ایستاده در مسیر درست تاریخ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101275
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۶:۱۷ |
در راستای نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا مطرح شد:

ایستاده در مسیر درست تاریخ

به تازگی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین تاکید کردند: شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید. در ابتدای این نامه خطاب به جوانان آمریکایی حامی فلسطین آمده است: شما اکنون بخشی از جبهه‌ مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ دولت تان که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند، مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.
ایستاده در مسیر درست تاریخ

به تازگی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین تاکید کردند: شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید. در ابتدای این نامه خطاب به جوانان آمریکایی حامی فلسطین آمده است: شما اکنون بخشی از جبهه‌ مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ دولت تان که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند، مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.
رهبر انقلاب اسلامی در این نامه با اشاره به علل و عوامل شکل‌گیری جبهه بزرگ مقاومت و دلایل مبارزه آن با رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید کردند: رژیم صهیونیست از روز اوّل، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی‌دفاع فلسطین به کار گرفت و بی‌اعتنا به همه‌ ارزش های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه‌روز بر بی‌رحمی و ترور و سرکوبگری افزود و  دولت آمریکا و شرکایش، حتّی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه «جبهه‌ مقاومت» از دل این فضای تاریک و یأس‌آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد، افزودند: آیا ملّتی که در سرزمین متعلّق به خود در برابر جنایت های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملّت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می رود؟ رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان آمریکایی حامی فلسطین خاطرنشان کردند: من می خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیّت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه‌ حسّاس غرب آسیا است.

بسیاری از وجدانها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه‌ مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد و تاریخ هم در حال ورق خوردن است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تظاهرات حمایت از مردم فلسطین در کشورهای دیگر و همچنین همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از دانشجویان و در مقابل، شدت عمل پلیسی، گفتند: من با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج می نهم. رهبر انقلاب اسلامی با توصیه به آشنایی با قرآن، نامه به دانشجویان آمریکایی حامی فلسطین را این‌گونه پایان دادند: درس قرآن به ما مسلمانان و به همه‌ مردم جهان، ایستادگی در راه حق است و درس قرآن درباره‌ ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید. جبهه‌ مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله. پس از انتشار نامه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا بازتاب‌های وسیعی در فضای بین‌المللی و رسانه‌ای شکل گرفت. وب سایت شبکه هندی زبان (نیوز ۱۸) با بازتاب نامه حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا نوشت که رهبر ایران در این نامه از دانشجویان معترض ضد اسرائیلی در دانشگاه‌های آمریکا خواسته است تا با قرآن آشنا شوند. این رسانه فلسطینی به شرایط پیرامونی قبل از انتشار این نامه نیز اشاره و تاکید کرد که این نامه در شرایطی منتشر می‌شود که حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح طی هفته‌های اخیر منجر به شهادت دهها نفر در این منطقه شده و کمپین «همه چشم‌ها به رفح» در شبکه‌های اجتماعی ترند شده است. همچنین وبگاه خبری مصراوی که از رسانه‌های خبری و برخط مطرح در جهان عرب است، با انتشار خبر مربوط به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به دانشجویان آمریکایی نوشت که رهبر ایران از تظاهرات حمایت از غزه در دانشگاه‌های آمریکا حمایت کرد. این گزارش تصریح کرد که در نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران که در وبگاه رسمی ایشان منتشر شده، خطاب به دانشجویان آمریکایی اعلام شده است: شما الان بخشی از جبهه مقاومت هستید و مبارزه شرافتمندانه‌ای را با وجود فشارهای دولت‌های مستبد خود آغاز کرده‌اید، دولت‌هایی که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیستی حمایت می‌کنند.روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط تریبون رسمی حاکمیت سعودی نامه رهبر انقلاب اسلامی به دانشجویان آمریکایی را به نقل از خبرگزاری فرانسه پوشش داده و تاکید کرد که رهبر ایران از اعتراضات دانشجویان آمریکا ضد جنگ در غزه حمایت می‌کند. الشرق الاوسط به بخش مهمی از این نامه استناد کردس که ایشان خطاب به دانشجویان آمریکایی نوشتند که شما الان در قسمت درست تاریخ قرار گرفته اید.رسانه‌های عربی  ضمن بازتاب گسترده نامه رهبر انقلاب به دانشجویان‌ آمریکا، اعلام همبستگی ایشان با این دانشجویان و قدردانی از موضع شرافتمندانه آنها را بازتاب دادند. همچنین شبکه المیادین سرتیتر مقاله خود را به این نامه اختصاص داد. وب سایت النشره لبنان نیز متن کامل نامه مقام معظم رهبری برای دانشجویان آمریکا را منتشر کرد. شبکه المنار نیز اعلام کرد حضرت آیت الله خامنه‌ای نامه خود برای دانشجویان آمریکا را پیام همدلی توصیف کرد. وب سایت عراقی شفق نیوز هم با انتشار متن نامه رهبر معظم انقلاب برای دانشجویان آمریکایی اعلام کرد که رهبر انقلاب اسلامی ایران جوانان و دانشجویان آمریکایی حامی فلسطین را بخشی از جبهه مقاومت دانست.

