تشییع حاج قاسم، رفراندوم مقاومت بود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15444
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰ |
حاج‌علی‌اکبری در نماز جمعه تهران:

تشییع حاج قاسم، رفراندوم مقاومت بود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تشییع حاج قاسم رفراندومی برای مقاومت بودگفت: شهید سلیمانی سردار امنیت‌آفرین و صلح‌آفرین شد؛ امنیتی که حاصل مقاومت فعال است نه سازش و مذاکره.
تشییع حاج قاسم، رفراندوم مقاومت بود

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: این هفته، هفته عجیبی بود. فضای کشور عزیزمان و منطقه آکنده از تقوای الهی بود. ویژگی خاص سردار سلیمانی تقوای الهی بود. همین کلمه از شخصیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی رمزگشایی می‌کند و علت این غوغا و قیامتی که برپا شد را مشخص می‌کند که حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته عبدصالح با پروردگار عالم دارد.

امام جمعه موقت این هفته تهران ادامه داد: معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی است که در زمانه ما به صورت یک مکتب ممتاز یعنی مکتب تربیتی امام خمینی (ره) شناخته می‌شود.

وی اظهار داشت: وقتی خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدم به یاد خطبه امیرالمومنین در وصف متقین افتادم.

حاج علی اکبری گفت: امام علی علیه‌السلام در خطبه ۱۱۰، ویژگی‌هایی را برای متقین بر می‌شمارد که هر کدام از این ویژگی‌ها را می‌خوانیم شخصیت حاج قاسم سلیمانی به ذهن ما می‌آید. ایشان با بیان رهبر انقلاب معرفی و مردم با فطرت پاک و نورانی خود با این حقیقت درخشان روبرو شدند و پس از آن یک فضای معنوی در جامعه ما و منطقه مقاومت ایجاد شد.

وی تاکید کرد: کسانی که حاج قاسم را از نزدیک می‌شناختند و می‌دیدند، او را با ویژگی فروتنی می‌شناختند. او به حقیقت تواضع آراسته بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: حاج قاسم سلیمانی بی قرار ملاقات حق بود و برای دیدار با حق تعالی لحظه شماری می‌کرد. حاج قاسم سلیمانی هیچ آسایش و آرامشی نداشت، نام او مساوی با حضور در صحنه مجاهدت بود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: دوستی می‌گفت که در جلسه‌ای به حاج قاسم سلیمانی گفتم که شرایط و مقبولیت اجتماعی شما ایجاب می‌کند که شما برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوید، پاسخ داده بودند که من نامزد گلوله و شهادت هستم و در این جبهه‌ها سال هاست که به دنبال قاتل خود می‌گردم.

وی اظهار داشت: اگر پیش می‌آمد که کسی در جمعیت از حاج قاسم سلیمانی تعریف می‌کرد، ایشان می‌ترسید و وحشت می‌کرد و در جمعی از مردم گفته بود که آیا حاضر هستید اقرار کنید که من آدم خوبی هستم؟ من خودم بهتر می دانم که چه کسی هستم و خداوندی که مرا می‌بیند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: فتنه‌های زمان، زلزله‌ها و جاذبه‌های دنیا و زلزله‌هایی مانند داعش و قبل از آن زلزله‌ای مانند صدام برای ایشان هیچ دل نگرانی ایجاد نمی‌کرد و ایشان در میدان جنگ، آرامش و وقار داشت و در برابر انواع اقسام سختی‌ها و دشواری‌ها صبور بودند و در شرایط عادی فقط زبانش به شکر الهی مشغول بود.

حاج علی‌اکبری با تسلیت درگذشت آیت‌الله سید هاشم رسولی محلاتی گفت: حجت‌الاسلام رسولی محلاتی عالمی ارجمند و فرزانه بود که همه ۴۰ سال گذشته را به عنوان امین امام (ره) و رهبری مشغول خدمت و از دوستان امام (ره) و از ارکان بیت ایشان بود و از یاران صدیق و صمیمی و دوستان نزدیک رهبر عزیز و عالی‌قدرمان و از ارکان دفتر مقام معظم رهبری بودند.

