سکته امنیتی صهیونیست‌ها - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80985
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۵۹ |
رمزگشایی از حوادث اخیر در اراضی اشغالی

سکته امنیتی صهیونیست‌ها

 پاسخ ملت فلسطین به رژیم صهیونیستی در دو عملیات شهر قدس کاملا از ناتوانی دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی پرده برداشت و نشان داد حالا توان فلسطینی‌ها در اندازه‌ای است که صهیونیست‌ها مانند گذشته نتوانند یک‌جانبه علیه آن‌ها عملیات کنند.
سکته امنیتی صهیونیست‌ها
گروه بین‌الملل
 پاسخ ملت فلسطین به رژیم صهیونیستی در دو عملیات شهر قدس کاملا از ناتوانی دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی پرده برداشت و نشان داد حالا توان فلسطینی‌ها در اندازه‌ای است که صهیونیست‌ها مانند گذشته نتوانند یک‌جانبه علیه آن‌ها عملیات کنند.
 با جسور شدن رژیم صهیونیستی در حمله به شهرهای فلسطینی در کرانه باختری و اقدام جنایتکارانه‌ای که صهیونیست‌ها برای چندمین بار در اردوگاه شهر جنین انجام دادند، دو عملیات با فاصله‌ای کوتاه در شهر قدس انجام شد. این دو عملیات به‌لحاظ مختصات و ویژگی‌ها، به‌گونه‌ای اجرا شدند که پیام‌هایی جدی را به صهیونیست‌ها و جناح غربی- صهیونیستی در منطقه غرب آسیا منتقل کردند.
 ویژگی‌های عملیات قدس
دو عملیاتی که در قدس به‌فاصله‌ای کوتاه از اقدام رژیم صهیونیستی انجام شدند، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشتند که این دو عملیات را از عملیات‌های گذشته ممتاز و دستاوردهای آن را فوق اقدامات قبلی مقاومتی کرده است. این ویژگی‌ها در زمان، مکان، نحوه اجرا و اهداف این دو عملیات نهفته است.بر اساس گزارش تسنیم، نخستین ویژگی دو عملیاتی که در قدس انجام شد، فاصله کوتاه آن‌ها نسبت به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در اردوگاه شهر جنین بود. دشمن صهیونیست هنوز در غرور جنایتی که در شهر جنین مرتکب شده بود غرق بود و هنوز رسانه‌های آن‌ها فرصت دستاوردسازی برای خود را پیدا نکرده بودند که فرزندان فلسطین با اجرای دو عملیات سنگین صهیونیست‌ها را سر جای خودشان نشاندند. این اقدام سریع فرزندان فلسطین صهیونیست‌ها را به‌اندازه‌ای مبهوت کرد که مقامات این رژیم در سکوت فرورفتند و اظهارنظر را که ویژگی مقامات رژیم صهیونیستی بود از آن‌ها سلب کرد. تنها مقاماتی که جایگاهی مرتبط با این عملیات داشتند اظهاراتی را طی یک روز نخست پس از عملیات ارائه کردند و نوعی سکوت، مقامات رژیم صهیونیستی را در خود فرو برده‌ است.
 زمان و مکان اجرای عملیات
دو عملیات انجام‌شده در نزدیکی شهر قدس و در منطقه‌ای اجرا شدند که حلقه امنیتی ویژه رژیم صهیونیستی است. 
صهیونیست‌ها با ایجاد حلقه‌های شهرکی، در حومه شهر قدس و به‌دنبال آن‌ها ایست و بازرسی‌هایی که در اطراف آن‌ها برقرار کرده‌اند حفاظتی چندلایه اطراف شهرک‌های صهیونیست‌نشین ایجاد کرده‌اند، اما بااین‌حال دو عملیات در فاصله‌ای کمتر از یک روز در این محدوده حفاظتی اجرا شد.از حیث زمان، پاسخ به رژیم صهیونیستی در فاصله‌ای کمتر از یک روز و همچنین ساعتی قبل از روز شنبه که تعطیلات آخر هفته صهیونیست‌ها ست، حائز اهمیت است. چراکه جامعه صهیونیستی را در ساعاتی که به‌سمت آرامش در حرکت بود به‌یکباره لرزاند و مبهوت خود کرد.
 تعداد تلفات بالا
نکته بسیار مهم در این دو عملیات، تعداد تلفات صهیونیست‌هاست. درمجموع این دو عملیات براساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی تاکنون ۸ کشته و براساس آمارهای متفاوت بین ۸ تا ۱۵ زخمی به‌همراه داشته است.صهیونیست‌ها هیچ‌گاه آمار دقیق کشته‌های خود را اعلام نمی‌کنند و این‌یک سیاست آشکار در عرصه رسانه‌ای این رژیم است که تعداد کشته‌ها و زخمی‌سها یا اعلام نشود یا آن که بسیار کمتر از آنچه می‌تواند رعب و وحشت ایجاد کند، اعلام شود. بالاترین آمار کشته‌های اعلام‌شده توسط صهیونیست‌ها در عملیات‌های گذشته حدود پنج نفر بوده است. این‌که خود صهیونیست‌ها تعداد کشته‌هایشان را ۸ نفر اعلام می‌کنند اگر درست هم باشد، بالاترین تلفات صهیونیست‌ها طی چند سال گذشته است، با این احتساب که با وجود حال وخیم برخی زخمی‌ها، احتمال افزایش این عدد هم وجود دارد.این تعداد تلفات قطعا اثری جدی در ایجاد رعب و وحشت در جامعه صهیونیست‌های شهرک‌نشین و جامعه صهیونیست‌های سرزمین‌های اشغالی خواهد گذاشت و تبعات آن در آینده خود را نشان خواهد داد؛ به‌ویژه اگر این عملیات‌ها ادامه یابند، این اثر چند برابر بیشتر و سریع‌تر آشکار خواهد شد.
