فرهنگ بسیجی مرز ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94552
  پرینتخانه » اسلایدر, فرهنگی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۰ |
رزمایش هزاران نفری «الی بیت‌المقدس» با حضور اقشار مختلف بسیج برگزار شد

فرهنگ بسیجی مرز ندارد

چهار راه ولی عصرتهران روز گذشته شاهد یکی از بزرگترین گردهمایی های بسیجیان پایتخت در تاریخ خود بود. اجتماعی که قرار بود 50 هزار نفره باشد اما به گفته برگزار کنندگان و بنابر مشاهدات میدانی به عدد یک صد هزار نفر رسید.
فرهنگ بسیجی مرز ندارد

چهار راه ولی عصرتهران روز گذشته شاهد یکی از بزرگترین گردهمایی های بسیجیان پایتخت در تاریخ خود بود. اجتماعی که قرار بود ۵۰ هزار نفره باشد اما به گفته برگزار کنندگان و بنابر مشاهدات میدانی به عدد یک صد هزار نفر رسید.

دراین رزمایش که به مناسبت هفته بسیج و در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه برگزار شد گروه های مختلف مردمی و اقشار گوناگون بسیج حضور داشتند و یکبار دیگر نشان دادند که ملت ایران همان راهی را که سالها قبل در مبارزه با استکبار و ایستادگی در برابر زورگویان عالم آغاز کرده است، ادامه خواهد داد. در این رزمایش حاضرین ضمن تاکید بر حمایت از مبارزان فلسطینی و ابزار نفرت از رژیم کودک کش صهیونیستی، پیام خود را به اشکال مختلف به نمایش گذاشتند و نمایش توانمندی های گروه های مختلف بسیج در حوزه رزمی، امدادی و خدمت رسانی از جمله اتفاقاتی بود که مورد توجه قرار گرفت.

همچنین حضور نوجوانان و جوانان و البته ابتکارات آنها در نشان دادن توانمندی های خود و ابراز انزجار از دشمن صهیونیستی نیز یکی از صحنه های ماندگار این رزمایش بود. به عنوان مثال جمعی از بانوان بسیجی تهران با در دست داشتن پلاکاردهایی شبیه به قطرات و سطل های آب به  کلام زیبای بنیان گذار انقلاب اسلامی اشاره داشتند که اگر مسلمانان متحد شده و هر کدام یک سطل آب بریزند، رژیم صهیونیستی نابود خواهد شد. جمعی دیگر نیز با در دست داشتن جنازه های نمادین کودکان کشته شده بار دیگر جنایات رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان را محکوم کردند.

بانوان تهرانی با در دست داشتن جنازه های نمادین کودکان کشته شده در فلسطین، جنایت رژیم صهیونیستی علیه کودکان و زنان را محکوم کردند. دانش آموزان بسیجی در تهران با در دست داشتن پرچم فلسطین و سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل در رزمایش بیت المقدس حضور یافتند. در حاشیه این مراسم که جمعی از مسئولان شهر تهران حضور داشتند سردار حسن زاده، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) گفت: فکر بسیجی و فرهنگ بسیجی مرز ندارد و همه مردم را شامل می‌شود. در همه فعالیت‌ها ثمره حضور آنان دیده می‌شود و موفقیت‌هایی که در جبهه مقاومت می‌بینیم تبلور نور بسیج است. حسن‌زاده ادامه داد: بسیج یعنی مردمی بودن و حمایت مستمر از مظلوم و دفاع از انسانیت. در هر عرصه سخت برای انقلاب اسلامی بسیج و بسیجیان حاضر شدند و حماسه آفریدند، بسیجیان با فداکاری جان خود را به خطر می اندازند تا جان مردم در آسایش باشد. فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران  با اشاره به گستره وسیع خدمت رسانی بسیج در عرصه های مختلف مثل افزایش اقتدار و امنیت یادآور شد:  در کنار این رزمایش ها که نمایش حضور بسیج در عرصه های مختلف است باید تاکید کنیم که ما امروز ۳ هزار گروه جهادی در تهران داریم که در مناطق محروم و محله‌های آسیب‌دیده تهران نقش‌آفرینی می‌کنند. طرح محله‌های اسلامی را دنبال می‌کنیم و معتقدیم اگر همه مردم نقش‌آفرین باشند محله اسلامی تحقق می‌یابد.

گفتنی است در جریان رزمایش بزرگ و حماسی ۵۰ هزار نفری الی بیت المقدس با حضور اقشار مختلف مردم در تهران به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین و با یاد پدر موشکی ایران حاج حسن طهرانی مقدم از سامانه موشکی خیبر رونمایی شد و بار دیگر اقتدار نظامی کشور به نمایش درآمد و همچنین سامانه موشکی مجید نیز در این رزمایش به نمایش گذاشته شد. در ابتدا اعلام شده بود که این رزمایش با حضور ۵۰ هزار نفر از بسیجیان تهران برگزار خواهد شد اما حضور گسترده اقشار مختلف بسیج باعث شد تا این مراسم که قرار بود ظرف سه ساعت پایان یابد، بیش از ۵ ساعت به طول انجامد و برآوردها از حضور یک صدهزار نفر از بسیجیان تهران بزرگ در این رزمایش حکایت کردند.

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.