اضطراب در ارتش شیطان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 95973
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۶:۳۱ |
بحران‌های روانی در میان نظامیان صهیونیست تشدید شده است

اضطراب در ارتش شیطان

نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از نظامیان صهیونیست بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آن‌ها به الکل و مواد مخدر افزایش‌یافته است.
اضطراب در ارتش شیطان

 نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از نظامیان صهیونیست بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آن‌ها به الکل و مواد مخدر افزایش‌یافته است. در شرایطی که آمار صهیونیست‌هایی که بعد از جنگ غزه از اختلالات حاد روانی رنج می‌برند همچنان درحال افزایش است، روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت در گزارشی اعلام کرد که نهاد موسوم به «اداره توانبخشی ارتش اسرائیل» تصمیم گرفته تا برنامه‌ای برای کمک به نظامیانی که به دلیل جنگ در غزه دچار اختلالات روانی شده‌اند راه‌اندازی کند.

 افزایش میل به خودکشی در میان نظامیان صهیونیست
این رسانه عبری به نقل از مقامات مربوطه صهیونیستی اعلام کرد که شماری از نظامیان بعد از جنگ غزه به فکر خودکشی افتاده‌اند و به همین منظور تیم‌هایی از پرستاران و روانپزشکان برای کمک به آن‌ها تشکیل‌شده است.در ادامه این گزارش آمده است، جنگ غزه پیامدهای سنگینی بر جان و سلامتی اسرائیلی‌ها به‌ویژه نیروهای ارتش گذاشته و شاهد شیوع قابل‌توجه اختلالات روانی در میان آن‌ها هستیم و دست‌کم ۵۰۰ نظامی دچار آسیب روحی شدید شده‌اند.بر اساس گزارش تسنیم، منابع پزشکی رژیم صهیونیستی نیز این خبر را تایید و تأکید کردند نظامیان ارتش اسرائیل که در جنگ غزه حضور داشتند دچار آسیب‌های شدید روحی و روانی شده‌اند و مدام با کابوس‌های آزاردهنده مواجه‌اند.از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در بیمارستان‌ها به نظامیانی که در جنگ غزه درگیر مشکلات روانی شده‌اند مواد مخدر تزریق می‌شود تا آرام شوند.
در همین زمینه روزنامه یدیعوت آحارانوت به یک تحقیق مستند اشاره کرد که نشان می‌دهد بعد از ۷ اکتبر اسرائیلی‌ها به شکل فزاینده‌ای اعتیاد به مواد مخدر پیداکرده‌اند. این تحقیق حاکی از آن است که از زمان آغاز جنگ غزه در ۷ اکتبر تعداد اسرائیلی‌هایی که از قرص‌های خواب، حشیش، الکل و داروهای اعتیادآور استفاده می‌کنند، افزایش قابل‌توجهی داشته است.

  بحرانی که در تل‌آویو ادامه دارد 
در این تحقیق که توسط پژوهشگران دانشگاه حیفا و مرکز سلامت روان «شلواتا» انجام‌شده آمده است که حوادث ۷ اکتبر تأثیرات گسترده‌ای بر سلامت روان اسرائیلی‌ها داشته و موجب شده اسرائیلی‌ها بیشتر از قبل به مواد اعتیادآور گرایش پیدا کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۶ درصد از اسرائیلی‌هایی که موردتحقیق قرار گرفتند مصرف نیکوتین خود را افزایش داده‌اند، ۱۰ درصد نیز مصرف الکل و ۵.۵ درصد هم استفاده از حشیش را افزایش داده‌اند. استفاده از داروهای اعتیادآور همچون مسکن‌های قوی و قرص‌های خواب‌آور نیز به ترتیب ۱۱ و ۱۰ درصد افزایش داشته است.
طبق این مطالعه، افزایش اعتیاد به مواد مخدر و الکل پیامدهای بالقوه‌ای برای اسرائیلی‌ها خواهد داشت. آن‌ها برای تسکین فوری به مواد اعتیادآور مانند نیکوتین، کافئین و الکل متوسل می‌شوند و حشیش و سایر مواد مخدر را امتحان می‌کنند و شاید داروهایی مانند آرام‌بخش، مسکن و قرص‌های خواب‌آور را مصرف کنند. شاید افراد عادی بتوانند در طول زمان اعتیاد خود را به این مواد کم کنند اما افرادی که آسیب‌های شدید و پریشانی را تجربه می‌کنند و مکانیسم‌های مقابله‌ای آن‌ها ناکافی است، ممکن است به اعتیاد مزمن مبتلا شوند.

