نسبت به‌سلامت مردم خیانت می‌کنند، گفت: موضوع مقابله با بیماری کرونا جزء اولویت‌های تعیین‌شده از سوی مسئولان ارشد نظام می‌باشد و وزارت اطلاعات در مبارزه با مافیای دارو و هدفی که شما در این زمینه ترسیم کردید، با همه توان وارد خواهد شد.
وی  از آمادگی سربازان گمنام امام زمان (عج) برای فعال‌تر شدن این وزارتخانه در مبارزه با مفاسد و تأمین امنیت و آسایش مردم خبر داد و تأکید کرد: وزارت اطلاعات در دولت مردمی ظرفیت‌های عظیمی که برای ورود جدی‌تر به عرصه مبارزه با فساد و همچنین تأمین امنیت و آسایش مردم دارد، در چارچوب قانون در اختیار قوه‌قضائیه می‌گذارد تا بتوان با همکاری گام‌هایی بزرگ در جهت ریشه‌کنی فساد و ارتقا سلامت نظام اداری برداشت.
  وزارت اطلاعات در تشدید مبارزه با تهدیدکنندگان امنیت ملی خواهد کوشید
وزیر اطلاعات تأکید کرد: وزارت اطلاعات در مبارزه با جریانات و عناصر تهدیدکننده امنیت ملی عزم استوار داشته و در این راه نه‌تنها هیچ تردیدی نخواهد داشت، بلکه در تشدید این مبارزه خواهد کوشید.
حجت‌الاسلام خطیب در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه قاطع با وجوه مختلف تروریسم ازجمله تروریسم رسمی دولتی و اقتصادی آمریکا در اعمال تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران در دستور جدی کار وزارت اطلاعات خواهد بود.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.