نقطه آشکارسازي پيروزي مقاومت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 580
  پرینتخانه » بین الملل, سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶ | 850 بازدید |

نقطه آشکارسازي پيروزي مقاومت

سفر اخير بشار‌اسد رئيس‌جمهور سوريه به ايران و ديدار وي با رهبر‌معظم انقلاب اسلامي، بار ديگر دشمنان امنيت منطقه و خصوصا ايالات متحده آمريکا و متحدان غربي و منطقه‌اي آن را هراسان ساخته است. صورت گرفتن اين ديدار، خصوصا در برهه زماني فعلي، از اهميت زيادي برخوردار است. در اين‌خصوص نکاتي وجود دارد که لازم […]

نقطه آشکارسازي پيروزي مقاومت

سفر اخير بشار‌اسد رئيس‌جمهور سوريه به ايران و ديدار وي با رهبر‌معظم انقلاب اسلامي، بار ديگر دشمنان امنيت منطقه و خصوصا ايالات متحده آمريکا و متحدان غربي و منطقه‌اي آن را هراسان ساخته است. صورت گرفتن اين ديدار، خصوصا در برهه زماني فعلي، از اهميت زيادي برخوردار است.
در اين‌خصوص نکاتي وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گيرد:واقعيت امر اين است که ايالات‌متحده آمريکا ديگر توان پرداخت هزينه‌هاي تصاعدي شکست در سوريه و به طور کليمنطقه را ندارد و دمشق به نقطه آشکار‌ساز شکست سياست‌هاي منطقه‌اي آمريکا تبديل شده است.
درحال حاضرترامپ تنها درصدد آن است که هزينه‌هاي بالا بردن پرچم سفيد شکست در اين مناطق را کاهش دهد زيرا او و همراهانش راه چاره ديگري را در اين‌خصوص نمي‌بينند.
بازي خونين و خطرناکي که اوباما در سال ۲۰۱۱ ميلادي در سوريه کليد زده بود و ترامپ آن را ادامه داده بود، دارد به‌پايان مي‌رسد! هرچند توطئه‌هاي واشنگتن در سوريه ادامه خواهد داشت، اما شکست تروريسم تکفيري به معناي برهم ريختن پازلي است که دموکرات‌ها و جمهوري‌خواهان آمريکايي از حدود هفت‌سال قبل و به‌صورت مشترک عليه دولت و ملت سوريه و متعاقبا ملت‌هاي منطقه چيده بودند.صورت مسئله در سوريه کاملا مشخص است! رسانه‌هاي غربي صراحتا از شکست غرب و ارتجاع عرب در سوريه خبر مي دهند. گروه‌هاي تکفيري و تروريستي در سوريه هرروزه خود را در موقعيتي سخت‌تر و تنگنايي بيشتر مي‌بينند.
روندي که تا نابودي مطلق گروه‌هاي تکفيري ادامه خواهد يافت.
با شکست آمريکا در سوريه، ستون فقرات تروريسم تکفيري در اين کشور شکسته شده است. موضوعي که به‌شدت مهره‌هاي
متوحش آمريکا مانند محمد بن‌سلمان، وليعهد سعودي را نگران ساخته است. اگر سوريه تا ديروز تنها نماد پايداري در برابر دشمنان قسم‌خورده جبهه مقاومت بود، امروز به‌صورتهمزمان به نماد پايداري و پيروزي تبديل شده است.
اين روزها نه‌تنها رسانه‌هاي غربي، بلكه سياستمداران ارشد آمريكايي و اروپايي قدرت انكار شكست خود در سوريه را ندارند. از سال ۲۰۱۱ ميلادي، ايالات‌متحده آمريكا با استفاده از مهره‌هاي عربي مرتجع خود در منطقه بازي خطرناكي را عليه حكومت و ملت سوريه آغاز كرد.
امروز پس از حدود هشت‌سال، شاهد شكست بازي واشنگتن در دمشق هستيم. هم اكنون گروه هاي تكفيري و تروريستي در سوريه هر روزه خود را در موقعيتي سخت‌تر و تنگنايي بيشتر مي‌بينند. روندي كه تا نابودي كامل گروه‌هاي تكفيري ادامه خواهد يافت.
باراک اوباما در سال ۲۰۱۳ ميلادي با همراهي هيلاري كلينتون وزير امور خارجه خود و حتي برخي سناتورهايي كه ظاهرا رقيب كاخ سفيد بودند (مانند جان مك كين)، داعش را در سوريه تاسيس كرد. اين ميراث شوم و خونين در پايان سال ۲۰۱۶ ميلادي به دونالد ترامپ رسيد. ترامپ كه به مانند اوباما تعلق خاطر خاصي به داعش و ديگر گروه‌هاي تروريستي و تكفيري در سوريه داشت، از هيچ‌گونه اقدام و كوششي در راستاي حمايت از آن‌ها دريغ نكرد. با اين‌حال پيروزي جبهه مقاومت در سوريه، روياهاي ترامپ را نقش بر آب ساخت. يكي از وجوه اشتراك اوباما و ترامپ، شكست مشترك اين دو در سوريه محسوب مي‌شود. شكستي كه براي هميشه در كارنامه سياست خارجي ايالات متحده آمريكاثبت و ضبط خواهد شد.
در نهايت اينکه سفر بشار اسد به ايران، نقطه آشکارساز پيروزي بزرگ جبهه مقاومت عليه تروريسم تکفيري است. تروريسمي که ساخته و پرداخته دست آمريکا و متحدان آن بوده و هم اکنون با تنفس مصنوعي کاخ سفيد به حيات حداقلي خود ادامه مي دهد.

نویسنده : حنيف غفاري |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.