  اضطراب پس از شوک 
منابع عبری گزارش می‌دهند که اختلال «اضطراب بعد از شوک» تبدیل به یک بیماری مزمن در میان اسرائیلی‌ها شده و این اختلال حتی در میان کسانی که مستقیما در معرض حوادث ۷ اکتبر نبودند نیز احساس می‌شود.
اضطراب بعد از شوک نوعی اختلال هراس ناشی از تجربه یک آسیب روانیِ شوکه‌کننده است. در این شرایط فرد از علائم جسمی مانند ضعف، حالت تهوع و شب‌ادراری نیز رنج می‌برد. این نوع اختلال روانی بعد از جنگ جولای ۲۰۰۶ و شکست خفت‌بار صهیونیست‌ها مقابل حزب‌الله، در میان نظامیان صهیونیست شایع شد. مطالعات نشان می‌دهد که اغلب نظامیان ارتش اسرائیل به خاطر خجالت و ترس از آبروریزی برای درمان این اختلال خود اقدام نمی‌کنند.

  گزارش معنادار هاآرتص
در پی افزایش مشکلات و اختلالات روانی میان صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه، روزنامه عبری هاآرتص در گزارش جدید خود به این منظور اعلام کرد که نظام سلامت روان در اسرائیل (فلسطین اشغالی) در حال فروپاشی بوده و ده‌ها روانپزشک باهدف زندگی بهتر و باثبات‌تر راهی انگلیس شده‌اند.
هاآرتص افزود، مهاجرت روانپزشکان به خارج در شرایطی انجام می‌شود که درخواست برای خدمات بهداشت روان در میان اسرائیلی‌ها به دلیل جنگ غزه همچنان رو به افزایش است. روسای مراکز بهداشت روان اسرائیل هفته گذشته نامه‌ای به «متانیاهو انگلمن» ناظر اسرائیل ارسال کرده و درباره فروپاشی کامل نظام سلامت روان هشدار دادند.
این رسانه عبری به نقل از یکی از مقامات برجسته نظام سلامت روان رژیم صهیونیستی که با روانپزشکان این رژیم صحبت کرده بود گزارش داد، روانپزشکان اسرائیلی معتقدند که در انگلیس درآمد بیشتری خواهند داشت. اما آنچه که موجب مهاجرات این روانپزشکان از اسرائیل (فلسطین اشغالی) می‌شود، احساس ناامیدی و نارضایتی به دلیل حجم زیاد کار و عدم احساس بهبود وضعیت در سایه شرایط کنونی است. به‌ویژه اینکه انتظار می‌رود حجم کار روانپزشکان در وضعیت فعلی (جنگ غزه) بسیار بیشتر هم بشود.این منبع افزود، نظام سلامت روان در انگلیس سازمان‌دهی شده‌تر است و حجم کار نیز کمتر می‌باشد.
هاآرتص در ادامه گزارش خود اعلام کرد که بر اساس اطلاعات نیروی کار پزشکی اسرائیل، آمار روانپزشکان اسرائیلی طی دهه گذشته ۱۹ درصد کمتر شده و به ازای هر ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر تنها یک روانپزشک وجود دارد.

  کمبود روانپزشک در اراضی اشغالی 
«شموئیل هیرشمن» مدیر موسسه موسوم به انجمن مراکز بهداشت روان اسرائیل اعلام کرد که با کمبود بیش از ۴۰۰ روانپزشک مواجهیم و انتظار می‌رود این تعداد در عرض ۵ سال بیشتر نیز بشود. از زمان آغاز جنگ غزه تقاضا برای ارائه خدمات روانی و استخدام روا‌پزشکان بسیار بیشتر شده و از ۷ اکتبر حدود ۳۰۰ هزار بیمار به جمع بیماران روانی اسرائیل اضافه‌شده که نیاز به درمان توسط متخصصان دارند.نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آن‌ها به الکل و مواد مخدر افزایش‌یافته است.
در تحقیقی که توسط پژوهشگران دانشگاه حیفا و مرکز سلامت روان «شلواتا» انجام‌شده آمده است که حوادث ۷ اکتبر تأثیرات گسترده‌ای بر سلامت روان اسرائیلی‌ها داشته و موجب شده اسرائیلی‌ها بیشتر از قبل به مواد اعتیادآور گرایش پیدا کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۶ درصد از اسرائیلی‌هایی که موردتحقیق قرار گرفتند مصرف نیکوتین خود را افزایش داده‌اند، ۱۰ درصد نیز مصرف الکل و ۵.۵ درصد هم استفاده از حشیش را افزایش داده‌اند. استفاده از داروهای اعتیادآور همچون مسکن‌های قوی و قرص‌های خواب‌آور نیز به ترتیب ۱۱ و ۱۰ درصد افزایش داشته است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.