تسهیل گری درروند ساخت‌وساز موجب توسعه بخش‌های روستایی می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94884
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۶:۵۱ |
غلامرضا شریعتی عضو کمیسیون عمران مجلس:

تسهیل گری درروند ساخت‌وساز موجب توسعه بخش‌های روستایی می‌شود

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح اثرات قانون اختصاص قیر رایگان به پروژه‌ عمرانی پرداخت و دراین‌باره اظهارداشت: به طورحتم یکی از اقدامات خوب مجلس یازدهم به‌منظور همکاری هرچه‌تمام‌تر با دولت، موضوع اختصاص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی می‌باشد.
تسهیل گری درروند ساخت‌وساز موجب توسعه بخش‌های روستایی می‌شود

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح اثرات قانون اختصاص قیر رایگان به پروژه‌ عمرانی پرداخت و دراین‌باره اظهارداشت: به طورحتم یکی از اقدامات خوب مجلس یازدهم به‌منظور همکاری هرچه‌تمام‌تر با دولت، موضوع اختصاص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی می‌باشد. خوشبختانه به‌موجب این قانون قیر موردنیاز در اختیار دستگاه‌ها قرار‌می‌گیرد و رضایت‌مندی فعالان حوزه ساخت افزایش خواهد یافت. وی افزود: طی دوسال گذشته این مهم تا حدودی صورت گرفته ، نتایج و رضایت‌مندی‌های قابل‌توجهی را به همراه داشته است.

امیدواریم به‌موجب ابلاغ این قانون از سوی رئیس مجلس در سال جاری نیز شاهد تسریع روند ساخت و افزایش رضایت‌مندی باشیم. نماینده مردم بهشهر تصریح کرد: اختصاص قیر رایگان به پروژ‌ه‌های عمرانی موجب می‌گردد تا تأخیر درروند ساخت نهضت ملی مسکن کاهش یابد و این روند با شتاب بیشتری همراه شود. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: به طورحتم اختصاص قیر رایگان گامی مهم در راستای آبادانی شهرداری‌ها، راه‌ها و دیگر بخش‌های مرتبط با حوزه مسکن خواهد بود.

افزون براین به‌موجب این امر شاهد توسعه روستایی در میان‌مدت نیز خواهیم بود. او متذکر شد: پروژه نهضت ملی مسکن نیازمند اقدامات اجرایی می‌باشد. بنابراین ضرورت دارد تا توأم با قوانینی همچون اختصاص قیر رایگان موضوعاتی همچون پشتیبانی بانک‌ها نیز افزایش یابد. 
وی در پایان این گفت‌وگو همچنین یادآور شد: ضرورت دارد تا بانک‌ها منابع اعتباری به‌منظور تولید مسکن را مطابق تکلیف مجلس، به پروژه‌های عمرانی تزریق کنند تا پیمانکاران با معضلات اعتباری روبه‌رو نشوند و تأخیر درروند ساخت اتفاق نیفتد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.