وب سایت العهد لبنان هم در همین زمینه آن بخش از نامه مقام معظم رهبری که مربوط به همدردی و همبستگی با دانشجویان آمریکا و قدردانی از موضع شرافتمندانه آنها در حمایت از مردم فلسطین بود را برجسته کرد. همچنین کاربران انگلیسی‌زبان شبکه اجتماعی ایکس نیز با انتشار بخش‌هایی از نامه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا یا بیان نظرات خود از این نامه استقبال کردند. باور فعالان سیاسی این است که پیام رهبر انقلاب که امروز در پشتیبانی از حرکت دانشجویان آمریکا مطرح می‌شود به نحوی پشتیبانی از مظلومیت ملت فلسطین است و آزادیخواهان را در سطح دنیا تشویق می‌کنند که به این مظلومیت توجه کنند و در مقابل نظام استکباری و ظلمی که به مردم فلسطین اعمال می‌شود قیام و اعتراض کنند. در راستای نامه رهبر انقلاب به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا به گفت‌وگو با پیمان فلسفی، نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم و ابوالفضل ظهره‌وند، دیگر نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم پرداختیم که در ادامه می‌خوانید. 

پیمان فلسفی، نماینده مردم تهران در مجلس:
حق طلبی دانشجویان آمریکایی حکایت از گسترش بسیار عمیق  جبهه مقاومت دارد

پیمان فلسفی، نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» اظهارکرد: رژیم صهیونیستی، رژیمی منحوس و خبیث می‌باشد که همواره درصدد اقدامات جنایت کارانه خود است و با دیوانگی هرچه تمام‌تر سعی در کشتار مردمان بی دفاع دارد. اقدامات نتانیاهوی جنایت‌کار نیز تاییدکننده خوی وحشیانه رژیم صهیونیستی است. این فرد، همواره درصدد جنایات جنگی است و روز به روز از دامنه جنایات فراتر می‌رود و به کودک کشی و نسل کشی دست می‌زد. وی افزود: امروز در تمامی نقاط دنیا، خوی حقیقی این رژیم منحوس آشکار شده و برهمین اساس نیز جوامع بین المللی سعی بر مقابله با جنایات جنگی این رژیم جعلی دارند. امروزه مردمان حق طلب و عدالت طلب درصدد حمایت از مظلومان و مقابله با جنایت‌کاران هستند. این افراد در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای غربی دیده می‌شوند و طیف عظیمی‌شان جوانان و دانشجویان آمریکایی می‌باشند که همواره نسبت به خوی وحشیانه رژیم صهیونیستی و حامیان‌شان عکس العمل نشان می‌دهند. فلسفی تصریح کرد: مقام معظم رهبری به درستی و همانند تمامی ادوار گذشته، پیش‌بینی درست و دقیق انجام داده و با پیام به هنگام، دانشجویان حامی مردمان مظلوم فلسطین را مخاطب قرار دادند. حضرت آیت الله خامنه‌ای همواره در نامه‌های خود، دانشجویان را به بیداری و حمایت از مقامت فراخوانده‌اند و بر این اساس می‌توان اظهار داشت که نهضتی که اکنون در میان جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا شکل گرفته است، به سبب بیانات رهبر معظم انقلاب و پیام‌های ایشان بود. نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم همچنین خاطرنشان کرد: اکنون دامنه حق طلبی به واسطه خون مظلومانی که در فلسطین به ویژه غزه و رفح ریخته شده است و به طورحتم گریبان‌گیر رژیم صهیونیستی خواهد شد، در حال گسترش است.

