آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29204
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۳۶ | 309 بازدید |
زهره الهیان ، رئیس کمیته حقوق‌بشر مجلس عنوان کرد:

آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر

زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق‌بشر مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم دارویی مردم ایران توسط آمریکا به «رسالت» گفت: تحریم‌هایی که توسط آمریکا بر ملت ایران اعمال شده، حقوق اساسی ملت ایران را مورد هدف قرار داده و حق سلامت را از مردم ایران سلب کرده است.
آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر

زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق‌بشر مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم دارویی مردم ایران توسط آمریکا به «رسالت» گفت: تحریم‌هایی که توسط آمریکا بر ملت ایران اعمال شده، حقوق اساسی ملت ایران را مورد هدف قرار داده و حق سلامت را از مردم ایران سلب کرده است. برخی از این تحریم‌های دارویی برای درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج است که درحال حاضر با اعمال تحریم از سوی آمریکا، سلامت بیماران را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به‌طور حتم چنین رفتاری با حقوق انسانی در تضاد و قابل پیگیری است.
وی همچنین ادامه داد: آمریکا علی‌رغم شعارهای پوچ خود در زمینه حقوق‌بشر و ادعای حمایت از حقوق ملت‌ها در عرصه بین‌الملل، عملکردی متضاد و خلاف حمایت از حقوق بشر دارند و به همین خاطر به‌صراحت می‌توان عنوان کرد که تمامی سخنان مقامات آمریکایی‌ها و ادعای آنان درباره حمایت از حقوق بشر تنها جنبه شعار دارد، چراکه عملکرد فعلی آن‌ها نقض اعلامیه جهانی حقوق بشر است.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا هیچ‌گاه به اعلامیه‌های حقوق‌بشری که خود صادر می‌کند هم پایبند نبوده و اکنون نیز به‌حق سلامت‌ ملت‌ها احترام نمی‌گذارد و بی‌شک چنین رفتاری از طریق مجامع حقوق بشری قابل پیگیری و بررسی است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.