خروش مقاومت علیه صهیونیست‌ها | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36872
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۴۰ | 426 بازدید |
در پی شهادت یک جوان فلسطینی صورت گرفت؛

خروش مقاومت علیه صهیونیست‌ها

 نظامیان رژیم صهیونیستی «عاهد عبدالرحمن اخلیل» (۲۵ ساله) از اهالی «بیت امر» در الخلیل را تنها به‌زعم اینکه قصد انجام عملیات مقاومتی با سلاح سرد دارد، به ضرب گلوله به شهادت رساندند.صهیونیست‌ها پس‌ازآن به خانواده این شهید فلسطینی نیزیورش برده و آن‌ها را برای بازجویی دستگیر کردند.
خروش مقاومت علیه صهیونیست‌ها

بخش بین‌الملل 
 نظامیان رژیم صهیونیستی «عاهد عبدالرحمن اخلیل» (۲۵ ساله) از اهالی «بیت امر» در الخلیل را تنها به‌زعم اینکه قصد انجام عملیات مقاومتی با سلاح سرد دارد، به ضرب گلوله به شهادت رساندند.صهیونیست‌ها پس‌ازآن به خانواده این شهید فلسطینی نیزیورش برده و آن‌ها را برای بازجویی دستگیر کردند.
در پی جنایت اخیر صهیونیست‌ها و به شهادت رساندن یک جوان فلسطینی، جنبش مقاومت مردمی فلسطین خواستار تشدید مقابله با رژیم صهیونیستی در تمام کرانه باختری شد.جنبش مقاومت مردمی در فلسطین (حرکة المقاومة الشعبیة فی فلسطین) در واکنش به شهادت یک جوان فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی خواستار تشدید مقابله با رژیم صهیونیستی در تمامی نقاط تماس در کرانه باختری شد. در بیانیه این جنبش آمده، به شهادت رساندن جوان مذکور نشان‌دهنده ذهنیت جنایت‌کارانه و تروریستی نظامیان رژیم اشغالگر است.جنبش مذکور تأکید کرد که این جنایت تحرکی رسمی و مردمی را می‌طلبد که در مقدمه آن توقف هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر و رجوع به دادگاه‌های بین‌المللی است.جنبش مقاومت مردمی در ادامه تمامی دستگاه‌های امنیتی و گروه‌های فلسطینی در کرانه باختری را به ایستادگی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست فراخواند.حماس هم در بیانیه خود در پی شهادت این جوان اعلام کرد: «نبرد مردم ما با شهرک‌‌سازی‌ها نیازمند افزایش تلاش‌های ملی و باز گذاشتن دست مقاومت در برابر دشمنان متجاوز و حمایت از اراضی و مقدسات ماست».
جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم در پی شهادت این جوان فلسطینی بر لزوم مقابله با رژیم اشغالگر با تمام ابزارهای ممکن تاکید کرد. این جنبش افزود: ازسرگیری روابط امنیتی رام‌الله با رژیم صهیونیستی، این رژیم را به ادامه تجاوزات خود تشویق می‌کند.
 جنایات صهیونیست‌ها ادامه دارد 
۴۸فلسطینی ازجمله ۸ کودک و دو زن در سال ۲۰۲۰ میلادی در اراضی اشغالی فلسطین به دست نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند. انجمن خانواده‌های شهدای فلسطینی اعلام کرد که دشمن صهیونیست به‌رغم شیوع ویروس کرونا و شرایط سختی که سال گذشته بر اراضی اشغالی فلسطین حاکم بود، همچنان به جنایات تروریستی خود علیه ملت فلسطین به شیوه‌های مختلف ادامه داد.
محمد صبیحات دبیرکل انجمن مذکور اشاره کرد که تمامی این ۴۸ نفر که سال گذشته به شهادت رسیدند، غیرنظامی بودند و در میان آنان به‌جز ۱۰ زن و کودک، یک فرد معلول هم دیده می‌شود.۳۶نفر از این افراد ساکن استان‌های کرانه باختری و ۱۲ نفر هم ساکن نوار غزه بوده‌اند.همچنین کم‌سن‌ترین شهید نیز علی ایمن ابو علیا کودک ۱۳ ساله فلسطینی بود که ۴ دسامبر گذشته در روستای المغیر در رام الله به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسید.مسن‌ترین شهید هم سعدی محمود خلیل الغرابلی ۷۵ ساله از منطقه شجاعیه در شرق غزه بوده که درنتیجه سیاست اهمال پزشکی سازمان زندان‌های صهیونیستی پس از ۲۶ سال اسارت به شهادت رسید.علاوه بر این، در سال گذشته ۶ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.