او متذکر شد: حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران در نامه خود به جوانان و دانشجویان آمریکایی فرمودند که این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزّه برانگیخته است. به طورحتم بیان ایشان حکایت از آن دارند که جوانان آمریکایی که در مقابل ددمنشی رژیم صهیونیستی وجدان بیدار دارند، زمینه دفاع از مظلومان فلسطین را رقم خواهند زد. وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه خود فرمودند: شما اکنون بخشی از جبهه‌ مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشار بی‌رحمانه‌ دولتتان که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید. ایشان جوانان را بخشی از جهبه مقاومت تعریف کردند و مبارزه این گروه را در راستای حق طلبی شرافتمندانه دانستند. فلسفی گفت: حق طلبی جوانان و دانشجویان آمریکایی حکایت از گسترش بسیار عمیق جهبه مقاومت فراتر از تمامی مرزها دارد. امروز جبهه مقاومت به تمامی نقاط دنیا منتقل شده است و بی‌شک این روند از آثار و برکات خون پاک شهدا به ویژه شهدای غزه و رفح می‌باشد.نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم همچنین ادامه داد: گسترش عدالت طلبی و دفاع از مظلومان و خون پاک شهدا در جوامع بین المللی به پیروزی هرچه تمام تر جبهه مقاومت و نابودی کامل رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد. او بیان کرد: در آینده نزدیک سردمداران صهیونیست بین الملل به عرصه نابودی و شکست خواهند رسید. مطابق با بیانات مقام معظم رهبری؛ رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را‌ نخواهد دید و روز به روز به نابودی نزدیک خواهد شد. در این مسیر نیاز است تا از خداوند متعال کمک بگیریم و بخواهیم که زمینه این نابودی را فراهم سازد و دل‌‌های انسان‌های حق طلب و مردم عدالت خواه را بیش از پیش با یک‌دیگر همراه سازد. بیداری جوامع به ویژه در غرب موجب تسریع نابودی این رژیم جعلی خواهد شد به ویژه اکنون که در دل دانشجویان و جوانان که احساسات پاک‌تری دارند، این مهم آغاز شده است و به بیداری رسیده‌اند. فلسفی گفت: جامعه جهانی در حال بیداری است و جوانان در مقابل جنایات جنگی و استکبار جهانی سکوت نمی‌کنند. حمایت آشکار آمریکا از رژیم صهیونیستی امروز با مقابله مردم این کشور و به ویژه جوانان همراه شده است. بی‌شک سایر اقشار مردم در غرب و کشورهای غربی نیز به این قشر خواهند پیوست و وجدان بیدار جوانان و دانشجویان سایر گروه‌ها ر‌ا نیز با خود همراه خواهد کرد. او اضافه کرد: به موجب نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکایی مبنی بر اینکه شما اکنون در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است ایستاده‌اید، مسیر تاریخ تغییر خواهد یافت و در آینده نزدیک تمام جوامع غربی به بیداری خواهند رسید و دولت‌های غربی نیز از حمایت رژیم غاصب صهیونیستی دست خواهند برداشت. وی در پایان این گفت‌وگو بیان کرد: مردمان فلسطین، الگوی مقاومت بوده و هستند. امیدواریم با حمایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری مسیر درست را همچنان ادامه دهیم و این مسیر را با روشن‌گری‌های ایشان به جهانیان نیز انتقال دهیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نامه خود به جوانان و  دانشجویان در ایالات متحده‌ آمریکا فرمودند: فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملّتی متشکّل از مسلمان و مسیحی و یهودی، و با سابقه‌ تاریخی طولانی. سرمایه‌داران شبکه‌ صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ دهها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه‌ها و بازارها و مزرعه‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌شده‌ فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند. بیانات ایشان به صراحت از استقلال فلسطین حکایت دارد و بی‌شک این نقطه تاریخی که امروز در سطح جهانی ایجاد شده است، دولت‌های غربی را نیز متمایل به پذیرفتن استقلال فلسطین کرده است. براین اساس امیدواریم نابودی رژیم صهیونیستی هرچه سریع تر طی شود و به نتیجه مطلوب خود برسد.

