آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101583
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۶:۰۷ |
هشدار مقامات ارشد اسرائیلی در خصوص عواقب جنگ با مقاومت لبنان

آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها

 مسئولان و محافل صهیونیستی با اعتراف به شکست چندبعدی این رژیم در جنگ کنونی اعلام کردند ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله درمانده شده، آمادگی جنگ با آن را ندارد و اگر اشتباهی از تل‌آویو سر بزند همه اسرائیل زیر آتش حزب‌الله خواهد بود.
آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها

 مسئولان و محافل صهیونیستی با اعتراف به شکست چندبعدی این رژیم در جنگ کنونی اعلام کردند ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله درمانده شده، آمادگی جنگ با آن را ندارد و اگر اشتباهی از تل‌آویو سر بزند همه اسرائیل زیر آتش حزب‌الله خواهد بود.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، عمده مطالب منتشرشده در رسانه‌های عبری طی دو هفته گذشته مربوط به خطرات گسترش جنگ با لبنان بوده و این رسانه‌ها تأکید می‌کنند که چنین جنگی، اسرائیل را به لبه پرتگاه خواهد برد و نابودی آن را تسریع می‌کند.
در شرایطی که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته تهدیدات و لفاظی‌های تکراری خود درباره گسترش حملات ارتش اسرائیل در جبهه شمالی علیه لبنان را مطرح کرد، محافل و مسئولان و تحلیلگران صهیونیست معتقدند اکنون به‌هیچ‌وجه زمان مناسبی برای جنگ گسترده در شمال نیست و بهایی که اسرائیل مجبور است در این جنگ بپردازد می‌تواند نابودی آن باشد.
 شکست چندبعدی صهیونیست‌ها 
در این زمینه «آموس هرئیل» تحلیلگر امور نظامی روزنامه عبری هاآرتص گفت: جنگ با حزب‌الله چالش وحشتناکی برای جبهه داخلی اسرائیل به وجود خواهد آورد؛ زیرا در چنین جنگی شمال و مرکز اسرائیل (فلسطین اشغالی) با خطر بزرگی مواجه خواهند شد که قبل از این ندیده بودند.
وی افزود: ما درحالی‌که وارد نهمین ماه جنگ می‌شویم هیچ خبر خوبی برای اسرائیل وجود ندارد، زیرا طبق گفت‌وگوهایی که طی دو هفته گذشته با مقامات نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل انجام شد شواهد حاکی از آن است که اسرائیل به سمت یک شکست چندبعدی پیش می‌رود. امروز اسرائیل از منظر راهبردی در همه عرصه‌ها گرفتارشده که بزرگترین و مهم‌ترین آن صحنه رویارویی با حزب‌الله لبنان است؛ جایی که اکنون اسرائیل در برابر خطر یک آتش بزرگ قرار دارد.
وی با اشاره به‌احتمال بالای شکست دوباره در مذاکرات تبادل اسرا با حماس تأکید کرد: برای یک‌لحظه بعد از سخنرانی «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به نظر می‌رسید که اسرائیل از این گل‌ولای نجات پیدا کند اما این اتفاق نیفتاد. همچنین باید اشاره‌کنیم حملات نظامی که اکنون ارتش اسرائیل آن را متمرکز بر رفح و اردوگاه‌های مرکزی غزه کرده است، منجر به پیروزی اسرائیل در آینده قابل پیش‌بینی نخواهد شد.
 کل اراضی اشغالی  زیر آتش حزب‌الله
از سوی دیگر «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه ۱۳ این رژیم درباره وضعیت آشفته جبهه شمالی فلسطین اشغالی اظهار داشت که حزب‌الله می‌تواند ضربه‌ای بی‌سابقه به اسرائیل بزند.وی افزود: راه پایان دادن به جنگ با حزب‌الله، از طریق مذاکره با دولت لبنان با میانجی‌گری آمریکا و فرانسه است و افراطی‌های کابینه اسرائیل خواستار یک جنگ پوچ و دیوانه‌وار هستند.
