رئیس‌جمهور: رسانه‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند/ رعایت بالای ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در کنکور - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 28577
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۴۰ |
روحانی :

رئیس‌جمهور: رسانه‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند/ رعایت بالای ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در کنکور

حسن روحانی گفت: رسانه‌های خارجی در کارشان موفق نمی‌شوند اگرنه یکبار می‌گفتند آمریکا با تحریم بر ملت ایران جنایت کرده است. این رسانه‌‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند.
رئیس‌جمهور: رسانه‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند/ رعایت بالای ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در کنکور

 حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: عزاداری امسال چون شیوه‌های خاص و ابتکارات خاصی داشت محرم ویژه‌تر از هر سال دیگری بود و صدا و سیما و رسانه‌ها کار خوبی انجام دادند و از همه مسئولین هیات‌‌ها، علما و دست‌اندرکاران تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در پایان ایام صفر هم همین پروتکل‌های دهه اول محرم به عنوان مبنا خواهد بود. کنکور هم بسیار خوب برگزار شد و در گزارش وزات بهداشت بالای ۹۰ درصد در کنکور پروتکل‌‌ها رعایت شده است. امروز هم دانشگاه‌ها و مدارس برگزار شد و دانشگاه‌ها باید آنجا که می‌شود حضوری برگزار شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه علی القاعده سفر اربعین امسال نخواهیم داشت گفت: وضع عراق خیلی بدتر از ما است. دولت یک وظیفه سنگین را در آموزش بر دوش گرفته است. راحت‌ترین کار تعطیلی آموزش است مانند این است که فردی نتواند نماز را ایستاده بخواند بگوید که نماز نمی‌خوانم در حالی که باید نماز را نشسته خواند و نماز را تعطیل نکند این موضوعات همه مقررات و چارچوب‌های خاص خود را دارد. شعار مردم در ابتدای اعلام حضور ویروس کرونا در کشور شکست ویروس کرونا بود اما برخی از ابتدای آمدن ویروس کرونا به کشور می‌گفتند چرا باید با این ویروس مقابله کرد بگذارید این ویروس کار خودش را انجام دهد. 

وی تاکید کرد: هر قدمی که برمی‌داریم و رسانه‌های بیگانه که ضد کشور و ضد ملت ما هستند و نمی‌خواهند کارها به روال معمول انجام شود هر روز یک بهانه و داستان را در همه مراحل درست می‌کنند. این رسانه‌‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند. 

روحانی گفت: گفتمان ما سلامت بعلاوه فعالیت و گفتمان رسانه‌های خارج سلامت بدون فعالیت بود. اینها در کارشان موفق نمی‌شوند وگرنه یکبار می‌گفتند آمریکا با تحریم بر ملت ایران جنایت کرده است. 

وی ادامه داد: مشکل ما تنها یک ویروس نیست. مساله سلامت جسم و روح مردم است. سلامت یعنی زندگی و معنویت مردم. همه اینها باید سر جای خودش باشد. شاید بگویید مدارس تعطیل شود شاید بر کرونا تاثیر داشته باشد اما بر سلامت تاثیری ندارد. ۷ ماه است بچه‌ها را در منزل نگداشتیم. این موضوع مشکلات روحی و افسردگی ایجاد می‌کند. مردم دیدند اگر کنار خانه مدرسه نباشد مشکلات ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور گفت: معلمین امسال یک وظیفه سخت‌تری بر دوش دارند. هم باید مراقب سلامت دانش آموزان باشند و هم باید به آن‌‌ها مهارت آموزی کنند. مسئولین بهداشتی باید نگرانی خانواده‌ها را رفع کنند. صدا و سیما دوربین را به مدرسه ببرد. ما نمی‌خواهیم مردم و خانواده در اضطراب باشد.

وی تاکید کرد: شاید خانواده‌ای بگوید من نمی‌خواهم بچه‌ام به مدرسه برود این تصمیم با خود والدین و نوجوانان است. ما کسی را مجبور به حضور نکرده‌ایم و با دستبند به سراغ آن‌ها نرفته‌ایم. مدرسه یک محیط است. اصل برای ما سلامت است اما سلامتی که در کنار آن نشاط، عدم افسردگی و شادابی باشد.

رئیس جمهورگفت: از روز اول در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردیم که تمام فعالیت‌ها، بنگاه‌های تولیدی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهد. اتفاقاً در هفته‌های بعد و در ماه‌های بعد در کارگاه‌ها و کارخانجات ما حتی کارخانجات بزرگ ما که ۷ هزار نفر یا ۱۰ هزار نفر کارگر در آنها فعال هستند به سلامت کار خود را انجام دادند. ممکن بود فردی از بیرون ویروس می‌گرفت و می‌گفتند که در خانه بماند و استراحت کند تولید ما به بهترین وجه انجام گرفت.

روحانی افزود: این کار عظیم و بزرگی بود که رسانه‌های بیگانه می‌خواستند که همه چیز را تعطیل کنند و می‌گفتند که خطر دارد و دولت به فکر جان مردم نیست؛ خطاب ما با آنها نیست زیرا آنها خود را به تعمدا به خواب زده‌اند، اما به بعضی‌ها که تحت تاثیر قرار می‌گیرند باید گفته شود که نان و جان از هم جدا نیست و این‌ها کنار هم هستند.

 وی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان  عده ای فریاد می‌زدند که این‌ها می‌خواهند جلسه بگیرند و مساجد را باز کنند، ما گفتیم که سلامت با دیانت در کنار هم است هم مجلس می‌تواند برقرار شود اما باید فاصله‌ها رعایت شود رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شود. در کسب‌وکارها ۷۰ درصد پروتکل‌ها رعایت می‌شود. در ادارت ۸۰ و در بانک‌‌ها نزدیک ۸۰ درصد رعایت می‌شود. از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهم چند هفته دیگر گزارش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به ما اعلام کند. این ویروس حتماً شکست می‌خورد و ما پیروز می‌شویم.

وی تاکید کرد: ما در این هفت‌ماه سختی‌هایی که این ویروس برای کشور به وجود آورد و در تحریم بودیم هیچکس به کمک ما نیامد، اگر آمریکا انسانیت داشت می‌گفت یکسال تحریم را برای ایران بر می‌داریم اما به عکس در این ۷ ماه تحریم‌های بیشتری هم وضع کرد. هیچ کشور دوستی هم به ما کمک نکرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما در این هفت‌ماه به این نقطه رسیدیم برای بهداشتمان خودمان باید روی پای خودمان بایستیم. معجزه ملت ایران این است در سه ماه اول که بسیاری از کسب و کارها تعطیل بود رشد اقتصادی ما منهای نفت ۱.۷ – بود. در دنیا بیشتر کشورها ۱.۳- و نزدیک به این رقم بود. خدمات پزشکان و پرستاران ما را با دنیا مقایسه کنید.

وی ادامه داد: رسانه‌های خارجی می‌گویند کادر درمان ما خسته و فرسوده است؛ نخیر اینطور نیست کادر درمان ما سر کار دارد تلاش می‌کند. در محرم این کادر درمان در حال خدمت به بیماران برای امام حسین (ع) هم گریه می‌کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.