ضرورت اعتماد به نیروهای مسلح - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 99218
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱ |

ضرورت اعتماد به نیروهای مسلح

شهادت سردار زاهدی و همرزمانش حین عملیات مستشاری در دمشق، عواطف مردم ایران را جریحه دار کرد. در ماه های گذشته نیز نیروهای مسلح ما در درگیری مستقیم یا غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی، شهدایی تقدیم کرده اند که کمابیش همه ما از آن ها مطلعیم. طبیعی است که ناراحت باشیم و پیگیرانه منتظر پاسخ سخت به این جنایات باشیم.
ضرورت اعتماد به نیروهای مسلح
یک. شهادت سردار زاهدی و همرزمانش حین عملیات مستشاری در دمشق، عواطف مردم ایران را جریحه دار کرد. در ماه های گذشته نیز نیروهای مسلح ما در درگیری مستقیم یا غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی، شهدایی تقدیم کرده اند که کمابیش همه ما از آن ها مطلعیم. طبیعی است که ناراحت باشیم و پیگیرانه منتظر پاسخ سخت به این جنایات باشیم.
دو.چند سال پیش، زمانی که ترامپ بر مسند ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده بود، یک پهپاد آمریکایی به حریم جنوبی کشور نزدیک شد و پدافند هوایی ما آن را سرنگون کرد. ترامپ در واکنش به این اقدام قاطع نیروهای مسلح ما، ابتدا تهدید کرد اما پس از رد و بدل پیام ها، موضعش کاملا تغییر کرد. قضیه آن بود که همان زمان، یک هواپیمای سرنشین دار آمریکایی در نزدیکی گلوبال هاوک پرواز می کرد و ترامپ بابت عدم سرنگونی هواپیمای سرنشین دار از ایران تشکر کرد!
سه. هدف از این یادآوری و مقایسه آن با بند اول این است: برخی چنین القا می کنند که نیروهای مسلح ما به دلایلی نمی خواهند یا شاید نمی توانند تقاص خون شهدای اخیر را از دشمن صهیونیستی بگیرند! حتی محمود عباس هم در پاسخ به پیام حسین امیرعبداللهیان در ایکس (توییتر سابق) که از انتقام سخن گفته بود نوشته:«شما هیچ کاری نمی کنید.»
چهار. حال به جزئیات مقایسه برگردیم: اولا اگر بنا به جنگ طلب بودن و سبک سر بودن است که در این زمینه هیچ کس همچون ترامپ نبود. ثانیا نیروی مسلح ما امروز از پنج سال پیش قوی‌تر شده، ثالثا ارتش صهیونیستی نسبت به ۵ سال قبل به شدت تضعیف و تحقیر شده و رابعا درگیری آن روز مستقیم با آمریکا بود، حال آن که درگیری امروز با رژیمی است که تلاش می کند آمریکا را پشت سر خود داشته باشد.
پنج. نیروهای مسلح ما، همین امروز از جنوب شرق ایران تا شمال غرب سوریه شهید می دهند و این یعنی هراسی از چیزی ندارند. تدبیر آن ها نیز بارها اثبات شده است. 
همین امروز، اگر از مردم ایران نسبت به حوزه های مختلف نظرسنجی شود، اگر حوزه های اقتصادی در رتبه های آخر بایستد، بی شک حوزه نظامی در رتبه های اول می ایستد و این حاصل مقاومت مدبرانه و ترکیب دانش و ایمان در سپاه و ارتش و فراجا است.
شش. اگر از مسیری که نیروهای مسلح ما تا به اینجا آمده اند راضی هستیم، در ادامه راه هم به آنها اعتماد کنیم. گفتن و نوشتنی که باعث شود رزمنده دست به ماشه، اندوهگین شود خطاست. اتخاذ موضعی سیاسی که جبهه نظامی را تضعیف کند نابخشودنی است. ضمن آن که ما هم یقین داریم فرماندهان و رزمندگان ما در اوج شجاعتند و به وقت ضرورت، پنجه در پنجه آمریکا هم انداخته اند، هم قبول داریم که نیروهای مسلح ما عاقل، حکیم و باتدبیرند و با راهبرد مقاومت موثر و فعال، نه اجازه تعدی می دهند و نه کشور را به چالش جدی می کشانند. باید انتقام گرفت و نحوه انتقام، بر عهده فرزندان مومن ملت ایران در نیروهای مسلح است.
نویسنده : سیدمحمد بحرینیان |
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.