روز قدر قدس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 84311
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰ |
روز قدس امسال در حالی با شکوه تمام برگزار شد که صدای پای نابودی رژیم اشغالگر نزدیک‌تر از همیشه است

روز قدر قدس

 مردم ایران پس شب‌زنده‌داری در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، با زبان روزه و با دلی که از همیشه به امحای غاصب پیر امیدوارتر بود، به میدان آمدند و و از آرمان انسانی، سیاسی و الهی قدس حمایت کردند. بیش از هفتاد سال از اشغال فلسطین می‌گذرد. اشغال، به تمام معنای کلمه. در این هفتاد سال، اشغالگر چند هدف مهم را دنبال کرد. یکی از آن‌ها کسب مشروعیت در انظار جهان بود.
روز قدر قدس
گروه سیاسی
 مردم ایران پس شب‌زنده‌داری در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، با زبان روزه و با دلی که از همیشه به امحای غاصب پیر امیدوارتر بود، به میدان آمدند و و از آرمان انسانی، سیاسی و الهی قدس حمایت کردند. بیش از هفتاد سال از اشغال فلسطین می‌گذرد. اشغال، به تمام معنای کلمه. در این هفتاد سال، اشغالگر چند هدف مهم را دنبال کرد. یکی از آن‌ها کسب مشروعیت در انظار جهان بود. به موازات این، اشغالگر تلاش کرد با تاریخ‌سازی، برای مردمانی که از سرزمین‌های دیگر به فلسطین کوچیده بودند، هویت ملی بسازد و در واقع، در چشم آن‌ها نیز هویت کسب کند. این دو هدف، بسیار مهم‌تر از اهداف نظامی است. چون تنها از این دو طریق است موجودیتی به نام اسرائیل می‌تواند در عرصه بین‌الملل، به رسمیت شناخته شود. اشغالگر برای هر دوی این اهداف بودجه فرهنگی کلانی هزینه کرد. راه او هم برای کسب این اهداف هموار بود؛ چراکه از حمایت قدرت‌ها برخوردار بود. با این حال ملت‌ها هرگز اسرائیل را به عنوان یک کشور نشناختند و کسب مشروعیت بین‌المللی، رؤیایی بود که هرگز پا به بیداری صهیونیست‌ها نگذاشت. در عرصه داخلی هم فعالیت‌های تاریخ‌نگاری به طور جدی دنبال شد. شرح این فعالیت‌ها در کتاب «اختراع قوم یهود» اثر شلومو زند که در ایران توسط نشر نو ترجمه شده و به چاپ رسیده ، خواندنی است. اما امروز شاهد آنیم که خیابان‌های اسرائیل، به طرزشگفت‌انگیزی مملو از جمعیت می‌شود. جمعیتی که به سیاست‌های دولت اعتراض دارند. یعنی مشروعیت حکومت اشغالگر، در داخل مرزهای آن نیز زیر سؤال است. مردم تل‌آویو پرچم‌های اسرائیل را به دست می‌گیرند و به دولتشان اعتراض می‌کنند، با توهم اینکه ميهنی دارند و وطنی و مثلا دولت خوب به این وطن خدمت نمی‌کند. غافل از آنکه آنجا پادگانی است و دولت، اتاق جنگی و در این میان چیزی به نام اسرائیل وجود ندارد. اشغالگر علاوه بر حیثیت، قدرت هم ندارد. ایران در سوریه با آن هم‌مرز است و تنها کاری که از دست اشغالگر بر می‌آید، شلیک یکی دو موشک است. رفتاری بی‌نتیجه که تنها حکم مسکن را دارد. 