وی ادامه داد: شخصیتی عالیقدر، اهل فکر و صاحب دهها اثر تفسیر و ترجمه بودند به ویژه در عرصه تاریخ اسلام که صاحب سبک بودند.

حاج علی‌اکبری با بیان اینکه یکی از اقدامات ایشان خدمتگزاری در نهاد نماز جمعه بود، اظهار داشت: حجت‌الاسلام رسولی محلاتی، شورای سیاستگذاری نماز جمعه را بر عهده داشتند. نهاد نماز جمعه در کشور و همه نماز جمعه‌ها در کشور مدیون این شخصیت بزرگوار است. ایشان همیشه در صراط مستقیم ولایت و امامت بودند و در فراز و فرودها هرگز رهبر و مقتدای خود را تنها نگذاشتند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران افزود: حجت‌الاسلام سولی محلاتی در بنیاد مسکن در تمام این سال‌ها نماینده امام و رهبری بودند. خداوند ایشان را با اجداد طاهرینش محشور کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با خانواده عزیزانی که در سانحه کرمان و مر اسم تشییع پیکر شهید سلیمانی جان باختند، همدردی و از خداوند متعال برای آنها حشر با این شهید عزیز طلب می‌کنم.

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: سقوط هواپیما حادثه تلخی بود به ویژه اینکه جمعی از جوانان نخبه و مؤمن نیز در این پرواز حضور داشتند. به خانواده آنها تسلیت می‌گوییم. همچنین به خانواده جانباختگان حادثه اتوبوس گنبد نیز تسلیت عرض می‌کنم.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: فرصت را برای ادای احترام به همسر و فرزندان شهید سلیمانی مغتنم می‌دانم به ویژه همسر مکرم، رشید و فداکار و فرزندان عزیز ایشان.

وی گفت: با عنایت و اعتماد رهبر عالیقدر انقلاب سردار قاآنی که سال‌های سال با شهید سلیمانی همراه بود و همان روش، شخصیت و دیدگاه را برخوردار است، به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد. این انتصاب را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با حضور این برادر عزیز، شجاع و خوش سابقه، شاهد پیروزی‌ها و فتوحات بزرگ‌تری به لطف خداوند متعال باشیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: هفته عجیبی را پشت سر گذاشتیم. حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی به پا شد؟ این چهل سال مجاهدت در منطقه مقاومت که به تعبیر رهبر انقلاب، این شهید بزرگ، شجاعت را با تدبیر به هم آمیخته بود و با اخلاص به میدان آورده بود.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: حاج قاسم هم مقاومت را تقویت کرد و هم حلقه‌های مقاومت را تأسیس کرد. حماس، حزب الله و انصارالله از پشتیبانی و مشورت‌های او برخوردار بودند. ایجاد حلقه‌های جدید مثل حشدالشعبی، فاطمیون، زینبیون و حیدریون همه حسنات وجودی این شهید بزرگوار بود.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی کار بسیار بزرگی انجام داد و این حلقه‌ها را به هم متصل کرد، یک زنجیره طلایی از مقاومت را در منطقه به وجود آورد و همه اینها را به مرکز فرماندهی کل متصل کرد و تدابیر عالی رهبر انقلاب را با هوشیاری کامل در منطقه اجرا کرد. نتیجه این شد که توطئه‌های استکبار در منطقه عقیم ماند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی منطقه را از داعش پاکسازی کرد و امنیت را در منطقه ارتقاء داد و فرهنگ مقاومت را در سطح منطقه گسترش داد که با این عمق راهبردی، امنیت ایران اسلامی تضمین شد و امنیت جهانی را ارتقاء داد و تبدیل به سردار امنیت آفرین و صلح‌آفرین شد؛ امنیتی که حاصل مقاومت فعال است و الا امنیتی که حاصل سازش و مذاکره باشد، امنیت نیست و دوامی ندارد اما امنیتی که محصول مقاومت فعال باشد، پایدار است.

