صهیونیست‌ها به پناهجویان اوکراینی هم رحم نکردند! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 90765
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۵:۰۷ |

صهیونیست‌ها به پناهجویان اوکراینی هم رحم نکردند!

در ادامه بدرفتاری رژیم صهیونیستی با پناهجویان اوکراینی، یک روزنامه اسرائیلی از اخراج بیماران اوکراینی از بیمارستان‌ها و عدم تمدید بیمه درمانی آن‌ها خبر داد.
صهیونیست‌ها به پناهجویان اوکراینی هم رحم نکردند!

در ادامه بدرفتاری رژیم صهیونیستی با پناهجویان اوکراینی، یک روزنامه اسرائیلی از اخراج بیماران اوکراینی از بیمارستان‌ها و عدم تمدید بیمه درمانی آن‌ها خبر داد.
 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» با انتشار گزارشی فاش کرد که به دلیل عدم تأمین بودجه ویژه پناهجویان اوکراینی از سوی وزارت دارایی رژیم صهیونیستی، برخی از بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت این رژیم، از پذیرش پناهجویان اوکراینی امتناع می‌کنند. 

در سرمقاله روز یک‌شنبه هاآرتص آمده است: «اسرائیل هنوز بیمه درمانی پناهندگان اوکراینی را که دو هفته و نیم پیش منقضی شده بود، تمدید نکرده و حدود ۱۴۰۰۰ نفر را بدون پوشش خدمات بهداشتی رها کرده است. علاوه بر این، در نیم سال گذشته کلیه خدمات ارائه‌شده به این پناهندگان یا کاهش‌یافته یا متوقف‌شده است».

در ادامه این یادداشت آمده است: «اگر از وزارتخانه‌های دولتی بپرسید که چرا اسرائیل حداقل حمایت از پناهجویان جنگی را حذف کرده، آن‌ها شتاب‌زده به شما می‌گویند که می‌خواهند خدمات بهداشتی را تمدید کنند، آن‌ها می‌خواهند، اما اکنون آماده پرداخت مبالغ لازم برای آن نیستند».

به نوشته هاآرتص، تمدید بیمه درمانی برای پناهجویان اوکراینی با مشکل مواجه شده زیرا رژیم صهیونیستی موفق به یافتن بودجه برای آن نمی‌شود. این رژیم قادر نیست که کمتر از ۴۰ میلیون شِکِل  (۱ دلار = ۳/۷۷ شِکِل) تأمین کند تا به تعهد خود در ارائه حداقل سطح خدمات به پناهندگان اوکراینی و دستکم ارائه یک‌راه حل فوری برای درمان‌های پزشکی که آغازشده یا آغاز می‌شود، عمل کند. در ادامه این یادداشت آمده است، رفتار کابینه راست افراطی نتانیاهو با پناهجویان اوکراینی، تعجب‌آور نیست، زیرا این کابینه از صندوق حکومت غارت می‌کند تا جیب بخش‌های نزدیک به خود را پرکند و کودتای سیستماتیک را هدایت کند، لذا موفق به تأمین بودجه برای هزینه‌های درمانی پناهجویان نمی‌شود.
در پی انتشار خبر ناکامی کابینه در  تمدید بیمه درمانی برای پناهجویان اوکراینی، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی و رئیس حزب افراطی «صهیونیسم مذهبی» شتاب‌زده گفت: «ما به این اعتقادداریم. آن‌ها از جنگ فرار کردند و ما از آن‌ها استقبال کردیم و همچنان با آغوش باز از آن‌ها پذیرایی خواهیم کرد».

روزنامه هاآرتص با به تمسخر گرفتن این اظهارات اسموتریچ نوشت: «بله، ولی عملا اعتقاد شما یک‌طرف است و تأمین مالی در طرف دیگر».
این در حالی است که یک منبع آگاه دریکی از وزارتخانه‌های رژیم صهیونیستی گفت:« طی این هفته، وزیر دارایی که ۷۰۰ میلیون شکل برای شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری اختصاص داد، می‌توانست، ۴۰ میلیون شکل برای درمان پناهجویان تأمین کند. بفرمایید جناب وزیر، پول بیاورید».

هفته پیش بود که مدیرکل دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی از وزارتخانه‌های رفاه، بهداشت و داخلی خواست تا این بودجه برای پناهجویان اوکراینی را تأمین کنند. «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز به همتای اوکراینی خود وعده داد که طی ۴۸ ساعت آینده این مشکل را حل کند. در مقابل  اوکراین نیز طی سال جاری اجازه ورود صهیونیست‌ها به منطقه اومان را بدهد. اما این مسئله هنوز حل‌نشده است. «ایوگنی کورنیچوک» سفیر اوکراین در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که این کشور باوجود خطرات امنیتی زیاد و تلاش‌های پشتیبانی گسترده، هرساله پذیرای ده‌ها هزار اسرائیلی در شهر اومان است این در حالی است که کابینه اسرائیل برخورد بدی با پناهجویان اوکراینی دارد.

روزنامه جروزالم پست نیز پیش‌تر در گزارشی نوشت که اوکراین پیام تهدید شدید الحنی را به رژیم صهیونیستی ارسال کرده که مفاد آن درباره ضرورت توقف اخراج پناهجویان اوکراینی بوده در غیر این صورت اوکراین طی سال جاری مانع از ورود صهیونیست‌ها به منطقه اومان می‌شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.