به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی «رژیم صهیونیستی که او هم دشمن دیگر ما است در عمر هفتادوپنج‌ساله  خودش هرگز گرفتاری‌های هولناکی مثل امروز نداشته. اولا «تزلزل سیاسی»؛ در چهار سال، چهار نخست‌وزیر عوض کردند؛ ائتلاف‌های حزبی هنوز درست شکل نگرفته متلاشی می‌شوند. … دوقطبی شدیدی در سرتاسر رژیم جعلی وجود دارد؛ [اگر] الان ملاحظه کنید بحث فلسطینی‌ها جدا است بین خودشان دو قطبی است؛ این تظاهراتِ صدهزار نفری و دویست‌هزار نفری و بیشتر در تل‌آویو و در شهرهای مختلف دیگر، نشانه‌  این است…. به معنای واقعی کلمه دچار ضعف و تزلزل سیاسی است. اعلام شده که به زودی تعداد کسانی که از اسرائیل دارند خارج می‌شوند، یهودی‌هایی که خارج می‌شوند، به دو میلیون [نفر] می‌رسد. این را اعلان کردند؛ یعنی گفته‌اند در آینده‌  نزدیکی، حدود دو میلیون از [مناطق اشغالیِ] رژیم صهیونیستی خارج می‌شوند. مقامات خودشان به طور مرتب و پی‌درپی هشدار می‌دهند که فروپاشی نزدیک است؛ رئیس‌جمهورشان می‌گوید، نخست‌وزیر سابقشان می‌گوید، رئیس امنیّت [ملّی] شان می‌گوید، وزیر دفاعشان [می‌گوید]؛ همه‌ی آنها می‌گویند که فروپاشی ما نزدیک است؛ ما به هشتاد سالگی نمی‌رسیم. ما گفتیم «بیست‌وپنج‌سال دیگر را نمی‌بینید»، خودشان عجله کردند، زودتر می‌خواهند [از بین بروند]!» امروز به‌وقت ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ روز قدس به ایستگاه دیگری رسید اما به‌رغم گذشت چهار دهه از شور و شعور راهپیمایی این روز نه‌تنها کاسته نشده که هرسال افزون‌تر می‌شود و نمود این همبستگی و استمرار بر حمایت آرمان فلسطین را می‌توان تا دل روستاهای ایران اسلامی هم دید.
مردم آذربایجان غربی‌ديروز جمعه در شهرهای مختلف این استان بار دیگر در راهپیمایی روز قدس حضور پرشور داشته و با شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از کودک‌کشی صهیونیسم و همدستان اسرائیل اعلام کردند. علیرضا حسینی یکی از جوانان ارومیه‌ای است که با خانواده خود در این راهپیمایی شرکت کرده و در این خصوص به خبرنگار مهر می‌گوید: «امروز آمده‌ایم تا به کودکان، نوجوانان و جوانان فلسطینی بگوییم که تنها نیستند.»
مردم بصیر و انقلابی شهرها  و روستاهای آذربایجان شرقی با حضور در راهپیمایی ضد صهیونیستی و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی حمایت خود را از ستمدیدگان فلسطین و خشم و انزجار خود را از رژیم جعلی صهیونیستی و همپیمانانش به نمایش گذاشتند.
شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس در اردبیل که پرشورتر از سال‌های قبل نمایشی از عزم و اراده خود را در دفاع از مردم مظلوم فلسطین به نمایش گذاشتند بار دیگر بر اضمحلال و نابودی کامل غاصبان صهیونیسم تأکید کرده و خطاب به کشورهای همسایه اعلام کردند که حمایت از این رژیم جز لکه‌ای ننگ بر دامن آنها چیز دیگری عایدشان نخواهد کرد. اینجا ایران است، ساعت به‌وقت همدلی و همبستگی، جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس که مردمانش دنیا را مبهوت ظلم‌ستیزی و مظلوم نوازی خود کرده‌اند. از شرق تا به غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ ديروز بار دیگر فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر داد.
همچنین آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در حاشیه راهپیمایی روز قدس در تهران، این راهپیمایی را نماد همبستگی و انسجام امت اسلامی دانست و گفت: آزادی قدس شریف بسیار نزدیک است. به گزارش فارس، وی اضمحلال رژیم صهیونیستی را بسیار نزدیک دانست و تأکید کرد: این جمعیت در سراسر جهان اسلام نشان می‌دهد اضمحلال رژیم صهیونیستی و آزادی قدس بسیار نزدیک است؛ نزدیک‌تر از آنچه می‌شود تصور کرد. رئیسی با اشاره به حضور پرشور مردم تهران در راهپیمایی روز قدس نیز گفت: این اجتماع و اجتماعاتی که در سراسر عالم اسلام برگزار می‌شود؛ پشتوانه‌ای برای مردم فلسطین، لبنان و مبارزان و مجاهدان مقاومت است که بدانند تنها نیستند و در این میدان همه از آن‌ها حمایت می‌کنند. رئیس جمهور همچنین گفت: پیام حضور در راهپیمایی روز قدس، اعلام همبستگی امت اسلامی است و اینکه تلاش برای عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با دولت‌های منطقه، امنیت ساز نبوده و نخواهد بود. سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر جمعه در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس اصفهان اظهار داشت: از خداوند بزرگ در ایام پرفیض قدر برای همه امت اسلام و ملت سرافراز ایران، رهبری عزیز و خصوصا برای مردم عزیز و شریف و مؤمن و انقلابی و متدین و مجاهد، مردمی که فرهنگ جهاد و شهادت سرشت اساسی خلق آرزوی قبولی طاعات دارم.
