سیرک سازمان قاتلان | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 47001
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۴۲ | 273 بازدید |
«رسالت» به بهانه اجتماع بانیان جنایت علیه ۱۷ هزار ایرانی گزارش می‌دهد

سیرک سازمان قاتلان

«قانون جنگل برجهان حاکم است»؛ این پربسامدترین و البته بامسماترین گزاره برای توصیف چگونگی اداره امور بین‌الملل در عصر حاضر است، عصری که پس از جنگ جهانی دوم شاهد شکل‌گیری انواع سازمان‌ها و نهادهای به‌اصطلاح «بین‌المللی» بود، اما گذر زمان نشان داد کارکرد ویژه همه آن‌ها، تحمیل هژمونی غرب به سرکردگی رژیم وحشی آمریکا به دیگر کشورها بوده و این روزها عیان‌تر از گذشته شده است.
سیرک سازمان قاتلان

وحید عظیم‌نیا
«قانون جنگل برجهان حاکم است»؛ این پربسامدترین و البته بامسماترین گزاره برای توصیف چگونگی اداره امور بین‌الملل در عصر حاضر است، عصری که پس از جنگ جهانی دوم شاهد شکل‌گیری انواع سازمان‌ها و نهادهای به‌اصطلاح «بین‌المللی» بود، اما گذر زمان نشان داد کارکرد ویژه همه آن‌ها، تحمیل هژمونی غرب به سرکردگی رژیم وحشی آمریکا به دیگر کشورها بوده و این روزها عیان‌تر از گذشته شده است.
یکی از ابزارهایی که رژیم آمریکا با استفاده از آن، به کشورهای مستقل اتهام زده و آن‌ها را به تیغ زهرآلود تحریم سپرده، واژه نام‌آشنای «حقوق بشر» است، حقوقی که باید همه بشر از آن بهره‌مند شوند و حتی ماده یک اعلامیه جهانی حقوق بشر، صراحتاً تأکید دارد «تمام افراد بشر آزاد زاده می‌شوند و ازلحاظ حیثیت و کرامت و حقوق باهم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و باید با یکدیگر باروحیه‌ای برادرانه رفتار کنند»؛ اما رژیم آمریکا نشان داده است هیچ وقعی به «حقوق بشر» نمی‌نهد و اعلامیه جهانی حقوق بشر را هم در حد شعار و ابزاری برای اتهام به دیگران قبول دارد. البته از رژیمی که به بیانیه استقلال خودش که برابری را حقی همگانی می‌داند، وقعی نمی‌نهد، نباید انتظار اجرای اعلامیه جهانی حقوق بشر یا دیگر الزامات بین‌المللی را داشت.
یکی از مصادیق واقعی و عینی بی‌توجهی رژیم آمریکا و حتی کشورهای بی‌اراده اروپا به حقوق بشر، حمایت و میزبانی آن‌ها از فرقه تروریستی منافقین است. فرقه‌ای که به‌رغم به قتل رساندن حداقل ۱۷ هزار ایرانی، آزادانه در کشورهای اروپایی جولان می‌دهند و فرانسه با وقاحت و پستی از آن‌ها میزبانی می‌کند. سبعیت غرب در حمایت از این فرقه تروریستی تا جایی است که اجازه برپایی سیرک نیز به آن‌ها می‌دهد و حتی فراتر از آن، مسئولان به‌اصطلاح مدافع حقوق بشر غربی در آن شرکت می‌کنند.
روز شنبه نشست سالیانه فرقه تروریستی منافقین با حضور اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا برگزار شد. طبق گزارش نورنیوز، تد کروز سناتور جمهوری‌خواه، کوین مک کارتی رهبر جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، باب منندز رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی سنا، کوری بروکر، جین شاهین، ریک اسکات و جان کورنین سناتورهای جمهوری‌خواه در این نشست حضور داشتند. در این سیرک رسانه‌ای، استیون هارپر نخست‌وزیر سابق کانادا نیز حضور داشت و به موضع‌گیری علیه رئیس‌جمهور منتخب و دولتِ هنوز تشکیل نشده او پرداخت! سیاست‌مداران غربی در حالی با حضور در این نشست‌ها سعی دارند فرقه تروریستی منافقین را نماینده ملت ایران معرفی کنند که ملت ایران با حضور در انتخابات و ناکام گذاشتن سناریوی تحریم که از سوی چنین گروهک‌هایی از ماه‌ها قبل از انتخابات ترویج می‌شد، رسماً جدا بودن راهشان از ضدانقلاب و جریان‌های معلوم‌الحال را اعلام کردند، لذا نشست مذکور را می‌توان دورهمی ورشکستگان و شکست‌خوردگان در برابر ملت ایران دانست که با سیرک تبلیغاتی به دنبال پنهان‌سازی این شکست سنگین بوده‌اند.
