استقبال سازمان‌ملل از جنایت آل سعود! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30748
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۲ | 378 بازدید |
کشتار دسته جمعی زندانیان در عربستان؛

استقبال سازمان‌ملل از جنایت آل سعود!

طی روزهای اخیر، گزارش های تکان دهنده ای از مرگ سه زندانی اتیوپیایی در زندان های مخوف رژیم سعودی منتشر شده است! گزارش هایی که نشان می دهد زندانبانان بدون کمترین دغدغه و دلهره ای، زندانیان را تا سرحد مرگ شکنجه کرده و حتی برخی از آنها را به قتل می رسانند. به دلیل عدم دسترسی زندانیان خارجی( مهاجرین) در عربستان به خارج از زندان،از سرنوشت بسیاری از آنها اطلاعی در دست نیست. 
استقبال سازمان‌ملل از جنایت آل سعود!

گروه بین الملل 
طی روزهای اخیر، گزارش های تکان دهنده ای از مرگ سه زندانی اتیوپیایی در زندان های مخوف رژیم سعودی منتشر شده است! گزارش هایی که نشان می دهد زندانبانان بدون کمترین دغدغه و دلهره ای، زندانیان را تا سرحد مرگ شکنجه کرده و حتی برخی از آنها را به قتل می رسانند. به دلیل عدم دسترسی زندانیان خارجی( مهاجرین) در عربستان به خارج از زندان،از سرنوشت بسیاری از آنها اطلاعی در دست نیست. 
 جرم زندانیان مهاجر چیست؟
رژیم سعودی به بهانه شیوع ویروس کرونا، هزاران تن از مهاجرین را بازداشت و آنها را در شهرهای مختلف زندانی کرده است. اکثر این مهاجرین، آفریقایی و از کشورهایی مانند اتیوپی به عربستان آمده اند. سعودیها پس از شیوع ویروس کرونا، این زندانیان را در مکان هایی بسته جمع آوری کرده و آنها را در بدترین شرایط روانی، دارویی و غذایی رها کرده اند. برخی زندانیان جان خود را از دست داده و برخی دیگر، بر اثر ابتلا به کووید۱۹ و عدم دریافت حداقلی ترین
 امکانات دارویی و غذایی، به تدریج در حال جان دادن هستند. در ماه سپتامبر(شهریور ماه) امسال، نشریه «ساندی تلگراف» گزارشی محدود در خصوص وضعیت اسفبارو غیر قابل تصور این زندانیان منتشر کرد. این نشریه در بخشی از گزارش خود می نویسد:
«وضعیت زندانیان آفریقایی در عربستان اسفبار و غیر قابل تصور است. آنها در بازداشتگاهها و بدون بهره مندی از کمترین امکاناتی رها شده  و در حال جان دادن هستند. عربستان به بهانه شیوع کرونا، این مهاجرین را در مکان های دربسته زندانی کرده و مشغول مشاهده مرگ تدریجی آنهاست. معدود تصاویر وحشتناکی که از طریق تلفن همراه یکی از زندانیان نجات یافته از آن قربانگاه منتشر شده، به وضوح نشان می دهد که صدها زندانی چگونه در یک اتاق بسیار کوچک رها شده و از حداقلی ترین امکانات مورد نیاز  بی بهره هستند. به گفته ساندی تلگراف این تصاویر د‌ه‌ها مرد گرسنه و نیمه عریان را در یک اتاق کوچک احاطه شده توسط سیم خاردار نشان می‌دهد.
حتی در برخی تصاویر، که به دلیل دلخراش بودن منتشر نشده، اجسادی دیده می شوند که بر اثر گرما جان داده و هنوز به بیرون از اتاق زندانیان نیز منتقل نشده اند! برخی زندانیان ، به دلیل عدم امید رهایی از این وضعیت بحرانی، دست به خودکشی زده و خود را حلق آویز کرده اند.«ابیبی الاثیونی» یکی از زندانیانی که از طریق دسترسی مخفیانه به تلفن همراه با ساندی تلگراف مصاحبه می کرد در این خصوص اظهار داشت :
« اینجا همان جهنم واقعی است! من چهار ماه است اینجا به سر می برم. با ما مانند حیوانات رفتار می شود. به ما توهین می شود. هر روز نگهبانان ما را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. باید بگویم که راهی برای رهایی از این جهنم وجود ندارد. برخی زندانیان در این فضا خودکشی کرده اند. من هم به نظر چاره ای جز خودکشی ندارم.» “
