شیوه های رایج کلاهبرداری با شماره خارج از کشور - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 77828
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰ |

شیوه های رایج کلاهبرداری با شماره خارج از کشور

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور یکی از روش های نوین کلاهبرداری است. امروزه از روش های گوناگونی جهت کلاهبرداری استفاده می شود. یکی از روش های سودجویان، کلاهبرداری از طریق تماس های مشکوک است. کلاهبرداران از طریق گیرنده های خودکار به شماره های فراوانی زنگ می زنند. لازم است که شما در این باره آگاهی لازم و کافی داشته باشید. ممکن است به صورت رندوم یکی از شماره هایی که با آن تماس گرفته می شود، شما باشید.
شیوه های رایج کلاهبرداری با شماره خارج از کشور

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور یکی از روش های نوین کلاهبرداری است. امروزه از روش های گوناگونی جهت کلاهبرداری استفاده می شود. یکی از روش های سودجویان، کلاهبرداری از طریق تماس های مشکوک است. کلاهبرداران از طریق گیرنده های خودکار به شماره های فراوانی زنگ می زنند. لازم است که شما در این باره آگاهی لازم و کافی داشته باشید. ممکن است به صورت رندوم یکی از شماره هایی که با آن تماس گرفته می شود، شما باشید.

تماس های مشکوک خارج از کشور همواره سبب ایجاد نگرانی در افراد می شود. توجه کنید که اگر چنین تماسی بر روی گوشی خود دیدید که از دست رفته است؛ هرگز مجدد با آن تماس برقرار نکنید. با این کار برای خط تلفن شما هزینه های سنگینی در نظر گرفته می شود. چرا که شما یک تماس بین المللی برقرار کرده اید. کلاهبرداری با شماره خارج از کشور ممکن است برای هر شخصی رخ دهد. برخی از افراد هنگام دیدن این شماره های بین المللی از روی کنجکاوی تماس را پاسخ می دهند. ممکن است اپراتور مربوطه با شما شروع به صحبت و طولانی کردن تماس نماید. به این روش شما هزینه های سنگینی برای تماس باید پرداخت کنید.

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور ممکن است از طریق راه های بسیار هوشمندانه انجام شود. به طور مثال ممکن است که با شما تماس بگیرند و بگویند موفق به برنده شدن لاتاری شده اید. شما از سر شوق و کنجکاوی به مکالمه با آنها می پردازید و هزینه تلفن شما بالا می رود. جدای از هزینه های سنگین؛ تماس های مشکوک خارج از کشور می تواند سبب فاش شدن اطلاعات شخصی شما گردد. هیچکس علاقه ای به پخش شدن حریم خصوصی و تخلیه حساب های خود ندارد. سودجویان و کلاهبرداران همواره در کمین هر کسی قرار دارند.

برای آشنایی با شگردهای کلاهبرداری موسسات آموزشی می توانید لینک مربوطه را بررسی نمایید.

تماس های مشکوک خارج از کشور

تماس های مشکوک خارج از کشور ممکن است بر روی تلفن هر فردی بیاید. جای نگرانی نیست. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به این تماس ها پاسخ ندهید. هیچگاه از سر کنجکاوی با این شماره ها تماس برقرار نکنید. به این روش نمیگذارید سودجویان به هدف شوم خود برسند. پلیس فتا همواره همه مردم را در این باره آگاه می کند. شاید شما هم هشدارهای فراوانی درباره کلاهبرداری با شماره خارج از کشور دریافت کرده باشید. همه این موضوعات نشان دهنده اهمیت ماجرا است. کلاهبرداری از طریق راه های گوناگون و نوینی همواره در حال انجام است. هوشمندی و آگاهی افراد سبب شکست کلاهبرداران می شود.

معمولا تماس های مشکوک خارج از کشور از طریق اپراتورهای نرم افزاری صورت می گیرد. به این روش اگر با شماره ای که با شما تماس گرفته تماس بگیرید؛ اپراتور به زبان انگلیسی شروع به صحبت می کند. متاسفانه افراد زیادی از روی ناآگاهی و کنجکاوی به این تماس ها پاسخ می دهند و ضرر می کنند. اگر در خارج از کشور فامیل و آشنا دارید لازم است که حتما شماره آنها را ذخیره نمایید. همیشه این تماس ها برای کلاهبرداری نیست اما تشخیص آنها بسیار سخت است. در واقع اگر شما از قبل شماره آشنای خود در خارج از کشور را سیو نداشته باشید؛ نمی توانید تشخیص دهید که تماس جهت سو استفاده است یا چیز دیگر.