حاج علی‌اکبری اظهار داشت: کارویژه حاج قاسم، استمرار فتح الفتوح مکتب امام (ره) یعنی تربیت عناصر مؤمن، شجاع، فکور و با نگاه تمدنی در منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه بود. حاج قاسم جوانان رشید و شایسته را تربیت کرد.

وی تاکید کرد: در این مرحله حاج قاسم توانست تحسین رهبر انقلاب را برانگیزد. خداوند متعال اجر مجاهدت او را با شهادتش داد. حماقت بزرگ دشمن که با آن دستگاه محاسباتی فلج آن تصمیم غلط را گرفت، لحظه‌ای را به وجود آورد که سال‌های سال منتظرش بود. شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با بصیرت امت و حضور یکپارچه مردم نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و منطقه مقاومت پدید آورد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: هفته گذشته نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر است و اتفاق عادی نیست؛ می‌توان از این نقطه عطف، مسیر گذشته را دید و تحلیل کرد و برای آینده برنامه‌ریزی کرد.

وی گفت: مهمترین عملیات حاج قاسم، عملیات هفته گذشته بود که تحت ولایت امام عصر (عج) صاحب اصلی این خون‌های پاک انجام شد. همه فرماندهان شهید و رشید ما به میدان آمدند. مردم حاج قاسم را می‌دیدند اما در سیمای حاج قاسم عزیز، عرفان چمران، هوش خرازی، درایت کاظمی، قاطعیت صیاد، صلابت بابایی، صفای زین‌الدین، آینده‌نگری تهرانی‌مقدم، ایثار شهریاری و مظلومیت شهید بهشتی را می‌دیدند. همه این شهدا ولایتمداری و وفا را در فرماندهی این عملیات مشاهده کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آیات شهادت دوباره تفسیر شد و همه شهدای دفاع از حریم حرم و دفاع مقدس در این عملیات وسط میدان حضور یافتند، رونق معنوی خاصی به جامعه ما داده شد. از هویت معنوی جامعه ما رونمایی شد. دستگاه محاسباتی مردم و مسئولین ما به‌روزرسانی شد، دشمن‌شناسی به اوج رسید و دوباره مردم با اشاره حاج قاسم و شهدا، جمال ولایت و شکوه این نظام الهی را مشاهده کردند. یک ائتلاف قلبی و وحدت گفتمانی بی‌نظیر مانند روزهای اول انقلاب اسلامی در جامعه ایجاد شد.

حاج علی اکبری ادامه داد: ملت ایران عملیات بزرگ، سرنوشت‌ساز و باشکوهی را انجام دادند و قیامتی برپا کردند که سرشار از حماسه، قدرشناسی و شکوه بود.

وی با تأکید بر اینکه این تشییع رفراندومی برای مقاومت بود، گفت: از کاظمین تا کرمان قیامتی برپا شد که هم بیعت برای ادامه راه و هم نفرت و تقاضای انتقام بود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: وضعیت استکبار جهانی یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکباری، بعد از حاج قاسم وضعیت عجیبی است؛ یک آبروریزی بزرگ و رسوایی بی‌نظیر. این سرکرده تروریست دولتی که خود یک تروریست تبهکار است و دستگاه فکری و دولت ایالات متحده، مرکز اصلی تربیت تروریست‌ها است. با یک اقدام غیر قانونی، بی اعتنا به حاکمیت ملی عراق و نقض صریح حقوق بین الملل، اقدامی بی‌ارزش و منفعلانه و در کمال ناجوانمردی را انجام داد. با این کار یک چهره محبوب مقاومت و سردار صلح و امنیت را که برای جهان اسلام و منطقه مقاومت شناخته شده بود، به شهادت رساند.

