اروپا در محاصره آتش کرونا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29872
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۳۸ |
روزهای سیاه در قاره سبز؛

اروپا در محاصره آتش کرونا

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا از درخواست کمک مقامات محلی مادرید از ارتش اسپانیا برای مقابله با شیوع کرونا و پیش بینی تا ۵۰ هزار ابتلای روزانه در انگلیس از طرف مقامات بهداشتی این کشور خبر می‌دهد. موج دوم کرونا در بسیاری از  کشورهای اروپایی بازگشت زياد محدودیت ها را به دنبال داشته است.
اروپا در محاصره آتش کرونا

 گروه بین الملل
جدیدترین اخبار کرونا از اروپا از درخواست کمک مقامات محلی مادرید از ارتش اسپانیا برای مقابله با شیوع کرونا و پیش بینی تا ۵۰ هزار ابتلای روزانه در انگلیس از طرف مقامات بهداشتی این کشور خبر می‌دهد. موج دوم کرونا در بسیاری از  کشورهای اروپایی بازگشت زياد محدودیت ها را به دنبال داشته است.
 درخواست آلمان برای تبادل داده‌ها درباره تخت‌های خالی ویژه بین کشورهای اروپایی
جدیدترین اخبار کرونایی از این اتحادیه حاکی از آن است که «ینز اشپاهن»، وزیر بهداشت آلمان خواستار تبادل داده ها بین کشورهای اروپایی درباره تخت های مراقبت های ویژه آزاد شد تا به این ترتیب مشخص شود که در کدام مناطق تخت هایخالی برای درمان بیماران کرونایی وجود دارد.آلمان در اولین نقطه اوج کرونا بیمارانی از فرانسه، هلند و ایتالیا را در بیمارستان های خود برای درمان پذیرفت.
 تأکید آلمان بر لزوم باز نگه داشتن مرزها
دفتر صدر اعظم آلمان هم اعلام کرد که با وجود افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای همسایه اما مرزهای آلمان باید همچنان باز بماند.رئیس دفتر صدر اعظم آلمان در این باره گفت که ما هیچ تجربه خوبی از بستن مرزها نداریم.چنانچه خبرگزاری تسنیم گزارش داده است،از هر دو مبتلای جدید به کرونا در ایالت بایرن یک نفر سن بین ۱۵ تا ۳۴ سال دارد. بر اساس آمارهای نهادهای بهداشتی در این ایالت آلمان ۴۷ درصد همه مبتلایان جدید هفت روز گذشته در این ایالت آلمان از این گروه سنی بوده‌اند.
 پیش بینی ۵۰ هزار مورد ابتلای روزانه در انگلیس
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اقدامات حمایتی برای مهار این بیماری را تشدید می کند. جانسون قرار است  یک سخنرانی درباره جدیت و بحرانی شدن اوضاع کرونا در انگلیس ایراد كند و همگان را به رعایت قواعد فاصله گذاری و ایمنی توصیه کند.آمار مبتلایان جدید به کرونا در روزهای اخیر به شدت در انگلیس افزایش پیدا کرده و تقریبا   روزانه ۳۵۰۰ تا ۴ هزار ابتلای جدید به این بیماری در این کشور گزارش می شود.
کارشناسان و مقامات بهداشتی در انگلیس هشدار می دهند که اگر این ویروس همچنان با این سرعت در این کشور گسترش یابد تقریبا پیش بینی می شود که اواسط اکتبر تعداد مبتلایان روزانه به ۵۰ هزار مورد افزایش می یابد.
سر پتریک والانس، مشاور ارشد دولت در امور علمی در یک مراسم توجیهی دفتر نخست وزیری‌ که از تلویزیون پخش شد گفت که همه‌گیری ویروس کرونا «تقریبا هر هفت روز دوبرابر می‌شود». او گفت: «شکی نیست»‌که آمار ابتلا در میان تمامی گروه‌های سنی در حال افزایش است.
سر پتریک، که در این نشست همراه با پروفسور کریس ویتی، مأمور ارشد پزشکی انگلیس حضور یافته بود، همچنین درباره تهدید «بسیار جدی»‌ کووید ۱۹ در طی۶ ماه آینده هشدار داد. و پروفسور ویتی گفت که لازم است «ارتباط‌های غیرلازم میان خانوارها شکسته شده و روند تغییر کند.»گمان می‌رود که نخست‌وزیر ممکن است در حال بررسی تعطیلی «موقت و سختگیرانه» باشد که برای دوره‌های کوتاه‌تر و با محدودیت‌های پراکنده و سرتاسری سخت‌تر، در طی۶ ماه آینده اعمال شود تا «فضای تنفس»‌ فراهم شود.