میزان رواج تماس از خارج

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور قبلتر بیشتر انجام می شد. امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی عمومی مردم کمتر دچار فریب می شوند. اکثر شماره های تلفنی تقلبی هنگامی که با شما تماس می گیرند پیش از پاسخ شما، قطع می کنند. خود این کار تله ای بسیار بزرگ برای هر شخص است. پرداخت هزینه های گزاف، نتیجه پاسخ دادن این تماس ها است. در صورت مشاهده تماس های مشکوک خارج از کشور هرگز به آنها پاسخ ندهید. توجه داشته باشید که اگر تماس از دست رفته بود هرگز نباید مجدد تماس بگیرید.

جرم کلاهبرداری چیست و مجازات کلاهبرداری در قانون را بدانید - دادیاب

علت تماس های خارج از کشور

علت تماس های خارج از کشور می تواند موارد مختلفی باشد. در برخی مواقع جایی برای نگرانی نیست و تماسی حقیقی از آشنایی است که در خارج است. اما در برخی مواقع فریب و حیله کلاهبرداران است. از طریق هماهنگی دقیق کلاهبرداران با اپراتورهای خارجی ممکن است که مردم دچار ضرر بسیاری شوند. پلیس فتا همواره به دنبال کشف راه حل جدید برای بازداشت این سودجویان است. کلاهبرداری با شماره خارج از کشور می تواند هزینه های سنگینی را برای فرد به دنبال داشته باشد. به طور رندوم با استفاده از ربات به شماره های بسیاری زنگ زده می شود. شاید شما یکی از افرادی باشید که در میان این شماره ها قرار می گیرد.

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور، خصوصا با شماره آفریقا انجام می شود. همانطور که می دانید تماس بین المللی هزینه های بالایی برای فرد دارد. در این میان آفریقا از سایر کشورها هزینه های بالاتری برای تماس دریافت می کند. به واسطه هر دقیقه و هر ثانیه تماس، سودهای کلانی از آن شرکت های مخابراتی خارج می شود. افراد کلاهبردار هر روز با یک ایده جدید به سراغ مردم می آیند. هرگز برای یافتن علت تماس های خارج از کشور با آنها تماس نگیرید. اگر این تماس ها را بر روی گوشی خود دیدید و به تماس آنها پاسخ ندادید و یا با آنها تماس نگرفتید؛ جایی برای نگرانی وجود ندارد. طبق بررسی کارشناسان، افراد سودجو فقط هنگامی به منافع خود می رسند که تماس برقرار شود.

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور در برخی از مواقع برای دریافت اطلاعات فرد انجام می شود. به همین خاطر است که پلیس فتا بر روی این مورد همواره تاکید دارد: اگر شما در خارج از کشور آشنایی ندارید و منتظر تماس شخصی نیستید؛ اصلا نیازی به پاسخ این تماس ها ندارید.

چگونگی کلاهبرداری با شماره خارج از کشور

کلاهبرداری با شماره خارج از کشور از طریق اپراتورها و ربات ها صورت می گیرد. همانطور که اشاره کردیم به طور رندوم به شماره های مختلف زنگ می زنند و اغلب پیش از پاسخ قطع می کنند. جالب است بدانید که این موضوع برای مشترکین ایرانسل بیشتر رخ می دهد. طبق آماری که کارشناسان مربوطه گرفته اند؛ کاربران ایرانسل بیشتر کسانی بودند که به دنبال علت تماس های خارج از کشور می گشتند. البته این نوع کلاهبرداری و تماس در همه کشورها وجود دارد و هنوز علت اینکه چرا بیشتر با کاربران ایرانسل تماس حاصل می شده مشخص نیست.

C:\Users\amir\Downloads\news-15018552189565711501859990noticianormal_0.jpg

این شیوه جدید کلاهبرداری، امروزه از طریق راه های مختلف اطلاع رسانی شده است. خوب است که شما نزدیکان و آشنایان خود را آگاه کنید که از آنها سو استفاده نگردد. کلاهبرداری با شماره خارج از کشور نزد کلاهبرداران ایده جدیدی است. چرا که هنوز بیشتر مردم متوجه این نوع کلاهبرداری نیستند. کلاهبرداران به امید پاسخ و یا تماسی از شما اقدام به این کار می کنند. ممکن است به هر دلیلی به این تلفن پاسخ دهید و با این کار سود کلانی را به آنها بدهید. بسیاری از افراد شکایت های گوناگونی را در این باره به ثبت رسانده اند. لازم است که تمامی افراد در این باره آگاهی کامل داشته باشند.

با توجه به کلاهبرداری با شماره خارج از کشور نیازی به کنجکاوی بر روی میس کال ها نیست. حداقل کاری که برای شکست کلاهبرداران لازم است انجام دهید؛ این است که به داخلی یا خارجی بودن تماس توجه کنید. هرگز با شماره های خارجی مشکوک تماس برقرار نکنید. با این کار کلاهبرداران به هدف ناپسند خود نمی رسند و به شما هیچ ضرری نمی رسد.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.