التهاب در قلب قدس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 64140
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۲:۰۱ |
شمار مجروحان حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی به 152 نفر رسید

التهاب در قلب قدس

منابع فلسطینی از یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجدالاقصی و زخمی شدن ده‌ها نمازگزار فلسطینی در این حمله خبر دادند. به گزارش تسنیم، ده‌ها فلسطینی در یورش بامداد امروز نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجدالاقصی زخمی شدند.منابع فلسطینی اعلام کردند که شمار مجروحان حمله وحشیانه اشغالگران اسرائیلی به مسجد الاقصی تا این لحظه به بیش از 152 نفر رسیده که حال 16 نفر از آن‌ها وخیم است و 8 نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. تا این لحظه ده‌ها نمازگزار هم بازداشت شده‌اند.
التهاب در قلب قدس

منابع فلسطینی از یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجدالاقصی و زخمی شدن ده‌ها نمازگزار فلسطینی در این حمله خبر دادند. به گزارش تسنیم، ده‌ها فلسطینی در یورش بامداد امروز نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجدالاقصی زخمی شدند.منابع فلسطینی اعلام کردند که شمار مجروحان حمله وحشیانه اشغالگران اسرائیلی به مسجد الاقصی تا این لحظه به بیش از ۱۵۲ نفر رسیده که حال ۱۶ نفر از آن‌ها وخیم است و ۸ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. تا این لحظه ده‌ها نمازگزار هم بازداشت شده‌اند.
منابع فلسطینی از نیاز مبرم به خون در بیمارستان المقاصد واقع در قدس اشغالی به علت حجم بالای مجروحان فلسطینی بستری در این بیمارستان خبر داد. نظامیان رژیم صهیونیستی از صبح امروز با یورش به مسجدالاقصی بیش از ۱۵۰ فلسطینی را مجروح و بیش از ۴۰۰ نفر را اسیر کردند.
  نشست امنیتی «بنت»
«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم اکنون در حال رایزنی‌های امنیتی درباره نحوه مقابله با فلسطینی‌هاست. خبرنگار الجزیره هم از نشست فوری
 نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وزیر امنیت داخلی و دیگر مقامات امنیتی این رژیم خبر داد. دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما در راستای آرام کردن اوضاع در قدس حرکت می‌کنیم و آماده همه نوع سناریوهستیم.
  حمله صهیونیست‌ها به درمانگاه
طبق گزارش هلال احمر فلسطین، نظامیان صهیونیست مانع از تردد آمبولانس‌های حامل مجروحان می‌شوند. خبرگزاری «شهاب» هم گزارش داد نظامیان اشغالگر به کلینیک پزشکی مجاور «مصلای قِبَلی» در مسجدالاقصی یورش برده و مانع رسیدگی کادر درمان به فلسطینی‌های مجروح شده‌اند. هلال احمر فلسطین ازبرپایی بیمارستان صحرایی در مرکز اورژانس قدس هم خبر داد.
شاهدان عینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی با بمب‌های صوتی و گاز اشک آور به سمت نمازگزاران حمله‌ور شدند که بر اثر آن شماری از فلسطینی‌ها زخمی شدند. یکی از پرسنل اوقاف در مسجدالاقصی اعلام کرد که حجم زخمی‌های ناشی از حمله اشغالگران به نمازگزاران بسیار زیاد است.
   بازداشت ۴۰۰ نفر در الاقصی
«عمر الکسوانی» مدیر مسجدالاقصی گفت: اوضاع در مسجدالاقصی خطرناک است. ما نماز جمعه را به هر قیمتی اقامه خواهیم کرد. مدیر مسجدالاقصی اعلام کرد: ۴۰۰ فلسطینی در جریان یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی بازداشت شده‌اند. برخی از گزارش‌ها از بازداشت ۱۰۰ و حتی ۳۰۰ نفر در این درگیری‌ها خبر دادند. پلیس رژیم صهیونیستی مدعی شد: ما  روند بیرون کردن نمازگزارانی که در داخل مسجدالاقصی بودند را کامل کرده و ۱۰۰ نفر از آنها را بازداشت کردیم. الجزیره گزارش داد که نظامیان صهیونیست مانع از ورود جوانان از باب العامود به بخش قدیمی قدس شدند. نظامیان رژیم صهیونیستی موانع آهنی در ورودی باب العامود قرار دادند. منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست خبرنگارانی را که در حال پوشش رخدادها و درگیری‌ها در داخل این مسجد بودند، به طرز وحشیانه‌ای مورد حمله قرار دادند. خبرنگار المیادین با اشاره به حمله نظامیان اشغالگر به خبرنگاران گزارش داد که صهیونیستها اجازه مخابره خبر و عکس از بخش قدیمی قدس را نمی دهند.
  دفاع نمازگزاران از الاقصی
نمازگزاران فلسطینی با سنگ به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی پرداختند و شعار می‌دادند: «با جان و با خون خود فدایت می‌شویم ای مسجدالاقصی». منابع فلسطینی گزارش دادند که برخی از نظامیان صهیونیست بر بالای ساختمان‌های نزدیک به باب السلسله در اطراف مسجدالاقصی رفته‌اند. الجزیره گزارش داد که نظامیان صهیونیست همه دربهای منتهی به مسجدالاقصی را به جز «باب حطه» بسته‌اند.بر اساس این گزارش، شماری از نمازگزاران در داخل مسجدالاقصی و مسجد قبه الصخره در محاصره هستند. رسانه‌های رژیم صهیونیستی از زخمی شدن سه نظامی این رژیم در جریان درگیری با فلسطینی‌ها خبر داد.
  خطیب مسجدالاقصی: هدف صهیونیست‌ها خالی کردن مسجدالاقصی از نمازگزاران است
«عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی به الجزیره گفت: تشکیلات خودگردان ملزم به تحمل مسئولیت در حمایت از مسجدالاقصی است. افراطیون یهود بر تصمیمات کابینه اسرائیل در حال حاضر حاکم هستند. اشغالگران به حملات خود با هدف تخلیه مسجدالاقصی از نمازگزاران ادامه می دهند. وی افزود: از کشورهای عربی می خواهم که به نقش خود در ممانعت از تخلیه مسجدالاقصی از سوی اشغالگران عمل کند. صبری گفت: به شدت درباره وارد کردن قربانی‌ها به مسجدالاقصی هشدار می‌دهیم. اشغالگران از شیوه‌های ناجوانمردانه استفاده می‌کنند و نمازگزاران بی دفاع را با سلاح گرم هدف قرار داده‌‌اند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.