تجمع معلمان حق‌التدریس در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدام | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7083
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸ | 382 بازدید |

تجمع معلمان حق‌التدریس در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدام

حدود یک هزار نفر از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور امروز در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.
تجمع معلمان حق‌التدریس در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدام

حدود یک هزار نفر از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در اعتراض به عدم اجرای قانون استخدام معلمان حق‌التدریس امروز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

آن‌ها در این تجمع شعار‌هایی همچون “ماده ۲۸ باید توقف بشه”، ۳۰” هزار حق‌التدریس استخدام”، “بودجه تعیین شده کجا هزینه می‌شه” خواهان تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود تا مهر امسال شدند.

آن‌ها خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح کردند، “پنجره‌ها را وا کن عدالت را اجرا کن”.

یکی از این معلمان حق‌التدریس که از استان لرستان آمده بود، اظهار کرد: ۱۲ سال به عنوان نیروی پیش دبستانی فعالیت می‌کردم و هم اکنون ۵ سال است که حق‌التدریس هستم، عمر و جوانی ما در کلاس‌های درس گذشته و حالا که بودجه مربوطه در مجلس تصویب شده است به جای استخدام ۳۰ هزار نفر معلم حق‌التدریس می‌خواهند ۱۲ هزار نفر را استخدام کنند. من نزدیک به ۴۰ سال دارم و بعد از این آیا فرصت استخدام پیدا می‌کنم.

یکی دیگر از معلمان حق‌التدریس که در هنرستانی در تهران مشغول به تدریس است گفت: وزارت آموزش و پرورش، مجلس و سازمان امور اداری و استخدامی آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس تعیین تکلیف شود، اما یک سال است که این آئین‌نامه در دولت بلاتکلیف است و وضعیتش مشخص نیست. از سوی دیگر مجلس ۴۵۰ میلیارد تومان بابت استخدام ۳۲ هزار معلم حق‌التدریس تعیین کرده است، اما متاسفانه می‌خواهند ۱۳ هزار نفر را استخدام کنند. پرسش ما این است که چرا باید ۱۳ هزار نفر استخدام و تکلیف بقیه معلم حق‌التدریس چه می‌شود؟ چرا باید وقتی معلمان حق‌التدریس بلاتکلیف هستند باید به صورت استخدام آزاد و از طریق ماده ۲۸ کلاس‌های درس را پر کنند.

عدم تعیین استخدامی معلمان حق‌التدریس در شرایطی است که تعدادی از آن‌ها سال‌ها مربی پیش‌دبستانی یا معلم حق‌التدریس درمدارس کشور مشغول به فعالیت هستند و با بالا رفتن سن آن‌ها این وضعیت آخرین فرصت استخدامی برای آنهاست.

بلاتکلیفی معلمان حق‌التدریس در حالی است که اخیرا محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعتراض به این موضوع عنوان کرد: امسال ۶۰ هزار و تا ۵ سال دیگر ۳۶۰ هزار معلم از آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد، چگونه باید این نیرو‌ها را جبران کرد؟ قانون معروف به ماده ۱۷ برای تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی، نیرو‌های نهضتی و حق‌التدریسی‌ها را تصویب کردید؛ جای تعجب است که چند ماه است آئین‌نامه آن در دولت مانده و تابستان باید این افراد تعیین تکلیف شوند تا در مهرماه کمبود معلم نداشته باشیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.