اصلاح‌طلبان به دنبال چهره جدید هستند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 31256
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۲۸ | 281 بازدید |
‌ابوالقاسم رئوفیان،دبیرکل حزب ایران زمین:

اصلاح‌طلبان به دنبال چهره جدید هستند

ابوالقاسم رئوفیان،دبیرکل حزب ایران زمین در گفت‌وگو با «رسالت» در تحلیل آخرین آرایش انتخاباتی گروه‌های سیاسی و اتخاذ راهبرد احتمالی از سمت آنان، اظهار داشت:تحرکات انتخاباتی کم‌کم شروع شده و ما از همین حالا در هر دو اردوگاه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نوعی از هم گسیختگی را به دلیل مطرح‌کردن برخی چهره‌های قدیمی شاهدیم و دوباره زمزمه‌اش هست که چنین افرادی در انتخابات سال آینده برجسته شوند.
اصلاح‌طلبان به دنبال چهره جدید هستند

گروه سیاسی
ابوالقاسم رئوفیان،دبیرکل حزب ایران زمین در گفت‌وگو با «رسالت» در تحلیل آخرین آرایش انتخاباتی گروه‌های سیاسی و اتخاذ راهبرد احتمالی از سمت آنان، اظهار داشت:تحرکات انتخاباتی کم‌کم شروع شده و ما از همین حالا در هر دو اردوگاه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نوعی از هم گسیختگی را به دلیل مطرح‌کردن برخی چهره‌های قدیمی شاهدیم و دوباره زمزمه‌اش هست که چنین افرادی در انتخابات سال آینده برجسته شوند. با این‌حال این موضوع در اردوگاه اصولگرایان بیش‌تر است اما اصلاح‌طلبان سعی کرده‌اند که چهره‌های جدیدی را مطرح کنند. البته اصلاح‌طلبان در حال حاضر از هشت چهره‌ای که در بین آنان مطرح است روی چهار گزینه تمرکز و فعالیت جدی دارند و این‌ها معمولا کسانی هستند که چهره‌های جدیدتری محسوب می‌شوند.
ابوالقاسم رئوفیان ادامه داد: در اردوگاه اصولگرایی شاهدیم که همان سبک و سیاست قبلی به نوعی اعمال می‌شود و باز مسائلی پیرامون جامعه روحانیت یا شورای ائتلاف مطرح است. معتقدم تا به اینجا فضا یک بر هیچ به نفع اصلاح‌طلبان است، با این‌حال مردم چهره جدید را می‌طلبند که بتواند گره‌ای از مشکلات مردم و کشور باز کند. در جبهه اصولگرایی باید وحدت و انسجام به‌وجود بیاید تا بتوان نتیجه مطلوب را گرفت.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: راهبرد کاندیداتوری زنان و مشارکت بیش‌تر آنان در انتخابات می‌تواند به عنوان یک راهبرد درنظر گرفته شود. تعریف و تفسیر رجل سیاسی باید زودتر مشخص شود و اگر اصولگرایان بتوانند برای حضور زنان در انتخابات پیشقدم شوند موجب برجستگی این جریان و موفقیت بیشتر آن‌ها خواهد بود. در جناح مقابل نیز، اصلاح‌طلبان دچار به هم‌ریختگی و از هم گسیختگی هستند و طرح عدم شرکت در انتخابات از سوی برخی آنان در واقع اگر نگوییم خیانت است، بلکه نوعی بی‌توجهی نسبت به آرمان‌های ملی و آب در آسیاب دشمن ریختن است. 
رئوفیان همچنین گفت: البته این‌بار که اصلاح‌طلبان چهره‌های جدیدی را مطرح کنند ممکن است مورد توجه و انتخاب بخشی از اصولگراها هم باشد. بدین‌صورت که این پتانسیل در یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب برای جذب بخشی از آرای اصولگرایان وجود دارد و اگر او بپذیرد و نامزدش شود امکان رأی آوری دارد و به نظرم از آن‌جایی هم که دلیلی بر رد صلاحیت وی نیست، اگر بیاید کار اصولگرایان سخت می‌شود. همچنین در بین چهره‌های قدیمی اصولگرایان فردی هست که هم در بین اصولگرایان و هم در بین اصلاح‌طلبان امکان رأی آوری بالا دارد.
وی بیان کرد: اگر اراده همدلی و تأکید بر حل مشکلات کشور از طرف تمامی گروه‌ها باشد، پیش‌بینی می‌کنیم که حضور مردم در انتخابات به میزان ۵۵ درصد تحقق یابد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.