 مجریان عملیات
یکی از ویژگی‌های مهم این دو عملیات مجریان آن است؛ مجری عملیات اول یکی از رزمندگان گردان‌های شهدای الاقصی و دیگری یک نوجوان ۱۳ساله فلسطینی است. گردان‌های شهدای الاقصی نقطه تمرکز جغرافیایی‌اش در شمال کرانه باختری در شهر نابلس قرار دارد. این منطقه طی یک سال گذشته همچون جنین بارها توسط صهیونیست‌ها مورد تهاجم قرار گرفته است و رزمندگان این گردان، یکی از معضلات اصلی امنیتی صهیونیست‌ها در کرانه باختری هستند. 
با وجود تمام اقدامات جنایتکارانه‌ای که صهیونیست‌ها طی یک سال گذشته علیه گردان‌های شهدای الاقصی انجام داده‌اند، حال رزمندگان این گردان‌ها، یکی از سنگین‌ترین ضربات را بر سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی در این موقعیت حساس به این رژیم وارد کرده‌اند. آن‌هم در نقطه‌ای که از نقطه تمرکز گردان‌های شهدای الاقصی فاصله دارد.
از سوی دیگر یک نوجوان ۱۳ساله فلسطینی در عملیاتی شجاعانه، با سلاح جنگی عملیات دوم را اجرا کرده است. اصل انتساب یک نوجوان در گروه‌های مقاومت برای افکار عمومی خنده‌آور است و کاملا بر همگان آشکار است که عملیاتی که این نوجوان ۱۳ساله اجرا کرد، یک اقدام فردی و شجاعانه است.
 عملیات مسلحانه
نکته قابل‌توجه آن است که هر دو عملیات انجام‌شده با به‌کارگیری سلاح جنگی اجرا شده‌اند. با توجه به وضعیت تقریبا محاصره‌شده کرانه باختری در دست دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و مساحت کم این منطقه، این‌که عملیات با سلاح جنگی و یکی از آن‌ها با سلاح نیمه‌اتومات انجام شد، یک نکته قابل‌توجه است. این سلاح‌ها، یا از خارج فلسطین به داخل وارد شده‌اند که بسیار بعید و غیرمحتمل است یا آنکه از داخل فلسطین، از خود صهیونیست‌ها تأمین‌شده‌اند. هرکدام از این دو مورد درست باشد به‌کارگیری آن در عملیات علیه صهیونیست‌ها از شجاعت فلسطینی‌ها و نبود رعب و وحشت میان آن‌ها در عملیات علیه رژیم صهیونیستی حکایت دارد و نوید روزهای سخت‌تر را برای صهیونیست‌ها به‌همراه خود آورده است.اجرای دو عملیات در پاسخ به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در شهر جنین چند نکته را برای همگان روشن کرد:اول این‌که، حالا فلسطینی‌ها در عرصه عملیاتی بسیار قدرتمند هستند و توان آن را دارند که به ارتشی تا بن دندان مسلح به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات، شدیدترین ضربات را در کوتاه‌ترین زمان وارد کنند.دوم آنکه، رژیم صهیونیستی از ضعف شدید در عرصه امنیتی رنج می‌برد و این عملیات‌ها نشان از توخالی بودن تمام تبلیغات آن‌ها دارد. تبلیغات دروغینی که نقطه تمرکز کانونی‌اش، نشان دادن هیبت و هیمنه‌ای است که هیچ‌کس توان عبور از آن را ندارد اما عملیات فلسطینی‌ها در قلب کرانه باختری و شهر قدس، غیرواقعی بودن آن را به رخ کشید.
نکته سوم و مهم‌تر این‌که فلسطینی‌ها با این دو عملیات ضربتی به صهیونیست‌ها اعلام کردند، دوره بزن‌دررو حتی در کرانه باختری و قدس هم به پایان رسیده است. حالا رژیم صهیونیستی در منطقه‌ای که ادعای سیطره کامل بر آن را دارد نمی‌تواند فقط حمله کند و پاسخ آن را دریافت نکند. آن‌هم توسط فرزندان فلسطین که با دست‌های خالی و با بهره‌گیری از امکانات خود صهیونیست‌ها در مقابل ارتشی تجهیزشده توسط بزرگ‌ترین کارخانه‌های تسلیحاتی غرب ایستاده‌اند.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.