حضور مقامات غربی در سیرک منافقین، سندی دیگر بر واهی بودن ادعای مبارزه آن‌ها با تروریسم است چراکه به اذعان اسناد و مدارک، میزبانان این نشست دستشان به خون بیش از ۱۷ هزار ایرانی آغشته است و ماهیت تروریستی آن‌ها برای جهانیان آشکار شده است. حضور مقامات ارشد آمریکایی در سیرک منافقین بیانگر واهی بودن ادعای رویکرد تعاملی دولت جدید آمریکا در قبال ملت ایران و دلیلی روشن بر حقانیت ایران در بی‌اعتمادی به آمریکا است. حضور مقامات غربی در سیرک منافقین نشانگر اصرار آن‌ها به عدم بلوغ سیاسی و بازیچه بودن در دستان کسانی است که جز جنایت و کشتار برگی در کارنامه خود ندارند. این حضور نشان می‌دهد که چرا غربی‌ها اراده‌ای برای تصمیم گرفتن در مذاکرات وین ندارند. همراهی مقامات غربی با تروریست‌های نشان‌دار، درس عبرت برای کسانی است که دلبسته واگذاری کشور به آمریکا برای حل مشکلات ایران هستند. لازم به ذکر است آشکار شدن لایه‌های پنهان افغانستان پس از ۲۰ سال حضور آمریکایی‌ها که سراسر بحران و ناامنی است درس دیگری بود که دل‌بستگان به آمریکا طی هفته‌های اخیر باید آموخته باشند.
برگزاری این نشست را می‌توان حلقه‌ای از زنجیره توهمات غربی‌ها برای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی جهت رسیدن به زیاده‌خواهی‌هایشان در مذاکرات وین دانست که اموری همچون تحریم‌های جدید، ناامن سازی مرزها، خرابکاری در تأسیسات زیرساختی، ادعاهای ضد ایرانی اوکراین و کانادا، ادعاهای حقوق بشری علیه رئیس‌جمهور منتخب و… حلقه‌های دیگر آن را تشکیل می‌دهند. نشست مذکور را می‌توان گردهمایی عاملان نسل‌کشی دانست که با نقاب ادعای نجات ملت ایران و بشریت نیز نمی‌توانند چهره اصلی خویش را پنهان سازند. گروهک تروریستی منافقین، ترور ۱۷ هزار ایرانی را در کارنامه دارد. آمریکایی‌ها نیز از نسل‌کشی بومیان و سیاه‌پوستان در داخل گرفته تا بمباران اتمی ژاپن، کشتار ویتنام، قتل‌عام در بالکان و افغانستان و عراق و نیز حمایت از تروریست‌ها در غرب آسیا و کشتار مردم با اعمال تروریسم اقتصادی و علمی را در پرونده سیاه خوددارند.
استیون هارپر نخست‌وزیر کانادا نیز نمایندگی دولت تروریستی را در این نشست عهده‌دار بوده که کشف گورهای دسته‌جمعی از کودکان بومی کانادا، نسل‌کشی سیستماتیک دولتی در کشورش را آشکار ساخته است. حال این سؤال مطرح است که اروپای مدعی حقوق بشر چگونه میزبان جریان‌ها و نشست‌هایی می‌شود که توسط متهمان ردیف اول نسل‌کشی و نقض حقوق بشر برگزار می‌گردد؟ اروپا باید پاسخ‌گوی این تروریسم پروری و پیامدهای آن برای امنیت جهانی باشد، پیامدهایی که قطعا دامن شهروندان قاره سبز را نیز خواهد گرفت چنانچه داعش گریبانشان را گرفت و اگر نبود جبهه مقاومت امروز سراسر اروپا صحنه خونین قتل‌عام شهروندانش بود.
