مضحکه‌های مدیریت کرونایی در کشور | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 31878
  پرینتخانه » اجتماعی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۲ | 293 بازدید |

مضحکه‌های مدیریت کرونایی در کشور

آن‌قدر تأسفبار است که قابل بیان نیست. بعد از حدود هشت ماه که شبانه روز ضعف های اساسی وزارت بهداشت را در مهار کرونا بیان کردیم تازه برخی شخصیت ها و رسانه ها به اوج فاجعه رسیده و زبان باز کردند.
مضحکه‌های مدیریت کرونایی در کشور
مهدی اسفندیار
آن‌قدر تأسفبار است که قابل بیان نیست. بعد از حدود هشت ماه که شبانه روز ضعف های اساسی وزارت بهداشت را در مهار کرونا بیان کردیم تازه برخی شخصیت ها و رسانه ها به اوج فاجعه رسیده و زبان باز کردند. راقم این سطور بارها و بارها طی این هشت ماه با نقد عملکرد وزارت بهداشت و سیاست های مربوط به کرونا اعلام کردم که این سیاست ها اشتباه بوده و موجب طغیان این بیماری خواهد شد و در طول این هشت ماه پیشنهادات زیادی به این ستاد ارائه کردم که در همین کانال عرضه شد، متأسفانه بعد از هشت ماه تازه می بینم که این پیشنهادات در دستور کار برخی از مسئولان قرار گرفته است‌. جای بسی تأسف است که سرویس های سلامت خبرگزاری های کشور آنچنان در کما هستند که قابل بیان نیست و رسانه ملی ما هم به جای پرداختن به نقدهای کارشناسی، دائم در میان مردم می رود و گاهی آن‌ها را متهم به بی توجهی و گاهی هم از مردم عامی کوچه پس کوچه‌ها درخواست راهکار می کند. متأسفانه سطح کارشناسی امور چه در رسانه و چه در اداره دولت و خاص وزارت بهداشت، در نازل ترین سطح خود در دو دهه اخیر قرار گرفته است و تا مجلس و رسانه ها و دستگاه‌های نظارتی به میدان نیایند و پرسشگری و نقد روند امور را در دستور کار قرار ندهند، نمی‌توان انتظار معجزه داشت…
اولین چیزی که نمکی باید به آن جواب بدهد نحوه هزینه کرد بودجه معروف به کرونا و چرایی بازگشت طرح ترافیک و بازگشایی مدارس 
و …سیاست های خرید در این وزارتخانه است . از سوی دیگر نمی دانم واقعا در ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیمات آن چه می گذرد؟!
اما می دانم ۶ ماه پیش طرح ترافیک در تهران لغو شد. خب یکی پیدا شود و به این پرسش پاسخ دهد که چرا طرح ترافیک ملغی نمی شود در حالی‌که مطالعات و مشاهدات نشان می دهد؛
۱_ بیشترین خطر ابتلا در همین اتوبوس‌ها و وسایل حمل و نقل جمعی است.
۲_با وجود ادعای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، گزارش رسانه ملی از مردم و در شهر تهران حکایت از آن دارد که مردم در شرایط ازدحام وارد اتوبوس و مترو می شوند.
۳_ مقامات رسمی دولت و وزارت بهداشت از استفاده از ماسک در حدود ۵۰ درصد صحبت می کنند.
از این تعارض رفتار در لغو طرح ترافیک به دلیل شیوع کرونا در اول سال جاری و بازگشت طرح ترافیک در شرایط کنونی که بحران به تمام معنی سر  باز کرده که بگذریم ، سؤال اساسی این است که حالا که شما چنین بی محابا با اعمال طرح ترافیک، مردم را در اتوبوس‌ها و متروها به این شکل فشرده رها کردید، منظور شما از منع تردد از تهران به بیرون شهر چیست؟ مگر مردم در شرایط مسافرت تجربه بدتری از نظر تجمع به نسبت به حضور در مترو و بی آر تی را تجربه خواهند کرد؟!
آقایان باور بفرمایید برای مهار این ویروس ناشناس چاره ای جز تن دادن به تمام قواعد و برنامه ریزی های کشور های موفق نداریم، این مسئله شوخی بردار نیست.
نویسنده : مهدی اسفندیار |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.