دفاع برق‌آسا! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29861
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲ |

دفاع برق‌آسا!

كلمه «تهاجم برق‌آسا» و «حمله برق‌آسا» كلیدواژه‌های توطئه‌ها، دسیسه‌ها و تجاوزات آمریكا، رژیم صهیونیستی، رژیم خائن صدام و منافقین در چندین عملیات براندازانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
دفاع برق‌آسا!

محمدكاظم انبارلويی
كلمه «تهاجم برق‌آسا» و «حمله برق‌آسا» كلیدواژه‌های توطئه‌ها، دسیسه‌ها و تجاوزات آمریكا، رژیم صهیونیستی، رژیم خائن صدام و منافقین در چندین عملیات براندازانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
راه‌اندازی جنگ داخلی، كودتاهای ناكام حمله طبس و سرانجام حمله ارتش بعث عراقبه پشتیبانی ۴۰ كشور جهان و در رأس آن‌هاآمریكا، شوروی و رژیم صهیونیستی و قارون‌های عرب خلیج‌فارس همگی با كلید‌واژه حمله برق‌آسا به خیال براندازی نظام صورت گرفت.
آخرین آن، عملیات فروغ جاویدان بود كه مشتی منافق خائن و مزدور  اجنبی پس از پایان جنگ فكر می‌كردند با عملیات برق‌آسا ۲۴ساعته در میدان آزادی تهران، فتح جمهوری اسلامی را جشن می‌گیرند.
راهبرد مردمی «دفاع برق‌آسا» در همان روزهای اول شكل‌گیری استراتژی نظام در برابر حملات برق‌‌آسا در دستوركار رهبری آگاه، حكیم و هوشمند انقلاب اسلامی بود. همین راهبرد بود كه پیروزی عظیم ملت ایران را  در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن رقم زد.
این‌كه چطور و چرا ضربه‌های سهمگین دشمن در حملات برق‌آسا به ملت و كشور ایران به شكست منجر می‌‌شد و در برابر سد آهنین مقاومت ملت به شكست و نابودی
 رسید، موضوع اصلی و مهم تحقیقات راهبردی اندیشكده‌های نظامی دشمن است.
حتی در مورد لو رفتن كودتای نوژه توسط یک سگ و نیز انهدام تجهیزات عظیم هوایی و زمینی آمریكا در صحرای طبس موضوع بررسی و تحقیق این اندیشكده‌هاست.
كسی در این اندیشكده‌ها منكر امدادهای غیبی در شكست حملات برق‌آسای دشمن نیست. برخی از آنان می‌گویند كسانی كه در این نبردها كشته – بخوانید شهید – می‌شوند، با قدرت و صلابت بیشتری و با حضور عینی‌تری در نبردهای آتی حضور پیدا می‌كنند.
دفاع مقدس هشت‌ساله، اسراری در غیب و شهود خود دارد که سال‌ها طول می‌كشد اندیشمندان جهان و حتی متفكران خودمان پی به رازهای مگوی آن ببرند.
این‌كه چطور شد جوانان پاكباخته و مؤمن ما با غلبه بر «حزن»، «خوف»، «ترس» و «اندوه» در برابر بزرگ‌ترین هماوردی تاریخ در برابر ارتش‌های مجهز جهان بایستند و یك مقاومت الهی در برابر تجاوز و ستم را در نگاه جهانیان به نمایش بگذارند، موضوع مورد اشاره رهبری در بیانات اخیر و روشنگرانه‌شان در مورد اسرار هشت سال دفاع مقدس بود. این كه چطور رزمندگان اسلام با دست خالی، نقاب از چهره پلید قدرت‌های جهانی در دسیسه علیه ملت ایران بركشیدند؛دفاع بموقع، هوشمندانه و برق‌آسای ملت در همه ابعاد بود. همین راهبرد، ماشین جنگی صدام را در همان روزهای اولیه نبرد به گل نشاند و متوقف كرد. آن‌ها «آمده» بودند كه «بمانند»، اما با شكست مفتضحانه و سرافكنانه رفتند و تاریخ از آن‌ها به عنوان ستمكارترین مردمان معاصر یاد می‌كند.
اروپا و آمریكای بزک‌كرده با رنگ و روغن حقوق بشر، سلاح شیمیایی در اختیار جلادان ارتش بعث و منافقین قرار دادند تا سرعت حمله برق‌آسا را بالا ببرند، اما هرچه جنایت كردند،‌ به مكافات عمل خود نزدیک‌تر می‌شدند.
