تقویت حضور بخش خصوصی در تولید خو‌درو راهکار مهم کاهش قیمت است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94882
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۶:۴۸ |
روح‌الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تقویت حضور بخش خصوصی در تولید خو‌درو راهکار مهم کاهش قیمت است

روح‌الله عباسپور، نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح  افزایش ۸۰ درصدی تولید خودرو از سوی بخش خصوصی پرداخت و در پاسخ به اینکه آیا می‌توان به افزایش سهم بخش خصوصی از میزان کل تولید خودرو در سال جاری امیدوار بود.
تقویت حضور بخش خصوصی در تولید خو‌درو راهکار مهم کاهش قیمت است

روح‌الله عباسپور، نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح  افزایش ۸۰ درصدی تولید خودرو از سوی بخش خصوصی پرداخت و در پاسخ به اینکه آیا می‌توان به افزایش سهم بخش خصوصی از میزان کل تولید خودرو در سال جاری امیدوار بود، گفت: در گام نخست ضرورت دارد تا تبیین شود که دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور در زمره خصوصی‌سازی‌ها قرار می‌گیرند یا خیر. علی‌رغم اینکه این دو شرکت بزرگ خودروسازی در زمره بخش خصوصی می‌باشند و مدیریت دولتی دارند اما افزایش تولیدشان بر سهم تولید کل اثرگذار خواهد بود و سهم بخش خصوصی را از میزان کل تولید خودرو افزایش خواهد داد.

وی افزود: اگر دو شرکت بزرگ خودروسازی را از بخش خصوصی حذف و میزان تولید این دو بخش را نادیده بگیریم، خواهیم دید که بخش خصوصی در حوزه تولید خودرو موفق عمل‌نکرده و در شرایط حال حاضر سهم چشمگیری ندارد. 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تولید خودرو می‌تواند بازار رقابتی ایجاد کند، تصریح کرد: چنانچه این مهم از سوی بخش خصوصی توسعه یابد و تقویت شود، شاهد ایجاد بازار رقابتی و افزایش کیفیت خودروهای داخلی خواهیم بود. در این راستا ضرورت دارد تا بخش خصوصی نیز به‌درستی وارد عرصه خودروسازی شود و ظرفیت‌های قابل‌توجهی را در بخش تولید خودرو ایجاد کند. 

نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج با تأکید بر ضرورت حضور بخش خصوصی در تولید خودرو به‌منظور شکل‌گیری ایجاد بازار رقابتی همچنین خاطرنشان کرد: به‌موجب شکل‌گیری بازار رقابتی شاهد تغییرات حوزه قیمت خودرو خواهیم بود. افزون بر این، ایجاد یک فضای رقابتی می‌تواند کیفیت خودروهای داخلی را افزایش دهد. 
او با اشاره به اثرات کیفیت بالای خودرو در بازار تقاضا متذکر شد: در شرایط رقابتی، گروهی حرف اول را خواهد زد که بیشترین کیفیت ساخت را مطابق استانداردهای موجود دارا باشد. 

وی در پایان این گفت‌وگو همچنین یادآور شد: حضور بخش خصوصی در تولید خودرو و ایجاد بازار رقابتی می‌تواند موجب افزایش کیفیت و کاهش قیمت شود. این امر را می‌توان یکی از راهکارهای جدی در کاهش قیمت خودرو و افزایش تولید دانست چراکه به‌موجب افزایش عرضه، تقاضا نیز به تعادل خواهد رسید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.