به گزارش فارس از اصفهان، وی افزود: از فاصله به هم پیوستن تمام قدرت‌های شیطانی و فریب‌خوردگان داخلی عالم در چند ماه قبل که دشمنان رؤیای فروپاشی نظام اسلامی را در سر می‌پروراندند و خواب‌های آشفته برای درهم شکستن اراده، امید و آرمان ملت می‌دیدند و تلاش می‌کردند جوانان را به خیابان بکشانند و آن‌ها را در مقابل نظام قرار دهند تا امروز که از هم‌گسیختگی، افسردگی، پوسیدگی، شکاف‌های آشکار و زوال عمر آن‌ها به وضوح دیده می‌شود فاصله زمانی اندک گذشته است. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: به شکل معجزه آسایی ملت بزرگ ایران در حمایت از آرمان‌های امامین انقلاب به میدان آمدند و رؤیاهای باطل دشمن را ابطال کردند و با خیزش‌های اجتماعی عظیم و بی انتها نشان دادند سرزمين ایران و قلب‌های ایرانیان و ذهن جوانان، میدانی برای جولان و نفوذ اندیشه‌های فاسد غرب نیست. 
وی با بیان اینکه از آن زمان اقتدار ایران بزرگ دوباره شکوفا شد و شخصیت عظیم ایران ارتفاعی متفاوت از گذشته خود گرفت، اظهار کرد: در این مسیر  نه تحریم و نه فشارهای بین‌المللی دشمنان نتوانست این ملت را در انزوای سیاسی قرار دهد و و از طرفی عملیات سنگین روانی و رسانه‌ای دشمن در فضای مجازی و حقیقی نیز هیچ‌کدام نتوانستند اراده، ایمان، شکوه مقاومت، روح فداکاری و  وفاداری را از این ملت بزرگ بگیرند.  سلامی گفت: مردم عزیز ما، توطئه اخیر دشمن در  چند ماه گذشته بسیار جدی بود و در این مسیر ما با آرایش جهانی قدرت مواجه بودیم و همه شیاطین با همه استعداد، ظرفیت، قوه و توان خود از آمریکا، اروپا، مرتجعان عرب، رژیم صهیونیستی، مزدوران و فریب‌خوردگان داخلی، ورشکستگان و محتضران سیاسی همه به میدان آمده بودند تا شکوه این جمعیت بی انتها را که  نشانه جدید از ابراز وفاداری خالصانه است را بشکنند اما به‌طور معجزه‌آسایی با هدایت‌های ولی‌امر و وفاداری مردم باصفای ایران بزرگ تمام نقشه‌ها، توطئه‌ها و خواب‌های پریشان خنثی شد و دشمن دوباره دچار یأس و سرخوردگی شد.  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از  قرآن بیان داشت: اکنون سیمای پریشان و آشفته دشمنان و در مقابل ایران سرافراز که امروز همچون خورشیدی در سپهر سیاست عالم می‌درخشد را می‌بینیم و شاهدیم مردم آماده جهادی پایان ناپذیر تا درهم شکستن استخوان‌های دشمن هستند و این تصویر ایران است.
وی خاطرنشان کرد: به آمریکا نگاه کنید، او از سیاست‌های منطقه خارج شده و جایی برای قدرت‌نمایی، عرض اندام، نفوذ و سیطره سیاسی باقی نمانده و حتی متحدان دیروز آمریکا که دنباله‌روان سیاسی او بودند امروز از او فاصله گرفتند.  سلامی اظهار داشت: به ماکرون نگاه کنید که این روزها در حالی که غرق در مشکلات اساسی درون کشور خود است، روزگاری نه چندان دور در کنار ضد انقلاب رجز براندازی نظام را می‌خواند اما امروز حتی برای جمع‌آوری زباله‌های پایتختش دچار بحران است و او نیز دریافته است که باید از آمریکا، فاصله بگیرد. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: اروپا نیز دریافته است که تابعیت سیاسی آمریکا برای او جز گرفتاری، پریشانی و محروم ماندن از حیات درست چیز دیگری ندارد و او هم می‌خواهد سیادت دلار را از بین ببرد.  وی توضیح داد: به رژیم‌های عربی نیز نگاه کنید که چگونه به آمریکا پشت و به سمت دیگر قدرت‌ها حرکت کرده و حتی تصاویر تحقیرآمیز و تمسخرآمیزی از رئیس‌جمهور بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ یعنی آمریکا منتشر می‌کنند. 
