بزرگ‌ترین اشتباه آمریکا! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 77777
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ |

بزرگ‌ترین اشتباه آمریکا!

ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در مصاحبه با الجزیره انگلیسی مطالب مهمی را گفته،برای کسانی که هنوز به گفت‌وگو با آمریکایی‌ها برای حل مشکلات داخلی می‌اندیشند، عبرت‌آموز است.
بزرگ‌ترین اشتباه آمریکا!

محمدکاظم انبارلویی
۱- ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در مصاحبه با الجزیره انگلیسی مطالب مهمی را گفته،برای کسانی که هنوز به گفت‌وگو با آمریکایی‌ها برای حل مشکلات داخلی می‌اندیشند، عبرت‌آموز است.

وی در پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها چه بوده، گفت :
«فکر نمی‌کنم کسی بتواند به این سؤال پاسخ دهد.» وی در تشریح سیاست خارجی آمریکا گفته است:
الف- چیزی به‌عنوان اجماع در سیاست خارجی آمریکا وجود ندارد.
ب- سیاست خارجی وقتی برای آمریکایی‌ها اهمیت دارد که شما در جنگ باشید و هزینه بابت جنگ بدهید.
ج- هیچ اجماع نظری درباره هیچ‌چیز در آمریکا  وجود ندارد.
د- آمریکا با ایران در حال جنگ است.
۲- مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان فرمودند : «می‌گویند برای اینکه اغتشاش را تمام کنیم باید مشکلمان را با آمریکا حل کنیم . آمریکایی‌ها باج می‌خواهند،کدام ایرانی باغیرتی حاضر می‌شود به آمریکا باج بدهد.»
مهم‌ترین و قوی‌ترین سند برای قول سدید رهبری در مورد ماهیت سیاست خارجی آمریکایی‌ها همین اعترافات صریح ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا ست. دلیل صحت و اتقان کلام رهبری درباره اینکه مذاکره با آمریکایی‌ها نمی‌تواند مشکل ما را حل کند همین است که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند بپذیرند اشتباه می‌کنند آن‌ها برای تصمیم سازان و تصمیم‌گیران و رؤسای جمهور آمریکا «عصمت» قائل هستند. لذا نمی‌توانند به این سؤال پاسخ دهند که بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها چیست؟ پاسخ به این سؤال خیلی ساده است . بزرگ‌ترین اشتباه آمریکایی‌ها این است که نمی‌خواهند بپذیرند «اشتباه» می‌کنند.
عدم درک برخی رجال سیاسی و مذهبی در کشور در دولت‌های پس از انقلاب از ماهیت آمریکا و عدم درک مواضع امام (ره) و رهبری در مورد استبداد و استکبار جهانی به رهبری آمریکا باعث شده است هزینه‌های زیادی بر کشور تحمیل شود و درآمدهای شگفت‌انگیز و محیرالعقول مقاومت و مبارزه با آمریکا دیده نشود.
خواص باید به این ادراک برسند در آمریکا هیچ نهاد مسئولی نباید اعتراف ریچارد هاس برای انجام تعهدات و رعایت حقوق بین‌المللی وجود ندارد. تنها نهادی که در ارکان حکومت آمریکا دیده می‌شود و ثابت است نهاد باج‌خواهی سیری‌ناپذیر است و بس!
۳- کاخ سفید، پنتاگون، سیا ، وزارت خارجه آمریکا و رئیس شورای روابط خارجی آمریکا بی‌پرده و صریح می‌گویند ؛ ما در حال جنگ با ملت ایران هستیم. عده‌ای با انکار این حقیقت روشن‌تر از آفتاب همچنان دل به باج‌دهی بسته‌اند و به آن اصرار هم دارند.
