تجارت کاخ سفید با جان شهروندان آمریکایی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 31091
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۶ |
ترامپ آخرین تیر خود را در تاریکی شلیک می کند؛

تجارت کاخ سفید با جان شهروندان آمریکایی

در جریان مناظره مستقیم کامالا هریس و مایک پنس، معاونان ترامپ و بایدن برای چندمین بار بر روی جرم محرز کاخ سفید مبنی بر پنهانکاری در خصوص ویروس کرونا و ماهیت آن از شهروندان آمریکایی صحه گذاشته شده است.
تجارت کاخ سفید با جان شهروندان آمریکایی
در جریان مناظره مستقیم کامالا هریس و مایک پنس، معاونان ترامپ و بایدن برای چندمین بار بر روی جرم محرز کاخ سفید مبنی بر پنهانکاری در خصوص ویروس کرونا و ماهیت آن از شهروندان آمریکایی صحه گذاشته شده است. بر همین اساس، ترامپ و همراهانش مسئول از بین رفتن سلامتی میلیونها آمریکایی و حتی جان باختن دهها هزار نفر از آنها هستند. کامالا هریس در این مناظره صراحتا  پنس و رئیس جمهوری آمریکا را به گمراه کردن عمدی آمریکایی‌ها درباره میزان مرگبار بودن بیماری کووید۱۹ متهم کرد.وی تاکید کرد که دولت ترامپ در ماه ژانویه از ماهیت این بیماری مطلع شدند اما چیزی در این باره به مردم آمریکا نگفتند و هنوز هم برنامه‌ای در این زمینه ندارند.نکته جالب توجه اینکه معاون رئیس جمهور آمریکا ( به مانند شخص ترامپ)، پاسخی در این خصوص نداشته و به عبارتی، اتهام خود را در این خصوص پذیرفت. 
 ابعاد حقوقی جنایت کاخ سفید 
بدون شک اقدام ترامپ و مقامات کاخ سفید در مخفی سازی ویروس کرونا از شهروندان و فراتر از آن، ساده انگاری مبارزه با آن در هفته های
 نخست شیوع آن، مصداق بارز نوعی جنایت محسوب می شود. این پنهان سازی و متعاقبا ، ساده انگاری و ارائه آدرس های نادرست درخصوص ویروس کرونا، منجر به قربانی شدن دهها هزار شهروند آمریکایی در سرتاسر این کشور شده است. به عبارت بهتر، کاخ سفید مسئول قربانی شدن بسیاری از شهروندان آمریکایی در این فرآیند وحشتناک محسوب می شود. با توجه به اینکه طی دو مناظره انتخاباتی اخیر  یعنی مناظره اول «ترامپ-بایدن» و مناظره
« پنس-هریس»، این اتهام رسما از سوی متهم ( کاخ سفید ) مورد تایید قرار گرفته است، اکنون طبیعتا رئیس جمهور و مقامات رسمی آمریکا باید آثار و تبعات این موضوع را بر عهده بگیرند. نباید فراموش کرد که جرم آنها، قتل عامدانه دهها هزار آمریکایی می باشد. کسانی که تصور می کردند بر اساس اظهارات ترامپ و همراهانش، مبارزه با کرونا چندان دشوار نیست و نباید در قبال شیوع این ویروس نگران شد! کسانی که پس از ابتلا به کرونا متوجه شدند ادعای رئیس جمهور آمریکا در این خصوص کاملا دروغ بوده است! 
 ادامه جنایت ترامپ علیه شهروندان آمریکایی
نکته جالب توجه اینکه رئیس جمهور آمریکا قصد دارد کماکان این بازی نخ نما را ادامه دهد! دونالد ترامپ اصرار دارد واکسن کرونا را تا اول نوامبر آماده کند، حتی اگر به جای «پادتن» در آن« زهر کشنده» وجود داشته باشد! دونالد ترامپ پس از کاهش محبوبیت خود در نظرسنجی های ایالتی و ملی، به این نتیجه رسیده است که تنها راه بازگرداندن بازی ، مانور تبلیغاتی بر روی واکسن کرونا خواهد بود! ترامپ به فرمانداران ایالات و ادارات بهداشت در سرتاسر آمریکا، جهت توزیع واکسن کرونا اعلام آماده باش داده است. او تنها می خواهد در انتخابات پیروز شود، حتی اگر بهای این پیروزی،مرگ افراد حساس و کهنسال بر اثر تزریق عجولانه واکسن کووید۱۹ باشد!در حالی که مقامات وزارت بهداشت آمریکا نیز در خصوص نگاه ابزاری و تبلیغاتی کاخ سفید در قبال  توزیع و تزریق واکسن کرونا هشدار داده اند، ترامپ قصد ندارد حتی ذره ای از خواسته خود عقب نشینی کند! رئیس جمهور آمریکا معتقد است با توجه به عقب ماندگی وی در نظرسنجی های انتخاباتی، خصوصا در ایالات حساس و سرنوشت سازی مانند فلوریدا، اوهایو، جورجیا، میشیگان، آریزونا، پنسیلوانیا و ویسکانسین ، وی قصد دارد به هر نحو ممکن، خبر کشف واکسن کرونا را اعلام کند! 