 اعتراف نخست وزیر چک به سهل انگاری در مبارزه با کرونا
نخست وزیر جمهوری چک هم بر سهل انگاری در مبارزه با شیوع مجدد کرونا اعتراف کرده و اقدام دولت در کاهش محدودیت ها قبل از تعطیلات تابستان را نادرست ارزیابی کرد.اخیرا وزیر بهداشت چک به دلیل انتقادها از وی در مدیریت بحران کرونا از سمت خود کناره گیری کرد.یک سخنگوی دولت آلمان هم روز دوشنبه از تلاش های دولت برای جلوگیری از بسته شدن مجدد سراسری مدارس آلمان در صورت شیوع مجدد کرونا خبر داد.
 شیوع کرونا در اردوگاه موقتی پناهندگان در جزیره لسبوس یونان
کرونا همچنان در اردوگاه موقتی پناهندگان در جزیره لسبوس یونان که برای پناهندگان آواره بر اثر آتش سوزی اخیر در اردوگاه موریا احداث شده است شیوع پیدا  كرده است. تا به حال ۲۴۳ مورد ابتلا به کرونا در بین حدود ۷ هزار سکنه این اردوگاه موقتی گزارش شده است.
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هم اقتصاد منطقه یورو را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مسیر بهبود قدرتمندانه ارزیابی کرده و در عین حال قدرت این روند بهبود را همچنان نامعلوم، ناهموار و ناقص دانست.
وی تأکید کرد که اقتصاد منطقه یورو به شدت وابسته به توسعه آینده این بیماری همه گیر و موفقیت عرصه سیاسی در مهار آن است.وزیر بهداشت ایتالیا هم اعلام کرد که از این پس مسافران از کشور فرانسه و مناطق پر خطر کرونایی در این کشور باید   تست کرونا بدهند.
 درخواست کمک مادرید از ارتش برای مقابله با کرونا
رئیس منطقه‌ای مادرید هم از ارتش اسپانیا درخواست کرده که نهادهای امنیتی منطقه‌ای را در مبارزه با کرونا تقویت کند. اخیرا شیوع ویروس کرونا در پایتخت اسپانیا سرعت بسیار بالایی گرفته است و برخی مناطق در این شهر اسپانیا در قرنطینه قرار گرفته‌اند.
وزیر بهداشت فرانسه هم درخواست کرده که در اتحادیه اروپا داروی بیشتر و تجهیزات حفاظتی بیشتری تولید شود. کشور چین در حال حاضر ۹۰ درصد این ابزار مورد نیاز اروپا را تولید می کند.انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای ۱۸۲۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داده است.اولین شهر در ایالت بایرن آلمان هم به دلیل شیوع کرونا همه مدارس خود را تعطیل  كرده است.
 صنعت توریسم اتریش زیر اهرم فشار کرونا
وزیر توریسم اتریش هم از فشار بالایی که محدودیت های سفر برای مهار ویروس کرونا بر این بخش وارد می کند خبر داده است. بر اساس آمارها اخیرا اقامت های شبانه در هتل هادر وین اتریش حدود ۸۶ درصد کاهش داشته است. این وزیر اتریشی همچنین گفت که هشدارهای سفير آلمان به شهروندانش برای سفر به وین هم اخیرا باعث شده که بسیاری توریست ها از این کشور سفر خود را نیمه کاره
 رها کنند.
جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که در اسپانیا تا به حال ۶۷۱۴۶۸ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۰۶۶۳ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.در فرانسه هم تا به حال ۴۵۸۰۶۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۱۳۳۸ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.انگلیس هم به شدت تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال ۳۹۸۶۲۵ نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۱۷۸۸ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.