دختران ایران - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 73773
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ |
سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها به میان دانشجویان رفت

دختران ایران

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه الزهرا که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود، گفت: اندیشه ورزی دانشگاه‌ها برای یافتن راهکارهای مسائل جامعه همواره مورد توجه دولت خواهد بود.
دختران ایران

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه الزهرا که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود، گفت: اندیشه ورزی دانشگاه‌ها برای یافتن راهکارهای مسائل جامعه همواره مورد توجه دولت خواهد بود. وی با اشاره به اینکه امروز نزدیک به ۶۰ درصد از دانشجویان کشور را دانشجویان دختر تشکیل می‌دهند، برخورداری توأمان از روحیه تحقیق و پژوهش با علم و بردباری، دختران دانشجو را در این زمینه مؤثر دانست و تصریح کرد: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان بسیاری در عرصه‌های دانشگاهی کشور خوش درخشیده و حتی توانسته اند توانایی‌های خود را در عرصه‌های جهانی نیز به رخ جهانیان بکشند.به گزارش مهر، رئیس‌جمهور با بیان اینکه علم و دانش یکی از مؤلفه‌های مهم قدرت و توانایی است، گفت: امروز کشور با همت اساتید و دانشجویان به سطوح بالایی از قدرت و توانایی دست یافته است.
رئیسی تصریح کرد: در حالی که روزگاری در این کشور نیازمند واردات سیم خاردار بودیم و همان را نیز از ما دریغ می‌کردند، امروز در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی با وجود تحریم‌های گسترده، به پیشرفت‌های خیره کننده دست یافته ایم و به مدد الهی این مسیر همچنان ادامه خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما با همه همت و تلاش، خود را وقف تحقیق و پژوهش کنید، دولت نیز همه تلاش خود را برای تمهید لوازم و امکانات لازم برای شما به کار خواهد گرفت.
رئیس‌جمهور، رفع دغدغه اشتغال برای دختران و پسران دانشجو را از تکالیف دولت دانست و اظهار داشت: دولت، دانشگاه را اتاق اندیشه ورزی خود می‌داند و انتظار دارد دانشگاه‌ها و مراکز علمی با اندیشه‌ها و ابتکارات نو به یاری دولت بشتابند. رئیسی در ادامه سخنان خود با اشاره به رد پای دشمن در اغتشاشات اخیر، تصریح کرد: دشمن تصور می‌کرد که می‌تواند در ظرف دانشگاه، امیال خود را دنبال کند، غافل از اینکه دانشجویان و اساتید ما بیدار هستند و اجازه تحقق خیال‌های باطل دشمن را نخواهند داد و حتماً در عرصه علم و دانش نیز مانند دیگر عرصه‌ها دشمن را ناکام خواهند گذاشت.
وی با تبیین منطق دولت در مذاکرات رفع تحریم و تلاش دشمن برای تحمیل شروط خود به ایران گفت: از ابتدا اعلام کردیم میز مذاکرات را ترک نخواهیم کرد، اما به مذاکرات عزتمندانه پایبند خواهیم بود و امروز منطق جمهوری اسلامی ایران در دنیا مورد پذیرش است. پیش از سخنان رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم و تحقیقات و فناوری و نیز نماینده اساتید، نماینده دانشجویان و رئیس دانشگاه الزهرا در سخنانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی، برای دانشجویان آرزوی موفقیت کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.