ضرورت شفافیت در نحوه فروش ارز حاصل از صادرات - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 84800
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۶:۱۴ |
احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

ضرورت شفافیت در نحوه فروش ارز حاصل از صادرات

احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به برآیند بورس در هفته جاری پرداخت و اظهارکرد: در مقطع زمانی حال حاضر بازار‌ بورس با‌ مشکل مواجه نیست و سطوح قیمتی خود را حفظ می‌کند. 
ضرورت شفافیت در نحوه فروش ارز حاصل از صادرات

گروه اقتصادی
احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به برآیند بورس در هفته جاری پرداخت و اظهارکرد: در مقطع زمانی حال حاضر بازار‌ بورس با‌ مشکل مواجه نیست و سطوح قیمتی خود را حفظ می‌کند. 
وی افزود: رشد گروه‌های بزرگ بازار همچون گروه‌های فولادی، پتروشیمی و معدنی در ارتباط با موضوع نحوه فروش ارز حاصل از صادرات و نحوه کشف قیمت محصولاتی است که در بورس کالا عرضه می‌شوند. بنابراین تا مادامی که این مسائل شفاف نشوند، صنایع بزرگ فرصت رشد نخواهند داشت. 
اشتیاقی تصریح کرد: صنایع بانکی، خودرویی، غذایی، دارویی و سیمانی متاثر از موضوعاتی همچون نحوه فروش ارز حاصل از صادرات و نحوه کشف قیمت محصولات در بورس کالا نیستند و به نظر می‌رسد فرصت رشد پیش رو داشته باشند. افزون بر این هلدینگ‌ها‌ و شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیز از فرصت رشد مناسب در این مقطع برخوردار خواهند بود. 
کارشناس بازار سرمایه همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در بازار به نظر‌ می‌رسد شاخص روند صعودی داشته باشد. سطوح قیمتی حال حاضر از هیچ حبابی برخوردار نیست و فروشنده قابل توجهی نیز ندارد. بنابراین بازار کلیت سطوح قیمتی خود را از دست نخواهد داد و در سهم‌های کوچک، صنایع بانکی، خودرویی، غذایی، دارویی و سیمانی فرصت رشد خواهد داشت. 
او متذکر شد: روند بازار به صورت آهسته اما صعودی است. پول به صورت تدریجی در حال ورود به بازار است چراکه سایر بازارهای مالی دارای حباب هستند و چنانچه وجوه مازاد داشته باشند، افراد به سبب اعتماد ایجاد شده به بازار سرمایه هدایت می‌کنند. 
وی در پایان این گفت‌وگو یادآور شد: باید سطوح قیمتی حفظ شود و اصلاح آنچنانی در بازار صورت نگیرد تا روند رشدی بازار اعمال شود. همچنین باید ابهامات موجود برطرف گردد و سامانه مبادله ارز و طلا، نحوه کشف قیمت و نحوه فروش ارز حاصل از صادرات شفاف گردد تا اعتمادها به بازار سرمایه بیش از پیش شود و بازار بورس به صورت آهسته به روند صعودی خود ادامه دهد. تصمیمات بانک مرکزی و دولت در روند بازار اثرگذار خواهد بود؛ چنانچه ابهامات در تصمیم‌گیری‌ها برطرف شود و  در مرکز مبادله ارز و طلا، دلار بیش از ۴۰ هزارتومان قیمت بخورد، پتانسیل جدید رشد برای بازار بورس ایجاد خواهد شد.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.