طبق برخی مستندات دیگر ( در خصوص آنچه در سال ۲۰۲۰ رخ‌داده است )، شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست سال گذشته میلادی ۲۴۸ مرتبه فلسطینیان ساکن کرانه باختری را موردحمله قراردادند که طی آن خسارت‌های زیادی به املاک و مستغلات و باغات و اراضی کشاورزی فلسطینیان وارد آمده است.صهیونیست‌ها در این حملات بیش از ۳۰۰۰ اصله درخت زیتون را قطع و نابود کردند. نظامیان اسرائیلی همچنین در حملات سال گذشته خود به کرانه باختری ۲۷۸۵ فلسطینی را بازداشت کردند.سکوت سازمان‌های بین‌المللی ازجمله سازمان ملل متحد در برابر این‌همه جنایت تأسف‌بار است!
 جنایت صهیونیست‌ها علیه خبرنگاران 
خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا» گزارش کرد، در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) ۲۱۳ تخلف صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی ثبت‌شده است.در گزارش سالانه وفا ویژه این تخلف‌ها آمده است، نظامیان رژیم صهیونیستی به هدف گرفتن روزنامه‌نگاران با گلوله جنگی و پلاستیکی، شلیک گاز اشک‌آور، ضرب و شتم آن‌ها، بازداشت مستقیم یا محاکمه آن‌ها در راستای سیاست سازمان‌دهی شده برای بستن دهان‌ها ادامه دادند تا جنایات روزانه خود علیه غیرنظامیان صهیونیستی را بپوشانند.
بر اساس این گزارش، ۸۳ روزنامه‌نگار در این‌یک سال به خاطر شلیک گلوله پلاستیکی نظامیان رژیم صهیونیستی، گاز اشک‌آور و ضرب و شتم زخمی شده‌اند و تعداد بازداشت‌ها، توقیف مجوزها و شلیک‌هایی که زخمی در پی نداشته است به ۱۱۹ مورد رسیده است. تعرض به سازمان‌های رسانه‌ای و تجهیزات آن‌ها نیز ۱۱ مورد بوده است.چندی پیش، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران و اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی دو شکایت علیه رژیم صهیونیستی به سازمان ملل ارائه کردند. دو نهاد ذکرشده در شکایت خود عنوان کردند، هدف گرفتن سازمان‌دهی شده روزنامه‌نگاران فلسطینی به دست نظامیان صهیونیستی و عدم محاکمه متهمان، نقض آزادی بیان و نیز نقض آشکار قانون بین‌المللی است و این اقدام «جنایت جنگی» به شمار می‌رود. تنظیم‌کنندگان شکایت‌های مذکور خواستار تحقیق درباره قضیه روزنامه‌نگار فلسطینی «معاذ عمارنه» که در سال ۲۰۱۹ چشم خود را براثر اصابت گلوله نظامیان صهیونیستی از دست داد، شهادت «احمد ابوحسین» و «یاسر مرتجی» در سال ۲۰۱۸ و نیز مجروح شدن «نضال اشتیه» در سال ۲۰۱۵ شدند.
 تحولات سیاسی اخیر در فلسطین 
 محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از موافقت حماس با برگزاری متوالی انتخابات شورای قانون‌گذاری، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین و انتخابات شورای ملی ظرف ۶ ماه استقبال کرد و آن را تحولی مثبت پیرامون طرح آشتی ملی فلسطین دانست.
وی افزود، تشکیلات خودگردان آماده است با همه توان مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کند. هدف از این انتخابات این است که پایانی برای دودستگی باشد.
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس اخیرا با ارسال نامه‌ای به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر پایان دودستگی و تحقق وحدت ملی از طریق برگزاری انتخابات تأکید و موافقت این جنبش را با برگزاری متوالی سه انتخابات مذکور اعلام کرده بود. عباس نیز در پیامی به هنیه اطلاع داد که دستورات لازم برای برگزاری این انتخابات را صادر کرده است.طاهر النونو، مشاور اطلاع‌رسانی هنیه گفت، پیام عباس شامل پایبندی و تعهد فتح به مشارکت و تحقق وحدت به‌عنوان یک هدف استراتژیک است. این پیام عباس زمینه اقدام مشترک را برای پایان دادن به دودستگی و تحقق وحدت ملی و نیز تصمیم‌گیری از طریق روند دموکراتیک آزاد و شفاف فراهم می‌کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.