حاج علی‌اکبری ادامه داد: محصول این شهادت، نفرت بی‌نظیر و غیرقابل تصور از رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی شد. بدون شک در دادگاه افکار عمومی جهان محکوم خواهند شد. از این به بعد منافع آمریکا در سراسر جهان در معرض خطرات گسترده قرار می‌گیرد. این رژیم سلطه‌گر پایگاه های زیادی دارد. از این به بعد پایگاه زیاد داشتن برای آمریکایی‌ها نقطه قوت نیست بخصوص پایگاه داشتن در منطقه.

وی گفت: هر پایگاهی نقطه ضعف آنهاست. از این به بعد این جنایتکاران بزرگ قرن و این ابر جنایتکارها در برابر یک افول تاریخی قرار دارند؛ به ویژه در عملیات اخیر که انجام شد، دوستان آمریکا به شدت در رعب و وحشت هستند. در این فکر هستند که چطور می‌شود به غول وحشی و گیج که در حال جان کندن است، اعتماد کرد؟

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اختلافات داخلی آمریکا به شدت افزایش یافته است. جمله‌ای که اخیراً ترامپ گفت مبنی بر اینکه همه چیز خوب است، اسباب مضحکه شده است. تحلیل زبان بدن آنها و حرف‌هایی که می‌زنند، حکایت از ترس عمیق، دستپاچگی و سرگشتگی آنها دارد. ما به شدت برای مردم آمریکا متاسف هستیم. اگر عقلای آنها دیر بجنبند دیگر هیچ چیزی برای آنها باقی نمی ماند البته ما شما را به خاطر سکوت در برابر این جنایت‌ها، شریک جرم می‌دانیم.

حاج علی‌اکبری تاکید کرد: در این میان حال رژیم صهیونیستی از همیشه خراب‌تر است. تلاش مسخره سران صهیونیست‌ها برای تبرئه خودشان مبنی بر اینکه ما نبودیم و کار آمریکایی‌ها بود، نشان‌دهنده این امر است. از امروز حضور رژیم صهیونیستی در منطقه دیگر برای دستگاه استکبار نقطه قوت نیست، یک نقطه ضعف بزرگ است زیرا در محاصره زنجیره مقاومت هستند و انگشت اتهام متوجه رژیم صهیونیستی است.

وی گفت: انتقام سخت آغاز شد. خون شهید رسواکننده و فتنه سوز است مخصوصا اگر سیدالشهدای عرصه مقاومت به میدان رفته باشد. بخش بسیار اندکی از عملیات انتقام آغاز شده است. مجلس عراق گام اول را با مصوبه انقلابی خود برداشت. مجلس ایران گام دیگری را برداشت و همه فرماندهان و عوامل پنتاگون را تروریست اعلام کرد. دولت ایران بیانیه نهایی گام پنجم را در کاهش تعهدات اعلام کرد ولی سیلی، آن بود که سپاهیان عزیزمان در هوا فضای سپاه نواختند؛ یک سیلی قانونی، بسیار محکم و داغ به صورت سیاه شیطان زدند که هنوز دارد دور خودش می چرخد و گیج است که چه به روزش آمده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: البته در منطقه مقاومت هر کدام برای خودشان سهم تعیین کردند. باشید تا ببینید حزب‌الله، حشدالشعبی، انصارالله و حماس اعلام کردند ما هر کدام سهم خود را در این انتقام سخت داریم اما رهبر انقلاب فرمودند که همه عملیات باید متوجه این باشد که امریکای تبهکار گور خود را از منطقه گم کند و هر چه زودتر وجود نحسش را از منطقه بیرون ببرد. اگر دیر بجنبد، فرزندان فرزندان مقاومت این نجاست را از منطقه خواهند شست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.