سفر اهالی بهارستان به حل مشکلات استان‌ها کمک می‌کند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30733
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۴۸ | 276 بازدید |
غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر در مجلس:

سفر اهالی بهارستان به حل مشکلات استان‌ها کمک می‌کند

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره اهداف و اقدامات سفر رئیس مجلس به مازندران اظهار داشت: قالیباف برای شرکت در مراسم یادواره 72 شهید والامقام هادی‌شهر در مازندران حضور یافتند که در حاشیه آن جلسه مشترکی هم با مجمع نمایندگان استان مازندران و برخی از مدیران دستگاه‌ها و استاندار داشتند.
سفر اهالی بهارستان به حل مشکلات استان‌ها کمک می‌کند

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره اهداف و اقدامات سفر رئیس مجلس به مازندران اظهار داشت: قالیباف برای شرکت در مراسم یادواره ۷۲ شهید والامقام هادی‌شهر در مازندران حضور یافتند که در حاشیه آن جلسه مشترکی هم با مجمع نمایندگان استان مازندران و برخی از مدیران دستگاه‌ها و استاندار داشتند. دیدگاه قالیباف، تقویت مجامع استانی است و یکی از ارکان تصمیم‌گیری مجلس را مجامع نمایندگان استانی می‌داند تا از این طریق بتوان مسائل منطقه‌ای استان‌ها را حل‌وفصل کرد. 
غلامرضا شریعتی اندرانی افزود: در این جلسه  مدیران و نمایندگان دیدگاه‌های خودشان را در مورد مسائل روز و چالش‌های اساسی استان مطرح کردند و در نهایت تصمیم بر این شد که موارد مطرح‌شده در قالب برنامه‌های محلی و منطقه‌ای تدوین و در بودجه سنواتی سال ۱۴۰۰ برنامه هفتم توسعه گنجانده شود.
وی همچنین در پاسخ به برخی انتقادات پیرامون سفرهای استانی رئیس مجلس گفت: رئیس مجلس به‌عنوان یکی از نمایندگان مردم در مجلس، وظیفه دارد که با آنان ارتباط نزدیکی داشته باشد و سفرهای استانی به‌نوعی ایشان را با مشکلاتی که در هر استان وجود دارد آشنا می‌کند. گرچه نمایندگان هر استان به دیدارهای مردمی می‌پردازند اما حضور عالی‌ترین مقام قوه مقننه می‌تواند در تسریع حل مسائل استان‌ها و در نظر گرفتن راهکارهایی در قالب برنامه‌ها و سیاست‌های کلی و منطقه‌ای مجلس مؤثر باشد.
این نماینده مجلس تأکید کرد: سفرهای نمایندگان به شهرهای مختلف، سفرهای اجرایی نیست بلکه در چنین سفرهایی جنبه نظارتی مجلس اعمال می‌شود، زیرا نمایندگان تا زمانی که مشکلات مردم را ندانند نمی‌توان از آن‌ها انتظار نظارت داشت. از سویی هم باید گفت وظیفه نماینده است که مدام در ارتباط با سطح جامعه باشد و بنابراین چنین سفرهایی، هر دو هدف را محقق می‌کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.