«تامیر هایمن» رئیس سابق شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) نیز به‌نوبه خود اعلام کرد: اتفاقاتی که در شمال رخ می‌دهد بسیار خطرناک است و آواره شدن اسرائیلی‌ها از شهرک‌های شمالی، بزرگترین دستاوردی است که حزب‌الله کسب کرد.
وی در گفت وگو با شبکه ۱۲ رژیم اشغالگر تأکید کرد: اگر مقامات سیاسی اسرائیل بخواهند با حزب‌الله تسویه‌حساب کنند همه اسرائیل زیر آتش حزب‌الله خواهد بود.
روزنامه عبری معاريو نیز در گزارشی به همین منظور اعلام کرد باید به یک حقیقت اعتراف کنیم و آن‌هم این است که ارتش اسرائیل قدرت کافی برای جنگ گسترده با لبنان را ندارد. سؤال این است که ارتش اسرائیل که در مدت ۸ ماه نتوانست حماس را شکست دهد چگونه می‌خواهد حزب‌الله را شکست بدهد.این رسانه صهیونیستی تصریح کرد: اسرائیل در وضعیت کنونی خود چگونه می‌تواند با دشمنی قدرتمندتر از حماس، آن‌هم درحالی‌که هنوز جنگ در غزه را به پایان نرسانده و نیروهای ارتش خسته و فرسوده شده‌اند و انگیزه جامعه داخلی اسرائیل هم روزبه‌روز در حال ضعیف‌تر شدن است، وارد جنگ شود؟
در ادامه این گزارش آمده است: این تهدیدات اسرائیل که بیش از ۲۵ سال است تکرار می‌شود، صرفا حرف‌های توخالی است. واقعیت آن است که اسرائیل زیاد حرف می‌زند و کمتر عمل می‌کند و بنابراین ما زمانی که فقط حرف بزنیم دشمن تصویری از ضعف در ما می‌بیند.
 نصرالله نقاط ضعف اسرائیل را خوب می‌شناسد
روزنامه صهیونیستی معاریو تأکید کرد: (سید) حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله می‌داند که اسرائیل در بهترین شرایط خود نیست و یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه هم این نقاط ضعف اسرائیل را خوب می‌داند. وعده‌هایی که مقامات به اسرائیلی‌ها می‌دهند مبنی بر اینکه می‌توانند لبنان را نابود کنند، تنها یک توهم است.
از طرف دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که ارتش اسرائیل بدون هیچ‌گونه چشم‌انداز و استراتژی سیاسی در جبهه‌های شمالی و جنوبی عمل می‌کند و فقط طبق دستورات نتانیاهو پیش می‌رود.این رسانه‌ها تأکید کردند: ادامه جنگ فرسایشی در نوار غزه، درماندگی ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله در شمال، موشک‌هایی که از یمن و عراق به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک می‌شود و افزایش عملیات‌های فلسطینی‌ها در کرانه باختری، موجب افزایش انتقادات علیه ارتش اسرائیل شده است.
شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این زمینه با اشاره به انتقادات تندی که در داخل ارتش اسرائیل علیه فرماندهی آن وجود دارد اعلام کرد که به نظر می‌رسد ارتش اسرائیل از شکست ۷ اکتبر درس عبرت نگرفته است.این رسانه عبری افزود: فرهنگ‌سازمانی اسرائیل همچنان ناقص است، اطلاعات به‌صورت شفاف مخابره نمی‌شود و ارتش اسرائیل حقیقت را به اسرائیلی‌ها نمی‌گوید. روندی که ارتش اسرائیل پیش‌گرفته مملو از هرج‌ومرج و جنجال است و این را می‌توان در رفتار نیروهای ذخیره ارتش به‌وضوح مشاهده کرد. یکی از بزرگترین چالش‌های ارتش اسرائیل بحث انضباط است و به نظر می‌رسد که ارتش در این زمینه نه‌تنها پیشرفتی نداشته بلکه وضعیت آن بدتر هم شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: نظامیان و فرماندهان ارتش اسرائیل هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند و تحقیقات حتی در حوادث جدی که تلفات جانی برای ارتش به همراه داشته است، به شکل سطحی انجام می‌شود. علاوه بر آن ارتش اسرائیل هیچ گزارشی درباره اشتباهات خود در غزه و سایر عرصه‌ها ارائه نمی‌کند.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.