اختصاص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی موجب تسریع روند ساخت مسکن خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94886
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۶:۵۲ |
آرا شاوردیان، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

اختصاص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی موجب تسریع روند ساخت مسکن خواهد شد

آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران و دبیر دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» بابیان اینکه مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون اصلاح بندی در بودجه ۱۴۰۲ که به نحوه اختصاص قیر رایگان به دستگاه‌ها اختصاص داشت را به دولت ارسال کرده است.
اختصاص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی موجب تسریع روند ساخت مسکن خواهد شد
آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران و دبیر دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» بابیان اینکه مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون اصلاح بندی در بودجه ۱۴۰۲ که به نحوه اختصاص قیر رایگان به دستگاه‌ها اختصاص داشت را به دولت ارسال کرده است، اظهارکرد: ۲۰هزار میلیارد تومان شامل انواع قیر به‌صورت رایگان و برای اجرای پروژه‌های عمرانی به دستگاه‌های اجرایی اختصاص داده‌شده و این در راستای اصلاح بند(ک) تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور می‌باشد که در سال جاری به تصویب مجلس رسید.
وی افزود: بی‌شک اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان به دستگاه‌های اجرای موجب تسریع روند انجام و رونق فعالیت‌های عمرانی می‌گردد. کوشش مجلس شورای اسلامی این است که طرح اختصاص قیر رایگان برای دستگاه‌های اجرایی به منظورتوسعه راه‌های اصلی و فرعی، کمک به شهرداری‌ها، بهسازی معابر و جاده‌های روستاها و گلزارهای شهدا در سراسر کشور و همچنین جاده‌های میانی، مزارع و آسفالت مدارس موردتوجه قرار گیرد.
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اختصاص قیر رایگان در تسریع روند ساخت واحدهای مسکونی و همچنین پروژه نهضت ملی مسکن تصریح کرد: قیر رایگان برای دستگاه‌های اجرایی کمک شایانی به حوزه ساخت مسکن و تکمیل پروژه‌های عمرانی خواهد داشت. به طورحتم با اجرای این روند شاهد فعالیت گسترده و تسریع روند ساخت در حوزه عمرانی سراسر کشور خواهیم بود.
نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران درباره ابلاغ وزارت صمت برای افزایش تولید سیمان  به ۲میلیون تن در پایان گفت‌وگو همچنین خاطرنشان کرد: براساس برآوردهای انجام‌شده می‌توان اظهارداشت که متوسط مصرف سیمان در کشور به‌صورت ماهانه طی سال گذشته پنج میلیون تن بوده است. خوشبختانه این میزان در نیمه نخست سال جاری حدود ۱۲ درصد افزایش داشته. براین اساس نیاز است تا در هرماه حداقل بیش از هفت میلیون تن سیمان تولید و عرضه شود. چنانچه تولید سیمان در هرماه به بیش از ۷ میلیون تن برسد، می‌توان نسبت به رشد تولید و شکوفایی ساخت مسکن امید داشت و شاهد رونق درروند ساخت واحدهای نهضت مسکن بود.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.