ابوالفضل ظهره‌وند، نماینده مردم تهران در مجلس:
نامه حضرت آیت الله خامنه‌ای، تاثیر بسزایی بر بدنه اجتماعی و جامعه نخبگان آمریکایی خواهد داشت

ابوالفضل ظهره‌وند، نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم در راستای نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اهتمام ویژه رسانه‌های جهانی از جمله رسانه‌های عرب زبان و غربی نسبت به نامه ایشان به خبرنگار‌ «رسالت» اظهارکرد: نامه مقام معظم رهبری یک ابتکار عمل قابل توجه در قالب مخاطب قراردادن فضای افکارعمومی در غرب و به ویژه آمریکا می‌باشد چراکه همواره شاهدیم بدنه اجتماعی در آمریکا به صورت‌های مختلف و چه بسا در قالب موضع رسمی اعلام داشتند که از فضای حاکمان بر کشور دور هستند و نگرش متفاوتی دارد. 
وی افزود: نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا بسیار به‌هنگام و مناسب بود. ایشان در این نامه بیان داشتند که جوانان و دانشجویان حامی فلسطین که در دانشگاه‌های آمریکا درس می‌خوانند، در طرف درست تاریخ قرار گرفته‌اند. همچنین مقام معظم رهبری اشاره داشتند که جوانان و دانشجویان حامی فلسطین به سبب رویکرد حال حاضر خود همسویی با محور و جریان مقاومت دارند. امروز جریان مقاومت تا عمق آمریکای شمالی و در اعماق کشورهای غربی درحال گسترش است. 
ظهره‌وند تصریح کرد: امروز مفهوم جدیدی از مقاومت و هم‌سویی در حال شکل‌گیری است و این مهم در نقاط مختلف دنیا گسترش یافته است. 
نماینده مردم تهران در مجلس دوازدهم همچنین خاطرنشان کرد: قابل پیش‌بینی است که محور مقاومت در روابط  بین الملل بیش از پیش عمق پیدا کند. چراکه موضع‌گیری‌های بسیار خوبی رقم خورده است. 
او متذکر شد: نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا بسیار حائزاهمیت و به‌هنگام بود. علی‌رغم اهتمام ویژه رسانه‌های جهانی از جمله رسانه‌های عرب زبان و غربی نسبت به نامه ایشان معتقدیم که طی روزهای آینده بازتاب این نامه بیش از پیش  خواهد شد و طی هفته‌های آینده در میان جوامع بین الملل گسترش بیش‌تری پید‌ا خواهد کرد. 
وی در پایان این گفت‌وگو یادآور شد: غرب همواره کوشیده است تا به افکار عمومی آدرس غلط بدهد و مسیر انحراف افکار را رقم بزند. درچنین شرایطی نامه رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا بسیار مهم تلقی می‌گردد و برای نخبگان جوامع غربی نیز حائزاهمیت می‌باشد. به طورحتم دریافت پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای، تاثیر بسزایی بر بدنه اجتماعی و جامعه نخبگان خواهد داشت چراکه حاکمیت آمریکا همواره تلاش کرده است که چهره منفی و متفاوت از واقعیت را برای جوانان و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا  ترسیم کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.