کیفیت اجرای قانون اقدام راهبردی ارزیابی خواهد شد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 48659
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۴۴ | 171 بازدید |
محمود عباس زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

کیفیت اجرای قانون اقدام راهبردی ارزیابی خواهد شد

محمود عباس زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت»  در مورد اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها توسط دولت و احتمال قرائت گزارش تخلف سازمان انرژی اتمی از قانون مذکور، بیان کرد: مجلس طبق قانون اساسی می‌تواند در تمام امور کشور ورود کند.
کیفیت اجرای قانون اقدام راهبردی ارزیابی خواهد شد

گروه سیاسی
محمود عباس زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت»  در مورد اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها توسط دولت و احتمال قرائت گزارش تخلف سازمان انرژی اتمی از قانون مذکور، بیان کرد: مجلس طبق قانون اساسی می‌تواند در تمام امور کشور ورود کند. کمیسیون اصل ۹۰ نیز به‌تناسب وظیفه قانونی خود به حوزه‌های مختلف برای بررسی اجرای دقیق قوانین ورود می‌کند.او ادامه داد: در مجلس تقسیم‌کار صورت گرفته است و این قوه متشکل از کمیسیون‌های تخصصی است و هرکدام از آن‌ها نیز متناسب با شرح وظایفش به امور رسیدگی می‌کنند. کمیسیون اصل ۹۰ قرار است گزارش تخلف سازمان انرژی اتمی از قانون اقدام راهبردی را در مجلس قرائت کند و چیزی که به نظرش تخلف را احصاء کند و به محاکم قضائی بفرستد.سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: درآخرین جلسه‌ای که با حضور معاون پارلمانی سازمان انرژی اتمی برگزار شد گزارشی از بندهای هشتگانه قانون الزام‌آور مجلس ارائه داد و کمالوندی گفت این قانون برای سازمان انرژی اتمی کشور به‌منظور بازبینی و بازیابی و بازسازی ظرفیت‌های هسته‌ای کشور یک فرصت ارزشمند است و تعبیر سازمان این بوده است.
صحبت‌های روحانی درمورد قانون مصوب مجلس سیاسی و با روح این قانون مغایرت داشت
عباس زاده ابرازکرد: البته دولت پیشین در لایه‌های سیاسی حرف‌هایی می‌زد که با روح قانون مجلس مغایرت داشت، دولتی که موظف بود قانون را اجرا کند داوری‌ها و مواضعی در لایه‌های سیاسی اتخاذ می‌کرد که موجب اختلاف بود. بااین‌حال رئیس‌جمهور پیشین نباید به این بحث‌ها وارد می‌شد و موظف بود که قانون را اجرا کند.وی می‌گوید: صحبت‌های رئیس دولت دوازدهم به نفع منافع ملی نبود و به‌نوعی پالس دادن به دشمن و طرف مذاکره بود. اما کسانی که وظیفه‌شان فنی بود معتقد بودند که این قانون فرصت ارزشمندی برای ظرفیت‌های هسته‌ای کشور بوده است.سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درانتها تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی گزارشی را در کمیسیون مطرح کرد که رضایت‌بخش بود اما بازهم قرارشد کمیته هسته‌ای و کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را بیشتر بررسی کنند و بازدیدهای میدانی به عمل آید و درنهایت گزارش کاملی از میزان و کیفیت اجرایی این قانون تهیه شود و درصورت نیاز در صحن علنی ارائه خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.