مدلی كه ملت ایران برای دفاع از حیثیت،موجودیت و ناموس خود به کار گرفت، در تاریخ جنگ‌های جهان سابقه ندارد. رهبری حكیمانه امام‌(ره) و فرماندهی كل قوا در طراحی این مدل به كمک مردم به گونه‌ای عمل كرد که بدون هیچ ابلاغیه ، اعلامیه و بخشنامه، همگی ملت از كودک ونوجوان تا پیرمردها و پیرزنان جای خود را در سازمان دفاع برق‌آسا در خطوط اولیه نبرد، پشت خطوط در جبهه‌ها و در عمق شهرها و روستاها پیدا كردند و خالصانه و صادقانه و با پشتكار زایدالوصفی شبانه‌روز كار می‌كردند. در این مدل انسان‌هایی پدید آمدند كه اگر تمام ادیبان،‌ شاعران و نویسندگان معتبر رمان‌های جهان را جمع كنیم، از اوصاف،ترسیم و تصویر آنان عاجز هستند. فقط در بعد حماسی حضور جوانان به قول آیت‌الله جوادی آملی باید یک حكیمی چون فردوسی پیدا شود تا شرح حماسه‌های آن‌ها را بسراید. كشف این مدل ازجمله مباحث بیانات اخیر مقام معظم رهبری در تبیین هشت سال دفاع مقدس بود كه در عالی‌ترین شكل آن بیان شد.
برگردیم به مفهوم و معنای واژه «برق‌آسا» در ادبیات نظامی!
۴۰ سال است استكبار جهانی می‌خواهد با حملات برق‌آسا در مفهوم «جنگ سرد»، «جنگ نرم» و «جنگ سخت» ملت ایران را به زانو درآورد. در این ۴۰ سال بنیان‌های نیرومند مقاومت زیر ضربات همین حملات برق‌آسا شكل گرفت و هر روز درخت مقاومت در ایران و منطقه تنومندتر شد و  امروز میوه‌های خود را در سرزمین‌های اشغالی، در لبنان، سوریه، عراق، یمن و اقصی‌نقاط جهان حتی در خیابان‌های ۵۰ ایالت نامتحد آمریكا نشان می‌دهد. ظرفیت‌های عظیمی از توانایی‌های ملت از «قوه» به «فعل» درآمد كه پشت ابرقدرت‌ها را می‌لرزاند.
ما ادعای «حمله برق‌آسا» در هشت سال دفاع مقدس نداشتیم، اما با «دفاع برق‌آسا» حصر آبادان، آزادی خرمشهر و بسیاری از سرزمین‌های اشغالی را بازپس گرفتیم.
ما ادعای «حمله برق‌آسا» در دفاع از ملت‌های مظلوم منطقه را نداشتیم،‌اما با «دفاع برق‌آسا» لبنان را از لوث وجود نحس رژیم صهیونیستی و حكومت جابرانه داعش را در عراق و سوریه پاک كردیم. ما در كنار برادران جهاد اسلامی و حماس بارها به صورت صهیونیست‌ها سیلی زدیم. با حمله پیشدستانه در جنگ ۳۳روزه، رژیم اشغالگر قدس را وادار به اعتراف به شكست و عقب‌نشینی كردیم. ما با دفاع بر‌ق‌آسا هر گونه اندیشه تجاوز به خاک كشور را در نطفه خفه كردیم، به طوری كه حتی فرماندهان پنتاگون در حالت مستی هم نمی‌توانند فرمان حمله از سوی كاخ سفید علیه ایران را عملیاتی كنند و بپذیرند.
امروز قدرت ارتش اسلام و سپاه امت به درجه‌ای از توانایی رسیده است كه هر زبان متجاوز را در حلقوم آن‌ها با موشک‌های نقطه‌زن خواهد دوخت. این امنیت همیشگی و دائمی ملت ما و جمهوری اسلامی در سایه «دفاع برق‌آسا» در روزها و ماه‌های هشت سال دفاع مقدس به دست آمد.
بگذارید دشمن در رسانه‌های اهریمنی خود خواب سرنگونی نظام را ببیند و مدت ۱۰ساله، ۵ساله، یک‌ساله، یک‌ماهه و یک‌هفته‌ای فتح تهران را تعیین كند. آنچه در عالم واقع اتفاق افتاده این است که ما۴۲ سال روی پای خود ایستاده‌ایم و از معبرهای خطرناک و صعب‌العبوری عبور كرده‌ایم. تا خدا هست، ما هستیم. تا ما هستیم، كفر، الحاد، شرک و نفاق در معرض تهدید  «حمله برق‌آسای» مؤمنان، عارفان، موحدان اسلام و سالكان آزادی بشر قرار دارند. ما سال‌هاست از «دفاع برق‌آسا» دور شده‌ایم. سخنان اخیر سردار سلامی علیه تهدیدات ترامپ نشان می‌دهد كه از این مرحله عبور كردیم. سردار سلامی با شجاعت، صراحت و صلابت گفت: «این هشدار جدی است؛ تمام عوامل ترور سردار سلیمانی را می‌زنیم. اگر تار مویی از سر یک ایرانی كم شود، تمام كرک و پشم‌های شما را به باد می‌دهیم.»
این مواضع صریح نشان می‌دهد در راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران، «دفاع برق‌آسا» و «حمله برق‌آسا» هر دو در كنار هم و با هم دیده می‌شوند.

نویسنده : محمدكاظم انبارلويي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.