سفرهای استانی قالیباف، راهی برای نظارت بر عملکرد مسئولان است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30730
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۴۶ | 233 بازدید |
علی بابایی، نماینده مردم ساری در مجلس :

سفرهای استانی قالیباف، راهی برای نظارت بر عملکرد مسئولان است

  علی بابایی کارنامی،نماينده مردم ساری در مجلس در پاسخ به «رسالت» درباره جزئیات سفر رئیس مجلس به مازندران اظهار کرد:  جلسه  قالیباف با مسئولان و نمایندگان استان برای بررسی مشکلات مازندران در حوزه قانون‌گذاری، نظارت و برخی موضوعات اجرایی بود.
سفرهای استانی قالیباف، راهی برای نظارت بر عملکرد مسئولان است

  علی بابایی کارنامی،نماينده مردم ساری در مجلس در پاسخ به «رسالت» درباره جزئیات سفر رئیس مجلس به مازندران اظهار کرد:  جلسه  قالیباف با مسئولان و نمایندگان استان برای بررسی مشکلات مازندران در حوزه قانون‌گذاری، نظارت و برخی موضوعات اجرایی بود. بررسی مباحثی همچون کشاورزی، اشتغال، گردشگری، خدمات و همچنین موضوعات مرتبط با برنامه هفتم و توجه به عمران و سواحل استان نیز ازجمله اقدامات رئیس مجلس در این سفر بود. مردم استان نیز درباره برخی نگاه‌های متفاوت دولت نسبت به امور استان و موضوع تورم و ارز گلایه‌هایی را داشتند.
 بابایی کارنامی ادامه داد: تغییر کاربری اراضی یکی از مشکلات اساسی مردم مازندران است که در همین راستا خود مالکیتی و خود مدیریتی برای اولین بار در این جلسه مطرح شد. مردم معتقدند اگر امور مربوط به مازندران را به مردم استان و متولیان آن واگذار کنند، بسیاری از مسائلی که امروزه به‌عنوان دغدغه و تهدید مطرح است در عمل به فرصت تبدیل خواهد شد. بحث دیگر، مربوط به تشکیل سازمان امور سواحل بود که در برنامه ششم دیده نشده و این مشکل به‌نوعی مشکل استان‌های شمالی هم است. علاوه بر آن مباحثی پیرامون حمایت مجلس و دولت از محصولات استراتژیک همچون برنج مطرح شد.وی ضمن مثبت دانستن سفر رئیس مجلس و نمایندگان به شهرهای مختلف
ابراز کرد: یکی از وظایف نمایندگان، نظارت است که همین سفرها می‌تواند راهی برای اجرای نظارت باشد. مجلس باید به‌طور مستمر بر اقدامات و رفتارهای مسئولین نظارت کند. وقتی‌که چنین دغدغه مهمی در سطح جامعه از سوی مردم وجود دارد نباید جبهه‌بندی‌ها در برابر آن شکل بگیرد. هرچند نمایندگان حوزه‌های انتخابیه بر مسائل آگاهی دارند اما سفرهای رئیس مجلس و در جریان موضوعات قرار گرفتن ایشان، تأثیرات مضاعفی بر حل مسائل دارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.