این جماعت حاضر نیستند در هیچ بیانیه‌ای ،گفت‌وگو ، مناظره و سخنرانی بپذیرند ملت ایران از سوی آمریکا موردحمله قرارگرفته و رسما آن‌ها با ما اعلام جنگ کرده‌اند و همه گزینه‌ها را هم روی میز گذاشته‌اند.
آن‌ها حاضر نیستند این جنگ ظالمانه و نابرابر را محکوم کنند و در کنار ملت برای مقابله با متجاوز بایستند.
آمریکا در تاریخ ۲۵۰ ساله پیدایش خود فقط ۱۶ سال در جنگ نبوده است . آمریکا بیش از دو قرن در حال جنگ با ملت‌های جهان با میلیون‌ها کشته و زخمی به سر ‌برده است.
۴- جنگ شناختی، جنگ ادراکی و جنگ نرم علیه ملت ایران آشکارا روی میز آمریکایی‌ها قرار دارد. آن‌ها بی‌رحمانه به همه ارزش‌های وجودی ملت ایران هجوم آورده‌اند. با پمپاژ احساس حقارت و مأیوس سازی
 و بی‌ثبات‌سازی دولت و مشروعیت‌زدایی از نظام ، یک چهره «ویران‌شهری» در سپهر رسانه در داخل و خارج ترسیم می‌کنند.
آن‌ها می‌خواستند گروهک‌های مجازی و رباتیک را به لشکرهای خیابانی تبدیل کنند و تیم اراذل‌واوباش شبکه‌بندی شده را چاشنی اردوکشی خیابانی کنند.آتش‌ها افروختند اما نتوانستند جامعه را به آتش بکشند مردم با آن‌ها هم‌صدا نشدند. مردم به‌وضوح دیدند که آن‌ها با آتش، خون ، دروغ ، فریب ، جعل و جنون می‌خواهند روایت‌سازی کرده و جای جلاد و شهید را عوض کنند. اما آگاهی و بصیرت مردم باعث شد به بیراهه نروند.
۵- آمریکا از جنگ شناختی عبور کرده به «جنگ کثیف» روی آورده است.
جنگ کثیف یعنی تهدید ورزشکاران و هنرمندان به مرگ و اسیدپاشی و آتش‌زدن خانه و کاشانه آن‌ها ! جنگ کثیف یعنی تهدید
 کامیون داران و مغازه‌داران و کاسبان جزء و کل برای شکل‌گیری یک اعتصاب سراسری! جنگ کثیف یعنی قرآن سوزی ، مسجدسوزی و چادر کشیدن از سر زنان عفیفه و محجوبه! جنگ کثیف یعنی حتی عدم تحمل هدیه چند شکلات یک مغازه‌دار سنندجی به رئیس‌جمهور به‌رسم مهمان‌نوازی و تهدید او به مرگ و … .
جنگ کثیف یعنی ترویج بی‌ناموسی، همجنس‌بازی، تجزیه‌طلبی و …
آمریکا و انگلیس در جنگ با ایران زنجیر پاره کرده‌اند. چرا عده‌ای که خود را «خواص» آن‌هم از جنس «عقلا» گذاشته‌اند نمی‌خواهند در قبال این جنگ کثیف موضع بگیرند و پا در میدان مقابله با تبهکارترین دولت جهان یعنی آمریکای جهان خوار و استبداد جهانی بگذارند.
امروز تبهکارترین انسان‌ها ، در آمریکا و سه کشور شرور اروپایی حکومت می‌کنند و می‌خواهند با جنگ کثیف دوباره به سلطه خود به ایران برگردند. تبهکارتر از‌آنان نیز کسانی هستند که در داخل می‌خواهند مقدمات این بازگشت جنایت‌کارانه و متجاوزانه را فراهم کنند. ۷۰ سال پیش سه جوان دانشجو در ۱۶ آذر ۱۳۳۲  چهار ماه بعد از کودتای ننگین آمریکا مردانه قیام کردند و با ریختن سه قطره خون بر سنگ‌فرش دانشگاه تهران اعلام کردند ما اجازه سلطه آمریکا به ایران را نمی‌دهیم.

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.