سلامی عنوان کرد: ترس دنباله‌روان آمریکا از او ریخته است، او در عراق نتوانست دولت‌سازی کند، در گوشه‌ای از سوریه بدون تأثیر سیاسی باقی مانده، در جنگ یمن نتوانست بر انصارالله و در حمایت از رژیم سعودی کاری انجام دهد و سرانجام جنگ یمن با سیطره نظامی و سیاسی انصارالله مراحل پایانی خود را می‌گذراند. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امروز آمریکا نه اینکه نخواهد، نمی‌تواند از رژیم صهیونیستی حمایت کند، گفت: امروز نتوانستن آمریکا به نخواستن او در حمایت از رژیم صهیونیستی تبدیل شده و مقامات رژیم صهیونیستی اذن ملاقات با رئیس‌جمهورآمریکا را ندارند یعنی شکست‌های این رژیم‌ها به قدری آشکار است که انسجام‌شان را از هم گسیخته است.
وی یادآور شد: جبهه استکبار گسسته شده و دیگر چسبی که آن‌ها را به‌یکدیگر متصل می‌کرد توانایی کنار هم نگه‌داشتن این قدرت‌ها را ندارد، همسایگانی که فاصله گرفته بودند به نظام ما اقبال نشان دادند.  سلامی مطرح کرد: جمهوری اسلامی که در نگاه دشمن باید منزوی می‌شد و مشروعیت بین‌المللی، سیاسی و جهانی او سلب می‌شد امروز به منبع مشروعیت دیگر نظام‌ها تبدیل شده و همگان برای حل چالش‌های درونی به این نتیجه رسیدند که باید واقعیت قدرت و حیات سیاسی جمهوری اسلامی را به‌عنوان نظامی مؤثر در تحولات سیاسی دنیا بپذیرند.  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: آن‌ها مارا در چهارراه تحریم، انزوا، تهدید نظامی، عملیات روانی و فشار برای از هم گسستن امنیت قرار داده بودند و خطوط فشار را از همه جهات به این کشور و ملت اعمال می‌کردند، اما ایران بزرگ از تمام این ماجراها عبور کرد و اراده دشمن را زیرپا گذاشت، موانع را در هم نوردید و به قوت ایستادگی ملت و در مرکز بودن رهبرش ایستاد. 
وی گفت: در گذشته نه چندان دور، زمانی که بخشی از رژیم‌های عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سبقت می‌گرفتند و عکس گرفتن با مقامات صهیونیست متأسفانه به یک افتخار، اما در واقع شرمساری ملی و عربی تبدیل شده بود و مقامات صهیونیست با هواپیما به پایتخت بخشی از این کشورها می‌آمدند، مغرورانه ژست می‌گرفتند و تصور می‌کردند دستان‌شان را برای محصور کردن نظام ما بلند کردند اما امروز تمام آن‌ها صف عادی‌سازی را تمام کردند و آن‌ها که برقرار کردند پشیمان و شرمسارند زیرا نمی‌توان به تکیه‌گاه سستی که از درون موریانه آن را خورده و به‌زودی با پوکی استخوان‌هایش شکسته خواهد شد، تکیه کرد.  سلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی پوسیده و در حال زوال است و به سقوط نزدیک شده و اولین آثار زوال این رژیم آن است که در درون رژیم صهیونیستی نظام سیاسی مستقری وجود ندارد، نظام سیاسی آن گسیخته و پاره شده و کاملا از کارایی افتاده است، و نخست وزیر، وزیر جنگ را برکنار می‌کند و مجدد مجبور می‌شود او را منصوب می‌کند یعنی کفگیر سیاست صهیونیست ها به ته دیگ خورده است. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مجبور می‌شوند صهیونیست‌ها را از ترس قیام فلسطینی‌ها از نزدیکی به مسجدالاقصی منع کنند، وزرایش با او مخالفت می‌کنند و این آشفتگی سیاسی که می‌بینید هرشب  وروز  رژیم صهیونیستی صدهاهزار صهیونیست به میدان آمده و مقابل این رژیم می‌ایستند پدیده‌ای نادر و جدید است و نشان می‌دهد تسلط این رژیم بر مدیریت جامعه گسسته است و خداوند مکر آن‌ها را به درون سرزمین شان بازگرداند، آن‌ها می‌خواستند خیابان‌های ما را مملو از جمعیت معترض ببینند اما امروز خیابان‌های شهرهای تحت اشغال‌شان، صحنه عظیم اعتراضات خیابانی است و این رژیم مستأصل را در آستانه نابودی قرار داده است.  وی بیان‌ داشت: انزوای بین‌المللی رژیم هویداست و شاهدیم نه مقامی به این سرزمین سفر می‌کند و نه مقامات این سرزمین اجازه سفر به دیگر کشورها را دارند و دیگر کسی حاضر نیست با آن‌ها عکس یادگاری بگیرد، سقوط واقعا نزدیک است و آرمان آزادی قدس در حال تبدیل شدن به واقعیتی آشکار و دردسترس در حال تبدیل شدن است. 
