توسعه صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشتغال مضاعف و خودکفایی را رقم خواهد زد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 96907
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۰۸ |
محمد رشیدی عضو هیئت رئیسه مجلس:

توسعه صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشتغال مضاعف و خودکفایی را رقم خواهد زد

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» صندوق بیمه محصولات کشاورزی را اقدامی مناسب و مثمرثمر در راستای جبران خسارت و پیشگیری از حوادث دانست و دراین باره گفت:  آنچه که در کشاورزی اهمیت دارد، موضوع مهم الگوی کشت و مدیریت داشت می‌باشد.
توسعه صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشتغال مضاعف و خودکفایی را رقم خواهد زد

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» صندوق بیمه محصولات کشاورزی را اقدامی مناسب و مثمرثمر در راستای جبران خسارت و پیشگیری از حوادث دانست و دراین باره گفت:   آنچه که در کشاورزی اهمیت دارد، موضوع مهم الگوی کشت و مدیریت داشت می‌باشد. توام با این دو مهم موضوع ضمانت محصولات کشاورزی نیز اهمیت فراوانی دارد. وی درخصوص ضرورت بیمه محصولات کشاورزی افزود: مادامی که الگوی کشت صحیح باشد و مدیریت داشت و محصولات به درستی صورت گیرد، تولید تقویت و مستلزم ضمانت خواهد بود.

بنابراین در شرایط اجرای الگوی کشت و مدیریت تولید ضرورت دارد تا امر ضمانت از محصولات کشاورزی نیز در دستورکار قرار گیرد. رشیدی درباره اثرات افزایش تولید برای تحقق خودکفایی و ارزآوری کشور تصریح کرد: به موجب صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ضمانت از تولیدات کشاورزان شاهد رشد محصولات و رونق تولید خواهیم بود. مادامی که تولید رونق پیدا کند، خودکفایی نیز محقق خواهد شد. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: خودکفایی درتولید محصولات کشاورزی می‌تواند زمینه ارز آوری را رقم بزند و درآمدهای صادراتی کشور را بیش از پیش کند. او با انتقاد از عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی طی سال‌های گذشته متذکر شد: آنچه که کشاورزان سالیان سال با آن درگیر می‌باشند، عدم ارزیابی خسارت‌های وارده بوده است. متاسفانه طی سال‌های گذشته بیمه نتوانسته است خسارت‌های وارد شده را به درستی شناسایی کند و در زمان مناسب خسارت‌ها را جبران کند. به موجب این امر‌ انگیزه کشاورزان نیز کاهش یافته است.

 

وی یادآور شد: کشور ایران به سبب موقعیت جغرافیایی در معرض حوادث و بلایای طبیعی قرار دارد و هرساله با موضوعاتی همچون سیل، ریزگرد، طوفان، خشکی یا سرما زدگی رو به رو می‌گردد. به موجب این حوادث کشاورزان آسیب بسیاری می‌بینند و دراین راستا ضرورت دارد تا صندوق بیمه محصولات  کشاورزان فراگیر تر از گذشته شود. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم با تاکید بر لزوم ارزیابی درست از خسارت‌های وارده و پرداخت به موقع غرامت‌ها همچنین ادامه داد: متاسفانه بسیاری از کشاورزان از صندوق بیمه و پرداختی‌هایشان رضایت ندارند و دراین راستا نیاز است تا ارزیابی‌های دقیق از میزان خسارت وارد شده در دستورکار قرار گیرد و جبران خسارت‌ها نیز در زمان مناسب انجام شود. بی‌شک ارزیابی دقیق و پرداخت به موقع می‌تواند انگیزه کشاورزان را افزایش دهد. 
وی در پایان این گفت‌وگو ضمن بیان اینکه بیمه محصولات تولیدی اقتصاد کشوری را توسعه خواهد بخشید، اظهارکرد: مادامی که کشاورز احساس کند پشتوانه دقیق و قوی دارد، انگیزه بیش‌تری پیدا می‌کند و بدین ترتیب تولید نیز افزایش می‌یابد. افزایش تولید محصولات کشاورزی به منزله اشتغال مضاعف نیز خواهد بود و اقتصاد کشاورزی و امنیت غذایی را نیز هرچه تمام تر رقم خواهد زد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.