«ایندپندنت» در یکی از گزارش های خود ، بر روی بازی تبلیغاتی ترامپ و جمهوری خواهان در این خصوص صحه می گذارد و می نویسد :
«دو تن از مشاوران ارشد دولت ترامپ گفته‌اند که بعید است واکسن ویروس کرونا تا ماه نوامبر آماده شود. دونالد ترامپ امیدوار بود بتواند واکسن این ویروس را قبل از انتخابات به مردم برساند.انتخابات آمریکا روز سوم نوامبر یعنی کمتر از دو ماه دیگر انجام می‌شود.این مشاوران و کارشناسان معتقدند با این که روند تهیه واکسن با توجه به استانداردهای موجود «بسیار سریع» است، ولی تقریبا قطعی است که به فصل پاییز نمی‌رسد.»
همان گونه که مشخص است، کاخ سفید رسما در قبال شهروندان آمریکایی دست به یک جنایت زده است. این جنایت نیز کاملا عامدانه بوده است! ترامپ در یکی از سخنان اخیر خود اذعان کرده است که جهت جلوگیری از ایجاد وحشت و ناامیدی در میان شهروندان آمریکایی، خطر شیوع کرونا درا ین کشور را کتمان کرده است! در هر حال،دولت آمریکا قصد دارد جنایت خود را در این مسیر تکمیل کند! مشاوران ترامپ همچنان امیدوار هستند تا بتوان در قالب «تزریق اورژانسی»، واکسن کرونا را به جامعه آمریکا عرضه کرد! همین مسئله شاید به خودی خود بتواند منجر به جبران
 عقب ماندگی های ترامپ در برخی ایالات حساس شود! سکوت مقامات وزارت بهداشت آمریکا در خصوص بازی خطرناک و غیر انسانی کاخ سفید با جان شهروندان آمریکایی به خوبی نشان می دهد که«بهداشت» چگونه در ایالات متحده به مقوله ای سیاسی و به ابزاری در خدمت به احزاب سنتی این کشور( دموکرات و جمهوری خواه) تبدیل شده است. بازی با جان شهروندان آمریکایی  از سوی دولت آمریکا و مقامات وزارت بهداشت این کشور در حالی صورت می گیرد که متخصصین نگران آثار این بازی خطرناک و مرگبار هستند. بدون شک  تا زمانی که اثربخشی و مصونیت لازم در مرحله نهایی  آزمایش‌ها به اثبات نرسد، مجوز استفاده از واکسن( حتی به صورت فوری) نباید صادر شود. با همه این اوصاف، ترامپ سعی دارد ابتلا و بهبود حال سریع و چندروزه خود به کرونا را مستمسکی برای ایجاد وضعیتی جدید( در خصوص شیوع کرونا در آمریکا) قرار دهد. رئیس جمهور آمریکا وعده داده است تا داروهای درمان کرونا( که به وی داده شده است ) را به صورت رایگان در اختیار مبتلایان کرونا قرار دهد.این به معنای بازی انتخاباتی ترامپ با ویروس کووید۱۹ محسوب می شود. البته از رئیس جمهوری که پس از شیوع ابتدایی کرونا در آمریکا، این ویروس را به تمسخر گرفته و مدعی غلبه آسان و بدون دردسر بر این ویروس فراگیر شده بود، بیش از این نیز انتظاری نیست! ترامپ معتقد است که باید به «هر قیمت ممکن» بار دیگر سکان هدایت کاخ سفید را در دست گیرد، حتی اگر در کل آمریکا به جز او و معاونش «مایک پنس» کسی زنده باقی نماند! 
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.