سلامی خاطرنشان کرد: این رژیم با چند بحران بزرگ مواجه است، اول بحران در سیاست خارجی که به سمت انزوا پیش می‌رود، مسئله دوم آشفتگی‌ها، بی ‌ثباتی‌های داخلی، اعتراضات داخلی و ناکارآمدی دولت حاکم برای پاسخ به اعتراضات مردم است که این سیر زوال بازگشت ناپدیر است زیرا تمام قوایی که آن را نگه‌داشته‌اند خود فرسوده شدند و نمی‌توانند هزینه‌های سنگین بقای این رژیم را بپردازند.  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نهضت فلسطين جانی تازه گرفته است، کرانه باختری با دست‌های غیبی مسلح شده است، دست‌های غیبی را به‌خاطر داشته باشید، دستانی از غیب که دیده نمی‌شوند کرانه را مسلح کردند، هرروز معمای امنیت برای این رژیم پیچیده‌تر می‌شود، روزگاری اگر به فلسطین حمله می‌کرد درهمان نقطه پاسخ می‌گرفت اما امروز از لبنان آتش بر سر آن‌ها می‌بارد و توانایی پاسخ ندارد.  وی تأکید کرد: از سوریه به او حمله می‌شود اما نمی‌داند کیست و نمی‌تواند پاسخ دهد، از نوار غزه علیه او آتش روشن می‌رود و دیگر سنگ و تیر و کمان نیست بلکه موشک‌ها هستند که از سد گنبدهای آهنین عبور می‌کند، سامانه‌های ضدموشک صهیونیستی را پشت سر می‌گذارد و در نقطه‌ای که می‌خواهند اصابت می‌کند و حتی انتقام شهیدان با دستان غیبی گرفته می‌شود. 
سلامی عنوان کرد: در کرانه و تل‌آویو عملیات می‌شود و رژیمی که دور خود را مانند پادگانی مخوف دیوار کشیده و قوی‌ترین و مدرن‌ترین سامانه‌های امنیتی و نفوذ را دارد نمی‌تواند از تسلیح کرانه باختری و عملیات مجاهدان فلسطینی جلوگیری کند و نبرد درون مرزهایش کشیده است.  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: قدس راه آزادی خود را پیموده و می‌توان گفت فلسطینی‌ها که تا ماه‌ها قبل به دفاع از خود می‌پرداختند، امروز افق‌های بالای نگاه‌شان خانه‌های غصب‌ شده‌شان و سرزمینی که به آن‌ها خوش‌آمد می‌گویند و جوانان را به آزادی دعوت می‌کند می‌بینند و این واقعیت امروز نزدیک است، «الیس صبح بقریب.» 
وی با تأکيد بر اینکه سنت الهی این نیست که ظالمان بمانند و خنجری که آمریکا و انگلیس به‌نام رژیم صهیونیستی در پهلوی امت اسلام فرو کرده است، بتواند عمیق‌تر از این بر پیکره امت جراحت وارد کند، اظهار کرد: وعده‌های الهی نزدیکند و ما به پیروزی بسیار نزدیکیم و هر حرکت رژیم صهیونیستی نقطه‌ آغازی برای فروپاشی زودهنگام و سریع است قبل از آنکه تصور کنند فاصله‌ای میان آنچه که امروز هست و آنچه که در آینده نزدیک رخ خواهد داد، زیاد نیست و این کابوس، خواب‌های پریشان و نگرانی‌های غیرقابل جبران صهیونیست‌ها را رها نخواهد کرد. 
سلامی گفت: مردم اصفهان، شهیددادگان این دیار که فخر امت هستید، امید داریم در آینده نزدیک در چنین روزی در قبله اول مسلمانان به امامت پیشوای بزرگ انقلاب‌مان حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای عزیز به جماعت نماز بخوانیم و قدس را از فاصله نزدیک باهم ببینیم.  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: هرگاه از دریچه تلویزیون این میدان را این جمعیت پرشور را  می‌بینیم، به وجود مبارک‌تان افتخار می‌کنیم و امید است به اذن خداوند سربلند باشید.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.