 بازخواست از سعودیها ممنوع! 
شاید تصور می شد پس از انتشار این گزارش و دهها گزارش مستند دیگر در خصوص کشتار مهاجرین در زندان های سعودی، نهادهای حقوق بشری ظاهرا مستقل در جهان، سعودیها را بابت این جنایات گسترده، مورد بازخواست قرار دهند! با این حال، اکثریت قریب به اتفاق دولتها و رسانه های غربی ترجیح داده اند در این خصوص سکوت کنند تا مبادا تجارت اسلحه و زد و بندهای اقتصادی و تجاری دیگر آنها با رژیم منفور سعودی دچار مشکل شود! کمتر از یک ماه قبل، بیست و نه کشور با انتشار بیانیه‌ای نسبت به شکنجه، بازداشت‌های خودسرانه و ناپدیدشدن‌های قهری منتقدان حکومت در عربستان سعودی ابراز نگرانی کرده اند.
 این سومین بیانیه مشترک کشورهای عضو سازمان ملل درخصوص وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی است که در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر می‌شود، اما این بیانیه ها هیچ گونه اثر واقعی ندارد! همگان به یاد دارند که
 «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد ، چگونه ناچار شد تحت تاثیر فشارهای پشت پرده آمریکا و رژیم صهیونیستی، نام رژیم سعودی را از فهرست کشورهای ناقض حقوق کودکان ( به سبب کشتار کودکان در جنگ یمن ) حذف کند! بیانیه های شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد علیه جنایات سعودیها، هیچ یک منجر به صدور قطعنامه ای الزام آور علیه رژیم سعودی نمی شود زیرا آمریکا، انگلیس  و فرانسه به عنوان سه عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد آماده اند تا هر گونه  قطعنامه ای مبنی بر محکومیت جنایت سعودیها را در این کشور و منطقه غرب آسیا وتو کنند! 
تشویق سعودی های قاتل توسط سازمان ملل! 
مسئله به این نقطه ختم نمی شود! کشورهای غربی که خود اصلی ترین حامی جنایات سعودیها محسوب می شوند، بدون آنکه کمترین اشاره ای نسبت به کشتار زندانیان توسط رژیم سعودی داشته باشند، از پیشرفت عربستان در زمینه محدود کردن مجازات زندان و اعدام کودکان استقبال کرده اند!
 این مسئله، اوج وقاحت سازمان ملل متحد را به اثبات می رساند! سازمانی که قصد دارد مسیر جنایات گسترده تر سعودیها را در زمان حال و آینده هموار سازد. کشورهای اروپایی صرفا نگرانی خود را از برخی مسائل حقوق بشری در عربستان بیان می دارند، بدون آنکه قطعنامه ای رسمی در این خصوص صادر کنند. همین برخورد نرم و ملایم، به معنای چراغ سبزی است که غرب به سعودیها برای استمرار جنایات آنها نشان می دهد. زمانی که کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و خود این سازمان، کمترین واکنشی در قبال جنایات آَشکار سعودیها نشان نمی دهند، تکلیف مسائل دیگر مانند برگزاری دادگاه صوری و مضحکانه قتل جمال خاشقجی در ریاض کاملا مشخص است! دادگاهی در عربستان در ابتدای ماه سپتامبر رأی نهایی متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی را اعلام کرد که ۸ نفر از متهمان این پرونده به زندان محکوم شده بودند. البته نام این متهمان افشا نشده است.مدافعان حقوق بشر به این دادگاه به دیده تردید نگریسته و آن را در حد شوخی ارزیابی کرده‌اند. از همین رو کشورهای امضا کننده
 این بیانیه بار دیگر مجازات همه عاملان قتل این روزنامه‌نگار را خواستار شده‌اند.با این حال در عمل، هیچ گونه فشاری به رژیم سعودی( که ولیعهد آن دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است )، در این بیانیه وارد نشده است! 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.