 احضار سفیر اسلوونی
در پی اقدام غیرقابل‌قبول و خارج از عرف دیپلماتیک نخست‌وزیر اسلوونی به دلیل حضور در گردهمایی مجازی منافقین، وزارت امور خارجه کشورمان سفیر این کشور در تهران را احضار کرد. به دنبال حضور «یانز یانشا» نخست‌وزیر اسلوونی در نشست مجازی گروهک منافقین دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امور خارجه، خانم «کریستینا رادی» سفیر اسلوونی در ایران را به وزارت امور خارجه احضار و ضمن اعلام مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام و اتهامات بی‌پایه و اساس مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران یادداشت اعتراض رسمی کشورمان به دولت اسلوونی را به وی ابلاغ کرد. در این ملاقات تأکید شد حضور مجازی نخست‌وزیر اسلوونی در محفل یک گروهک تروریستی و منفور نزد ملت بزرگ ایران و اظهارات خلاف واقع و سخیف این مقام اسلوونیایی برخلاف عرف دیپلماتیک و روح حاکم بر روابط دوجانبه بوده و محکوم است. ضمن اینکه حمایت از یک گروهک تروریستی برخلاف منشور سازمان ملل متحد و اصول شناخته‌شده بین‌المللی و ارزش‌های حقوق بشری است و تحت هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. در همین رابطه درخواست ارائه توضیح از سوی دولت اسلوونی به عمل آمد. سفیر اسلوونی در جریان این احضار تأکید کرد مراتب اعتراض شدیداللحن کشورمان را به‌فوریت به لوبلیانا گزارش خواهد کرد.
 وقاحت غربی‌ها با تریبون دادن به منافقین و ادعای حقوق بشر
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب در دیدار اخیر با رئیس و مسئولان قوه قضائیه که به  مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و روز قوه‌ قضائیه صورت گرفت، در بخشی از بیاناتشان به وقاحت غربی‌ها با تریبون دادن به منافقین و ادعای حقوق بشر اشاره کردند و گفتند « منافقین در مثل امروزی -هفتم تیر- جنایت بزرگی کردند در حق ملّت ایران که این شخصیّت برجسته‌ باعظمتِ ممتاز را با حدود هفتاد نفر شخصیت‌های دیگر از این کشور گرفتند و این قاتل‌ها، این قاتل‌هایی که خودشان به این جنایت و به این حرکت فجیع و به این معنا اعتراف کردند -که اعترافاتشان در دسترس است- امروز در همین کشورهای مدعی حقوق بشر -در فرانسه و کشورهای دیگر اروپا- آزادانه دارند رفت‌وآمد می‌کنند، زندگی می‌کنند و دولت‌های اروپایی -دولت فرانسه و دیگران- خجالت نمی‌کشند که با بودن این‌ها و با حمایت از این‌ها و با تریبون دادن به این‌ها حتی در مجالس ملی‌شان، درعین‌حال ادّعای حقوق بشر می‌کنند؛ یعنی واقعاً وقاحت این غربی‌ها یک‌چیز فوق‌العاده و عجیبی است.»
حامیان قاتل!
نشست سالانه قاتلان خلق در حالی برگزار شد که حمایت و حضور غربی‌ها در آن، بار دیگر این سؤال را مطرح می‌کند که آیا حامیان قاتلان ۱۷ هزار ایرانی حق اظهارنظر در امور داخلی کشورمان را دارند؟ آیا کشوری که افتضاح کشف گورهای دست جمعی را یدک می‌کشد، حق دارد در سیرک قاتلان حضور یافته و در امور داخلی کشورمان مداخله کند؟ و مهم‌تر ازهمه آن‌ها آیا رژیم آمریکا به‌عنوان سرکرده همه وحوش و تروریست‌های جهان حق دارد دم از مذاکره درباره حقوق بشر بزند؟ پاسخ‌ها قطعا خیر است.

نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.